Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Dle mého názoru nejdůležitější funkce Abíčka na následující tři roky je zase o krok blíže. Podrobnosti ve starším zápisku. Napsal jsem podporu pro vytváření a listování štítků. Teď je potřeba naplnit databázi nejdůležitějšími štítky. Oproti původnímu návrhu se nebudeme snažit omezovat štítky, každý uživatel i neregistrovaný návštěvník (pak se loguje IP adresa jako ochrana před zlomyslnými uživateli) smí vytvářet nové štítky. Štítky mohou být jak konkrétní (Firefox) tak hromadné (Prohlížeče). Kdo chce pomoci, může začít na hlavní stránce štítků. Inspirovat se můžete v pracovním seznamu štítků. V budoucnu se vytváření štítků a štítkování dokumentů bude započítávat do skóre.
V dalším kroku bude následovat automatické přiřazení štítků ke všem dokumentům v databázi i při vkládaní nových dokumentů. Pochopitelně tento krok vyžaduje, aby seznam štítků obsahoval dostatek štítků. Zároveň bude vytvořeno i listovaní dokumentů přiřazených k danému štítku. Poslední a nejsložitější krok bude vytvoření kódu pro ruční přiřazování štítků k dokumentu. Filip Jirsák mi pomůže s javascriptem pro AJAX, tak to snad zvládneme. Práce mě čeká ještě dost, ale už se těším na výsledek. Doufám, že budeme mít nejlepší implementaci štítků na světě.
Tiskni
Sdílej:
Pouze administrátor nebo vlastník tohoto objektu smí provést požadovanou akci!
Upravovat a mazat je smi pouze admini.Chybka je, ze ty akce vidi obycejny uzivatel, dam cely box do podminky, at pritomnost akci lidi nemate.
nejlepší implementaci štítků na světěje tímto pohřbena. Bez vztahů mezi štítky to bude jen další štítkové bludiště.
Obávám se, že naděje naObávám se, že se rozcházejí názory na to, jak by taková "nejlepší implementace" měla vypadat. Samozřejmě se budeme snažit, aby byla ta naše implementace co nejpoužitelnější - proto je také každý krok probírán veřejně.nejlepší implementaci štítků na světěje tímto pohřbena.
proto je také každý krok probírán veřejněSkoro bych řekl: bohužel. Raději bych "pod pokličku" neviděl nebo naopak viděl víc než jen tu páru, co se po odkopení vyvalí. To, k čemu jsem se proklikal z tohoto zápisku, na mě nepůsobí moc dobře. Třeba to, že se minule jen tak mimochodem zmínilo, že se ruší klíčová slova. Přitom to mi přišlo jako důležitá vlastnost. Naopak zmínku o AJAXu jsem našel v každém zápisku, to je naopak dost nepodstatné. Ani jsem nikde neviděl sepsané _všechny_ cíle, které chcete dosáhnout nebo co má výsledek splňovat a jak se chovat. Např. jsem nenašel, co se stane se starými dotazy, původně je šlo aspoň přibližně oštítkovat automaticky podle klíčových slov, jak se to bude řešit teď není nikde řečeno. Lze je např. oštítkovat taktéž automaticky podle _nových_ již oštítkovaných dotazů. Nebo ještě jiné řešení. Každopádně tohle se nikde nediskutuje, přitom je to mnohem důležitější než nějaký AJAX.
V dalším kroku bude následovat automatické přiřazení štítků ke všem dokumentům v databázi i při vkládaní nových dokumentů. Pochopitelně tento krok vyžaduje, aby seznam štítků obsahoval dostatek štítků.Misto klicovych slov se budou prirazovat stitky jen podle titulku stitku.