Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Včera nad ránem, osm minut po půlnoci, jsem nahrál novou verzi Abíčka, která přinášela bonus zápiskům zařazeným do výběru. Zvýhodnění spočívalo v zařazení do nového seznamu čistě výběrových zápisků, které byly před původním výpisem. Nicméně se mému vpravdě převratnému nápadu nedostalo ocenění, jaké jsem čekal. Šel jsem tedy do sebe, zpytoval svědomí a hle, přišlo osvícení. V době, kdy jsem uspával ječící dítě, mě napadlo geniální řešení, jak umlčet kritiky (včetně sebe) a splnit své původní zadání.
Jako každá geniální myšlenka i tato je strašně jednoduchá. Mixování dvou seznamů vede jen ke zmatení, takže bude zase jen jeden. A jak zajistit, aby se výběrové zápisky tak rychle neodsunuly z hlavní stránky? Prostě a jednoduše je nechám na konci a vyhodím místo nich ty ostatní .
Když napíšete nový zápisek, bude na prvním místě výpisu. Postupně bude klesat níže, jak budou lidé psát další zápisky. Pokud zaujme adminy výběru, pak ale nevypadne ze 13. pozice, ale přesune se na 14. pozici, kde začíná seznam tří dalších výběrových zápisků. Až se nějaký další výběrový zápisek dostane na 14. pozici, tak ten váš klesne na 15. pozici. Následovat bude pokles na 16. pozici a pak teprve zmizí z úvodní stránky úplně. Mezitím mohlo vypadnout třeba deset obyčejných zápisků, takže moje motivace zajistit výběrovým zápiskům delší pozornost na úvodní stránce je splněna.
Doplnil jsem i konfiguraci. Pokud chcete původní chování, dejte druhému číslu hodnotu 0. Pokud naopak chcete vidět jen samé výběrové zápisky, dejte nulu prvnímu číslu.
Tiskni
Sdílej:
Ti tucnaci na uvodni strance jsou tam davno a oznacuji zapisek z vyberu, viz tooltip.
Není to chybka, ale nová vlastnost. Jak jsem psal, přibyl nový seznam čistě výběrových zápisků. Konfiguraci máš jen pro původní seznam všech zápisků, nový seznam má tudíž defaultní hodnotu. Bude potřeba, abys nastavil 0 i druhému seznamu. Pak by ti měly blogy zmizet úplně.
Zustal tam i po te zmene nastaveni na 0/0? Pak je to bug.
Takze ty tam digest zapisky chces? Aha. Pokud jde o tu prazdnou plochu, pak to je dusledek designu, holt se ta tabulka do toho prostoru nevejde.