Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Když jsem se nedávno díval na články, uvědomil jsem si, že pro Hardwarové novinky a víkendové Událo se nemáme žádnou ikonku. Přijdou mi smutné v porovnání s ostatními články a seriály, které většinou ikonku mají. Takže umíte-li hezky kreslit, případně jste našli existující ikonku s vhodnou licencí, pochlubte se v diskusi. Vaši práci uvidí statisíce lidí ročně . Připomínám, že ikonka by měla zapadat jak do standardního světlého, tak i tmavého stylu. Těším se na vaše návrhy.
Tiskni
Sdílej:
Zkusil jsem vytvořit ikonku pro Událo se. Mají to být papíry hozené přes sebe kdyby to někdo nepoznal . Nejsem grafik, ale pokud by byly nějaké připomínky, pokusím se to upravit. Co myslíte?
Světle šedá na bílem pozadí je málo kontrastní a proto chápu, když na některých LCD není vidět.
Tak co? Lepší?
Připomínám, že ikonka by měla zapadat jak do standardního světlého, tak i tmavého stylu.
A jaderné noviny môžu mať niečo takéto: www.schule.at/dl/radioactive.jpg
Nabádám grafiky, aby, když jejich výtvor je kompletně generovaný počítačem, jej odevzdávali ve vektorovém formátu.
Vyhneme se tak problém v budoucnosti, bude potřeba změnit nějakou barvu, velikost nebo formát nebo až se masově prosadí SVG na webu (toho se asi nedožiji).