Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Nebojte, nechci tu řešit hádky, ale čistě technický problém.Ale ten titulek jsi naschvál zvolil tak, aby to vypadalo, že chceš, že jo? (Ne že by to bylo něco špatnýho, novináři to tak dělaj v jednom kuse) Jak tak koukám, tak od minulého blogu v bugzille moc hlasů pro jabber bug nepřibylo, tak asi zase nic...
Jestli to dobře chápu, jsou zvažují se dvě možnosti:
Dalo by se vyčíslit, v kolika případech z těch přibližně 300 by se výsledek podle těch dvou kritérií lišil? Mimochodem, to číslo 300 vyjadřuje počet duplicit nebo počet účtů, kterých se to týká?
Moje řeč. Každá trubka člověka nutí, aby si vytvořil speciálně pro ní nové údaje nebo ji svěřil ty platné jinde.To by mne zajímala ta hardwarová implementace. To se vám jako nad monitorem zjevila palice a ozvalo se „zaregistruj se do bugzilly, nebo dostaneš ránu“? Nebo co si tak představujete pod pojmem „nutí“?
Já bych to měřil až od okamžiku, kdy bude rozhodnuto, že pokud bude rozumně implementováno, bude nasazenoTo by myslím nebylo fér, dát mu hned na začátek přes půl roku. Klidně bych to začal počítat opravdu až ode dneška.
OpenID jsem neznal a to jsem jednu dobu něco takového hledal, jestli neexistuje. Nicméně největší problém webu vidím v tom, že se za vás může kdokoli vydávat. To sice jde i v reálném světě, ale ten nemá "věčnou" paměť, nemá google...S OpenID se za vás nemůže vydávat kdokoli (resp. majitel jednoho OpenID rozhoduje, kdo bude moci toto OpenID používat). Tedy ne že by si někdo nemohl do údajů k OpenID dát, že je britská Královna, ale je zaručeno to, že jedno OpenID kdekoli na internetu (pokud je správně implementované) je jedna identita. Pro server má OpenID ale i nevýhody, protože např. pro ověření OpenID je potřeba jeden nebo víc HTTP dotazů, které musí proběhnout v rámci během klientského požadavku na server. Takže se musí ošetřit timeouty, musí se ošetřit, aby někdo přes OpenID nepřinutil server neustále následovat přesměrování, aby se včas zarazil, pokud mu někdo pošle jako odpověď 4 GB soubor atd.
S OpenID se za vás nemůže vydávat kdokoli...že je britská KrálovnaTak jsem to ale myslel a nejen ke vztahu k open id. Líbilo by se mi, kdyby např. lidé každý nepodepsaný komentář (e-mail, atd.) považovali za anonymní a nevěřili tomu, že ho opravdu napsat ten, kdo je jako autor uváděn. A podpisem myslím něco ověřitelného - ovšem ne nutně vztaženého k fyzické osobě, klidně i k nějaké virtuální identitě. To by ale muselo podporovat HTML, aby do něj mohl být podpis vložen, ale na stránce se nezobrazil, prohlížeč by místo toho ověření nějak graficky znázornil. Problém je v tom, že server by do komentáře nemohl nijak zasáhnout (přidat formátování atd.). Ale to by mohlo být snad nějak řešitelné.
Dokonce jsem videl stranky, kde kazda stranka mela svou vlastni subdomenu.
Poddoménu snad asi ne, tak perverzní nejspíš přeci jen nebyli, ale chápu, co máte na mysli. Jen to beru jako příklad brutálních absurdit, ke kterým tento nesmyslný nápad (hledat fráze v URL) může vést.
spir.hit.gemius.pl
Jsem proto nic neměnit. V URL může být klidně místo jména uživatele jeho číslo. Mezi "zdenek", "ZdenekL" a "zdeněk" rozliší každý, kdo bude chtít, ostatním to snad ani vadit nemusí
AJAX asi není dobré řešení pro prohlížeče s nepodporovaným/vypnutým javascriptem.
Protože už jen samotný fakt, že Leoš tu chybu hned nezamítl, je vstřícný krok.Řekl bych, že je to čistě ukázka zdravého rozumu. Kdo by zamítl chybu, kterou sám nareportoval
Sám bugzillu nemám rád a nerad se někde registruju, ale myslím, že ta oběť spojená s tím, že se do bugzilly zaregistruju, je minimum toho, co by jabberu chtivý člověk mohl pro celou věc udělat.Souhlas.
Proste se mi nelibi, ze nekdo prijde o jmeno jen proto, ze se vyjadruje pouze tehdy, pokud ma co rici. O tom, kolik je vsude balastu, snad nikoho nemusim presvedcovat.
O tohle totiz jde. O to, ze prihlaseni clovek pise automaticky a bude muset menit (casto dlouholete) zvyky kvuli notorickym psavcum.
Hura, neco se dozvim a jeste ziskam body.
Tiskni
Sdílej: