Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Pro náš bratrský web ITBiz.cz hledáme programátora drupalu, který by nasadil dodaný HTML řez a provedl pár menších úprav a oprav.
V Plzni nějaký skinhead napadl chodce, bodal jej do břicha a krku. Muž to přežil jen díky zákroku doktorů. A vyjádření vrchního komisaře Miroslava Tyrše Jde o velmi závažný případ hraničící s pokusem vraždy mě šokovalo. Co to ten chlap řeší? Co jiného než pokus o vraždu to je? Výtržnictví?
Tento případ ukazuje, jak moc je spravedlnost podle českého státu vzdálená lidem. Kolikrát jste už viděli nesmyslně nízké rozsudky? Nebo označení trestného činu výrazně jemnější kvalifikací. Podle soudců je třeba sekera v hlavě pokus o ublížení na zdraví. Myslím, že spousta soudců (a zjevně i policistů) jsou zbabělí alibisti, kteří se bojí pojmenovat čin pravým jménem. Pokud někdo úmyslně někomu ublíží tak, že reálně hrozí smrt, je to pokus o vraždu. Napište do diskuse další příklady, které vás vytočily.
Celkem složitá otázka. Vyloučit mohu automaticky komunisty a všechny druhy socialistů (tedy i nácky). Dále všechny euroskeptiky, takže SSO, libertas i ODS. Zelení v podání Bursíka mi moc demokratičtí nepřijdou, DSZ je neoficiální křídlo ČSSD. Možná zajímavě vypadají Věci Veřejné a jsou sympaticky aktivní, nicméně jsem neměl chuť studovat jejich program a bojím se syndromu Unie Svobody. Nakonec tedy dám hlas lidovcům.