Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Já volím piráty.
http://www.laquadrature.net/wiki/Telecoms_package_directives_1st_reading_CZ
http://www.laquadrature.net/wiki/Telecoms_package_directives_2nd_reading_CZ
Jediní, kdo v tomto směru mají rozum, jsou komunisté a Železný.
to si sem ani nemal davat. prepisal som linky na sk a skoro mi vyrazilo poistky. v druhom citani jedna rozumna, zvysok v oboch citaniach obycajni hajzli. najviac ma stve, ze nie je koho volit.
Nebyli lidovci jedni z mala poslancu kteri v EP minule hlasovali pro vetsi smirovani a pro softwarove patenty?http://www.roithova.cz/cinnost_v_EP/89/
ako tak obcas kuknem na CT nejaku predvolebnu debatu, tak ta Roithova tam vsetkych ostatnych strci do kapsy; docela rozumna zenska; byt v Cechach asi tiez volim KDU-CSL
zrovna vcera jsem na jednu koukal. Zahradil (ODS), Havel (CSSD), Ransdofr (KSCM), Roithova (KDU-CSL).
Roithova byla slusna dama, neurazi ale ani neoslni. Je ovsem pravdou, ze takovych politiku bychom potrebovali vice.
Ransdofr nezklamal. Tento velmi sectely a vzdelany pan perlil od zacatku az do konce a udelal z te debaty show. tleskám.
Havel byl pravym kontrastem. Nudny, vyhybavy, neumni odpovedet primo, demagog a populista. CSSD skutecne asi cili na tupe volice.
Zahradil, ac ho nemam rad, mel velmi propracovany projev, jeho sdeleni mela hlavu a patu a spolecne s Ransdorfem patril k te vyrazne lepsi polovicce.
No, ja tedy nevim, ale pokud jedno slovo pana Zahradila v EP prijde na vic nez 18000, tak mi to pripada trosku drahe ...
BTW: Jak nemam CSSD v lasce, tak s timhle plakatem se strefili do cerneho.
A na kolik vyjdou ti ostatni, treba z CSSD?
Zodpovene mohu rici, ze nemam tuseni.
Ale verim tomu, ze VY nebudete liny a vyhledate si vsechny projevy vsech europoslancu za CR, spocitate slova a ... Naklady na europoslance jsou take verejne k dispozici - Goggle pomuze. Vysledkem se jiste pochlubite
Typicka demagogie KSCSSD. Zjistete si jak kdo hlasoval v jakych otazkach. I kdyby zahradil nerekl na plenu ani slovo, neznamena to vubec nic. Rozhodnuti se delaji v zakulisi, kde se vyjednava kdo s kym a proti komu, aby kazdy neco prosadil co potrebuje.
pokud chce KSCSSD argumentovat poctem slov, pak potes koste. To jak umi hodiny zvanit bezcene hovadiny vidime denne v ceksem parlamentu. Diky bohu za jedno slovo Zahradila.
Pan je evidentne z tech jednodussich ...
Kdybych mel v praci takovou ucast jako pan Zahradil, tak jsem uz davno nezamestnany. Bez pardonu!
A kecy o zakulisi jsou opravdu jen kecy. Nejaka overitelna fakta by to chtelo ...
Vitej do klubu "populistickych demagogu", tj. tech, kteri se netvari, ze vse, co ODS dela, dobre dela
Naprosto souhlasím, mluvíte mi z duše!
Evropa tady prostě je a říkat, že chceme jen výhody (a ještě se hrdě tvářit nad naší suverenitou, kterou už od roku 1939 jaksi nemáme...)
Cikáni pracují dost, bohužel téměř výhradně pouze hubou.
Jsem přesvědčen, že na vstupu do EU jsme už vydělali dost, hlavně na rozvoji ekonomiky. Hodnotit přínos EU jen na základě porovnání našich příspěvků a získaných dotací, to mi přijde ... česky vyčůrané.
A jak s timto postojem vychazis s Polakama, kteri jsou IIRC 90% katolici?
Velmi kultivovaný názor. Jinak srovnávat české a polské katolíky moc nejde, ti polští jsou celoevropsky katageorií sami pro sebe.
Ja bych ten problem ultrakatoliku definoval jinak:
... tudíž musí chodit na "předmanželskou výuku", kde jim stejně jen lže, například o používané antikoncepci (pouze a jen metody: teploměr a kalendář), protože jinak by od těch knězů ty razítka nezískal ani ježíš kristus...
Já si myslím, že je vhodné volit malé strany. Protože moc dobře nechápu, proč lidé volí pořád dokola dvě tři největší strany a jiným nedávají žádnou šanci (týká se to teda spíš poslanecké sněmovny, ale i tak). Spousta malých stran nemá špatné názory a přitom věřím, že jsou mnohem méně zkorumpované.
Co se týká EP, tak uvažuji nad Humanistickou stranou, Bobošíkovou, možná Libertas. Věci Veřejné mi nepřijdou úpřímné (a prosazují online volby do parlamentu - eeek).
Jinak pro koho je důležitým prvek americký radar:
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=1190
> přitom věřím, že jsou mnohem méně zkorumpované.
Jasně, že nejsou zkorumpované, když jsou tak malé, že většinou nemají žádnou moc, a tudíž je nikdo nemá důvod korumpovat...
Bobosikovou NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeste dodneska si vzpominam na bobovizi Tam se ta dama ukazala a dal netreba.
bobosikova ma lolklip v televizi. buranske argumenty ktere nejvic pripominaji debatu o tom, jak prazaci zase vsechno zdrazili a penize si nechali pro sebe..akorat misto prahy je tam brusel :P
Celkem složitá otázka. Vyloučit mohu automaticky komunisty a všechny druhy socialistů (tedy i nácky). Dále všechny euroskeptiky, takže SS, libertas i ODS. Zelení v podání Bursíka mi moc demokratičtí nepřijdou, DSZ je neoficiální křídlo ČSSD. Možná zajímavě vypadají Věci Veřejné a jsou sympaticky aktivní, nicméně jsem neměl chuť studovat jejich program a bojím se syndromu Unie Svobody. Nakonec tedy dám hlas lidovcům.Proč ne, že? Prohnilost a neserióznost čiší ze všech kandidujících stran.
Ať si Klaus s Téčkem říkají, co chtějí, EU je realita a pro naši republiku jediná možnost. Nemůžeme se tvářit, že se nás netýká, jsme jí obklopeni ze všech stran. Souhlasím, že jde o přebujelý byrokratický moloch. Nesouhlasím se spoustou jeho aktivit, například zemědělskou politikou. Jenže když budeme venku, nemáme žádnou šanci nic změnit či ovlivnit. Jen budeme pasivními příjemci různých nařízení a pravidel.Neměli jsme tam vstupovat. K+T kritizují, ale tehdy se proti nepostavili, na občany se valila státem placená propaganda. V tom je patrná nekonzistence. Uvnitř nemáme šanci nadcházejícími volbami ovlivnit nic, volby do europarlamentu mají v celounijním rámci spíše divadelní roli, pro kandidující strany jsou nanejvýš zdrojem peněz. Větší dopad na unijní politiku by mohly mít volby do PSP ČR, leč nabízející se velké strany se vezou na vlně eurooptimismu.
Lisabonská smlouva se používá jako strašák, říkají, že ztratíme suverenitu atd. No a co? Co jste si jako představovali, když jsme vstupovali do EU? Že budeme brát dotace, ale jinak se nás to nedotkne? EU se nedá zreformovat, dokud bude platit pravidlo jednomyslnosti. Zásadní rozhodnutí se v takovém režimu prosazují extrémně složitě a za cenu velkým kompromisů, které původní návrh často zmrzačí. Zkuste třeba navrhnout, že střídání Bruselu a Štrasburku jako sídla EU je zbytečný a drahý špás, nebo že zemědělská dotační politika je nespravedlivá a postavená na hlavu a Francouzi vyskočí z kůže a vše budou vetovat. S platnou Lisabonskou smlouvou je můžeme přehlasovat.Do EU jsme vstupovat jednoduše neměli. Postkomunistické státy Evropy jsou dohromady dosti významné na to, aby mohly dobrovolně spolupracovat a společně se vymezovat proti socialistickým vrtochům EU. Tato možnost byla nerozumně zahozena.
Euroskeptici ale neříkají, jak zlepšit EU. Oni jen nadávají, jak je EU špatná a jak by z ní chtěli pryč. Tak proč se cpou do jejího parlamentu? Hlasovat pro ně tedy nebudu. Bursík s Kačkou předváděli v tomto volebním období různé pikle proti svým stranickým konkurentům a nakonec je nechali vyloučit. Sice chápu, že vést stranu, kde si každý dělá co chce, není žádný med, ale stejně se mi jejich jednání nelíbilo. K Paroubkovi cítím nepřekonatelný odpor, kvůli němu jsem v minulých parlamentních volbách dal hlas ODS, přestože jsem ji (a Klausovi) neodpustil zradu s oposmlouvou.Eurooptimisté ovšem, pokud si vůbec připouštějí možnost zlepšení EU, rovněž nenabízejí postup, jak zlepšení dosáhnout. Stále se mi v této souvislosti připomíná Václav Havel a jeho představa, že to jednou bude lepší. Já mu ten optimismus závidím.
A proč tedy budu volit lidovce? Jejich kandidátka mi není nesympatická, nevidím tam lidi, ke kterým bych měl negativní pocity. Nechci, aby zmizeli z (českého) parlamentu. Chci jim trochu zvednout sebevědomí a udržet je nad pětiprocentní hranicí. Představa, že v národním parlamentu zbude ODS, ČSSD a komunisti mě děsí. Na podzim už jim hlas nejspíše nedám, kvůli Paroubkovi, ale teď je aspoň tročku povzbudím.To, co se mi na lidovcích líbilo, totiž náznak morálních zásad, který straně dodávali někteří její křesťanští členové, jako by se rozplývalo kdesi v minulosti.
To, co se mi na lidovcích líbilo, totiž náznak morálních zásad, který straně dodávali někteří její křesťanští členové, jako by se rozplývalo kdesi v minulosti.Pokud se nemylim, tak ve volbach do EP volis konkretni lidi. Nic ti nebrani vzit lidoveckou kandidatku a podivat se, jestli tam jeste nekteri z nich nezustali. Pokud vim, krouzkuji se 2 lide. Ja planuju jeden z krouzku dat prave lidovecke Roithove -- jednak kvuli tomu, cos psal a pak taky kvuli SW patentum.
Formálně se volí strany. Kroužkování míchá pořadím na kandidátce, až když člověka upřednostní alespoň 5 % voličů dané strany. Do té doby platí pořadí, jaké si strany daly na kandidátky.
Nicméně protože u nás se takto vybere pouhých 22 lidí, bylo by mi milejší, kdyby se skutečně volili lidi a ne strany (jako to je u voleb do senátu).
> Do EU jsme vstupovat jednoduše neměli. Postkomunistické státy Evropy jsou dohromady dosti významné na to, aby mohly dobrovolně spolupracovat a společně se vymezovat proti socialistickým vrtochům EU. Tato možnost byla nerozumně zahozena.
A vůbec, třeba s Poláky máme podle mě dost spol. zájmů ohledně zahr. pol. Jaké společné zájmy máme s Francií? Jaké s Tureckem?
Ja zatim pokazde volil ODS, ale s posledni kampani, veletoci ohledne Lisabonu - ala protlaci ho a pak reknou, ze je mrtvy, pardon...
Lidovci se ted toci k Paroubkovi - ten Svoboduv vyrok, to proste je, nedokazi to popsat.
Pravda, chybi nejaka pravicova proevropska strana, ale asi jsem ji nasel v SSO. Ano, Svobodni se stavi proti EU, ale hlavne proti soucasne socialisticke EU s neomezenou moci. Ja jsem nadseny clovek ohledne spolecne Evropy, ale ne soucasne Evropy! Naopak lehka EU jako ramec, co nejvic pravomoci na nejnizsi urovni samospravy.
Pravicovou proevropskou stranou jsou treba Liberalove ( http://liberalove.cz/ ).
> Dále všechny euroskeptiky, takže SS
Tím myslíš (Č)SS(D)? Strana svob. občanů má ofic. zkr. Svobodní. Přejmenovávat ji na "SS", to bych čekal tak od J.Paroubka nebo M. Peciny...
> Možná zajímavě vypadají Věci Veřejné a jsou sympaticky aktivní
Jestli aktivní znamená "mám ve schránce asi padesát čísel jejich magazínu", pak ano, jsou aktivní. Klidně ať mě zastupují v rámci Prahy, ale do EP fakt ne. Rozhodně ne v tomto roce ani v příštích deseti letech. Co tam ti kluci (a holky: šéfredaktorka toho plátku nevypadá zle, alespoň dle fotek) ušatí mohou nabídnout?
> Ať si Klaus s Téčkem říkají, co chtějí, EU je realita a pro naši republiku jediná možnost.
Leoši, promiň, ale tohle jsou fakt velká hovínka, co tady vypouštíš. Nevím, jak Téčko, ale V. K. je pro Evropskou unii. Že nesouhlasí s tím, aby o všem rozhodoval "ó, mocný Brusel" nebo že nechce zánik současné podoby států, to snad neznamená, že je proti myšlence EU jako takové. (Čistě pro zajímavost... Nezačal V. K. jako předseda vlády proces vstupu ČR do EU? Fakt mě to zajímá; mám dojem, že ano.)
Tuto rétoriku, že V. K. je proti jakékoli formě EU, provozují nejrůznější rudozelené nebo čistě rudé strany. Eva Holubová, Václav Havel, tzv. Rudý Dan a další a další hordy těchto lidí... Ty se k nim připojuješ?
> Souhlasím, že jde o přebujelý byrokratický moloch. Nesouhlasím se spoustou jeho aktivit, například zemědělskou politikou.
Takže ti vadí samotný aparát a největší položka rozpočtu. Co se ti tedy líbí, když se ti nelíbí skoro nic?
> Jenže když budeme venku, nemáme žádnou šanci nic změnit či ovlivnit. Jen budeme pasivními příjemci různých nařízení a pravidel.
No jo, teď ("uvnitř")vlastně máme velkou šanci to měnit a ovlivňvat a rozhodně nejsme pasivními příjemci nařízení a pravidel, že... A když Brusel vydá nařízení, které musíme povinně implementovat, tak máme tóólik možností se jim na to vytento...
> Zkuste třeba navrhnout, že střídání Bruselu a Štrasburku jako sídla EU je zbytečný a drahý špás, nebo že zemědělská dotační politika je nespravedlivá a postavená na hlavu a Francouzi vyskočí z kůže a vše budou vetovat.
Francouzi nemusejí mít starch, jak se bude síla jejich hlasu zvětšovat a naše zmenšovat. Pokud na to říkáš "no a co", asi k tomu moc není co dodávat...
Mimochodem, v jednom diskuzním pořadu řekl socialista (ČSSD) Richard Falbr, že je cestování s cirkusem EP vlastně fajn, protože Štrasburk je hezké město. Takže Štrasburk nevězí ve Francouzích, ale v cestovatelských choutkách různých europoslanců...
> S platnou Lisabonskou smlouvou je můžeme přehlasovat.
To myslíš vážně?
> Euroskeptici ale neříkají, jak zlepšit EU. Oni jen nadávají, jak je EU špatná a jak by z ní chtěli pryč. Tak proč se cpou do jejího parlamentu? Hlasovat pro ně tedy nebudu.
Bohužel lžeš.
Například ta tvoje "SS" mj. prosazuje alternativní dokument (nejen) k LS, jehož návrh vytvořila (je inspirován něčím pdoobným odněkud z Británie). A jejím heslem je "Jde to i jinak", žádné "Sereme na to, deme vod toho", jak si asi představuješ.
Dále viz tento komentář.
1. Je to velmi, velmi slabý vtípek, ale každý má rád jiný humor...
2. Že ti to média nenaservírovala na stříbrném podnose a že jsi o tom neslyšel, to přeci neznamená, že to neexistuje. Obávám se, že ty ses to ani nepokoušel slyšet.
Nevedel jsem, ze mam v demokracii povinnost studovat programy politickych stran ...
Tuto povinnost samozřejmě nemáš, stejně jako nemáš zákaz psát nesmyslné články...
Jen mi připadá zajímavé, že někoho, kdo chce o něčem debatovat, absolutně nezajímají fakta a jediné jeho argumenty se opírají o "to, co říkali nebo neříkali v médiích" a o "to, co dotyčný někde zaslechl". To je pak debata dost chudá.
Ja jsem napsal zapisek, koho budu volit. Debata je vedlejsi efekt. Single Sign On me fakt nezajima, nestoji mi za to, abych se o ne staral, neco studoval. Proc? Klaus. A pak ze se na zacatku vymezili antievropsky.
> Single Sign On me fakt nezajima, nestoji mi za to, abych se o ne staral, neco studoval.
Aha. "SSO volit nebudu, a proto o ní mohu tvrdit lži a nesmysly." Skvělé; skvělý přístup inteligentního člověka!
Nikdo po tobě nechce, abys byl studnicí vědomostí o SSO, ale když už jsi napsal kraviny, čekal jsem aspoň nějaké "Soráč, neměl jsem dostatek informací", ale rozhodně ne obhajování těch kravin a svého nezájmu kraviny nepsat.
O SSO jsem napsal, ze jsou euroskeptici. Je to nesmysl a kravina?
To nevím.
Napsal jsi ale jiné jednoznačné lži (bylo to záměrné; sám jsi řekl, že tě to téma nezajímá a nechceš jej studovat), například tu, že "euroskeptici ale neříkají, jak zlepšit EU, oni jen nadávají, jak je EU špatná" a "chtěli by z ní pryč".
Ach jo. V dobe psani komentare jsem byl presvedcen, ze to tak je, pak to tedy nemohlo byt zamerne. Chapes to? Nicmene jsi me presvedcil o tom, ze jsem se dopustil pausalizace.
> Ach jo. V dobe psani komentare jsem byl presvedcen, ze to tak je, pak to tedy nemohlo byt zamerne. Chapes to?
Nechápu. Zcela záměrně jsi se vyhnul informacím ("Single Sign On me fakt nezajima, nestoji mi za to, abych se o ne staral, neco studoval"), které by celou problamatiku osvětlily.
No, je to jedno, já osobně nemám důvod se v tom dál rochnit.
Jen mi připadá zajímavé, že někoho, kdo chce o něčem debatovat, absolutně nezajímají fakta a jediné jeho argumenty se opírají o "to, co říkali nebo neříkali v médiích" a o "to, co dotyčný někde zaslechl". To je pak debata dost chudá.Rekl freshmouse
Já s ním úplně souhlasím. Málokdo četl Lisabonskou smlouvu a málokdo zná Klausův projev.
Zato všichni vědí "nejlíp" co je dobře a špatně. Klasika.
> Například ta tvoje "SS" mj. prosazuje alternativní dokument (nejen) k LS, jehož návrh vytvořila
Navrhnout alternativu k LS umi kazdy. Navrhnout takovou alternativu, ktera je prijatelna vetsinou stran ve vsech statech EU, to je problem. Prave kvuli kompromisum, aby vysledny text byl takto prijatelny, je LS takova obluda jaka je.
> ktera je prijatelna vetsinou stran ve vsech statech EU, to je problem
Jasně, že se do smluv, které přináší stejné podmínky pro všechny, Francii vůbec nechce.
> Prave kvuli kompromisum, aby vysledny text byl takto prijatelny, je LS takova obluda jaka je.
Pokud je špatná smlouva to nejlepší, co jsou schopni "v EU" vymyslet, pak je třeba se zamyslet nad tím, zda má myšlenka EU vůbec smysl.
> Jasně, že se do smluv, které přináší stejné podmínky pro všechny,
Opravdu stejne podminky pro vsechny evropany, tedy rovne volby do evropskych struktur, kde hlas obcana maleho statu bude mit stejnou vahu jako hlas obcana velkeho statu? Nebo naopak znacne nerovne podminky, kdy zastupci pidistatu maji stejny vyznam jako zastupci velkych federaci (treba Nemecka)?
Tohle je trochu jiné téma a na delší diskuzi: jsou "členy" EU státy nebo občané těch států? Pokud by platila druhá možnost, pak by samozřejmě platilo to, co jsi napsal.
Já se nicméně domnívám, že členy EU jsou státy.
Lidé standardně nepodepisují všechny smlouvy. Podepisují jen takové smlouvy, když jsou důvody pro podpis. Není to tak, že by lidé standardně podepisovali všechny smlouvy, a nepodepsali je jen, když najdou dost důvodů proti.
> A to teda znamena, ze o ni vsichni muzou tvrdit vselijake blbiny a nemusi je dokazovat?
Jak jsi na to přišel? To sis vymyslel, aby řeč nestála, nebo jak to je?
> Zadne mi je ale nedokazalo odkazem do textu smlouvy (coz se v clanku v casopise da omluvit vice nez na webu). To je to, co chci.
Tak to si LS asi budeš muset přečíst. To prostě nelze shrnout do dvou odstavečků...
> O par prispevku vyse se hlasite smejes Leosovi, ze tvrdi, ze muzem s LS nekoho prehlasovat... to je vse, na co se zmuzes?
Tak zaprvé, napsal jsem zde dost informací na to, aby mi nějaký sexuálně nevyhraněný bambula říkal "to je vše, na co se zmůžeš".
A zadruhé, smál jsem se Leošově naivitě. Ostatně, o EU mnoho příznivců dříve tvrdilo, že "konečně budeme rovnoprávnými partnery Západu". Jak to dopadlo, to nechávám na posouzení každému. Je to neveselé a bude to ještě horší.
Tak to si LS asi budeš muset přečíst. To prostě nelze shrnout do dvou odstavečků...Vymluvy. Pokud neco tvrdis o LS, musis byt schopny tu konkretni vec dokazat bud odkazem do textu nebo alespon do te zkracene verze. Pokud jsi ji necetl, nevyjadruj se k ni. Co na tom nedokazes pochopit?
Tak zaprvé, napsal jsem zde dost informací na to, aby mi nějaký sexuálně nevyhraněný bambula říkal "to je vše, na co se zmůžeš".Koukam druhy Petr Tomes. Hezke.
> Vymluvy. Pokud neco tvrdis o LS, musis byt schopny tu konkretni vec dokazat bud odkazem do textu nebo alespon do te zkracene verze. Pokud jsi ji necetl, nevyjadruj se k ni. Co na tom nedokazes pochopit?
Ty to nedokážeš pochopit. Těch odkazů je víc, a proto je lepší si raději přečíst celou konkrétní oblast a ne čekat, že někdo dá odkaz na pátou větu na straně 60 a ty už budeš plně informován. Takhle to prostě nefunguje.
> Koukam druhy Petr Tomes. Hezke.
A ty jsi třetí, neboť jsi použil oblíbenou taktiku P. T. "nejdřív někoho napadnu a pak o něm budu tvrdit, že mě napadl".
Ty to nedokážeš pochopit. Těch odkazů je víc, a proto je lepší si raději přečíst celou konkrétní oblastCoz ty jsi evidentne neudelal. Jak jinak si mam vysvetlit to tvoje neustale mlzeni?
ne čekat, že někdo dá odkaz na pátou větu na straně 60Stacila by alespon nejaka sekce, paragraf. Ty ani toho nejsi schopen.
A ty jsi třetí, neboť jsi použil oblíbenou taktiku P. T. "nejdřív někoho napadnu a pak o něm budu tvrdit, že mě napadl".Mezi to je vse, na co se zmuzes? a sexuálně nevyhraněný bambula je podle me rozdil. Jo a prosim te -- nauc se pouzivat tag <blockquote>
> Coz ty jsi evidentne neudelal. Jak jinak si mam vysvetlit to tvoje neustale mlzeni?
V čem mlžím?
> Stacila by alespon nejaka sekce, paragraf. Ty ani toho nejsi schopen.
A na co se vůbec ptáš? Ty se na žádnou konkrétní oblast neptáš a chceš konkrétní odpověď? Co jsi to za idiota?
> Mezi to je vse, na co se zmuzes? a sexuálně nevyhraněný bambula je podle me rozdil.
Ano, toto je další znak tomešovství: když dva dělají totéž, není to totéž.
> Jo a prosim te -- nauc se pouzivat tag <blockquote>
A toto je další stádium diskuze s tomeši -- když není co říct, upozorní se na nějakou formalitu, na překlep, na pravopisnou chybu nebo aspoň na kácení deštných pralesů... Dobrá práce!
A na co se vůbec ptáš? Ty se na žádnou konkrétní oblast neptáš a chceš konkrétní odpověď?http://www.abclinuxu.cz/blog/leos/2009/6/koho-volit-do-euparlamentu/diskuse#24
Co jsi to za idiota?Napodobne. Kopes kolem sebe jak malej harant... a krasne tim dokazujes svoji ubohost. Znam vic takovych lidi. Kdyz jsou v pasti, zacnou nadavat a kopat, protoze je to v podstate to jediny, co jim zbyva a co umi.
> http://www.abclinuxu.cz/blog/leos/2009/6/koho-volit-do-euparlamentu/diskuse#24
Nevím, jak ostatní, ale mé osobní hlavní důvody pro nepřijetí jsou tyto: Protože ji Irsko nepřijalo a opakované hlasování stylem "dokud to nepodepíšete, nejde se domů" je naprosto nedemokratické a hodilo by se spíše do SSSR než do civilizovaných evropských zemí (ostatně, LS není, pokud vím, jediným takto podepsaným dokumentem). (cituji sám sebe)
Text smlouvy je pro mě z tohoto důvodu zcela marginální záležitostí a nemám tedy moc důvodů jej obhajovat ani na něj útočit (ano, očekávám, že řekneš, že ti neumím odpovědět, ale mám to někde -- nicméně uznávám, že na všechny otázky bych "z fleku" odpovědět neuměl).
> Napodobne. Kopes kolem sebe jak malej harant... a krasne tim dokazujes svoji ubohost. Znam vic takovych lidi. Kdyz jsou v pasti, zacnou nadavat a kopat, protoze je to v podstate to jediny, co jim zbyva a co umi.
Řekl někdo, kdo na mě zaútočil jako první. Dej si facku...
Před pár měsíci jsem tu psal (a dokonce myslím, že v diskuzi s tebou), jaké situace považuji za nutné, aby se hlasování opakovalo. Žádná z nich nenastala. Irsko není žádná kurva, se kterou můžeš po aktu smlouvat, jestli si můžeš dát ještě jednou. Irsko řeklo jasné NE. Kdo to nerespektuje, ten je hajzl a slušní poctiví lidé by měli přestat respektovat jeho.
Když ve Francii a Nizozemí zahodili Euroústavu, bylo to jakýms-takýms způsobem respektováno. Irové jsou něco méně než Francouzi a Holanďané?
> Před pár měsíci jsem tu psal (a dokonce myslím, že v diskuzi s tebou), jaké situace považuji za nutné, aby se hlasování opakovalo.
Bylo to tady.
Jinak bych rád zopakoval další věc, kterou jsem v nějaké diskuzi o LS řekl:
(začátek citace) Heh, teď mě dostal komentář nějakého člověka (europoslanec, eurokomisař? nevím, nekoukl jsem se na popisek), co byl ve zprávách ohledně ekonom. krize.
Říkal, že když všechny státy nebudou spolupracovat, tak 1+1 nebode 2. Ale když budou, tak to prý mohou být i 3. Tak, děti, přivítejme Evropu!
Ach jo, tihle euroblbečci nikdy nezklamou... (konec citace)
Ano, stačí Iry trošku postrašit a ono se to schválí skoro samo...
Dobře, vysvětlím to ještě jednou a naposledy. Pokusím se to demonstrovat na tobě blízkém tématu.
Když za tebou přijdou chlapec a dívka z nějaké křesťanské církve a budou chtít, aby ses k jejich víře připojil, a ty jim řekneš ne (je jedno, jestli mlhavě nebo jasně), budeš chtít, aby tě dál přesvědčovali a dál ti zvonili na domovní zvonek?
Hned, jak zjistím, kde bydlíš, ti tam nějaké vytrvalce pošlu, abychom se o tvých postojích přesvědčili.
Ne, celou LS jsem nečetl. Ty jsi ji předpokládám četl celou a porozuměl jsi všem moudrým slovům, co tam jsou.
je celkom problem najst konsolidovanu lisabonsku zmluvu. zamerne nabobtnaly neprehladny dokument, v podstate zamietnuta euroustava. ak krajina nedokaze svoju ustavu narvat na jednu stranku textu, je niekde problem.
> ak krajina nedokaze svoju ustavu narvat na jednu stranku textu, je niekde problem.
Naše (ČR) Ústava není na jedné stránce (nebo je, ale na hodně velké stránce), ale má podle mě snesitelný rozměr.
je celkom problem najst konsolidovanu lisabonsku zmluvuNení. Napíšu ta slova do Google a trvá to (prý) 0,24 sekund.
zamerne nabobtnaly neprehladny dokumentJe to dokument, který upravuje spolupráci 27 různých států. Příčinou této nabobtnalosti je právě to, že různé státy si prosazují své vlastní "národní zájmy". Je paradoxní, že spousta těch, co se zastávají "národních zájmů", kritizuje zároveň nepřehlednost a délku lisabonské smlouvy. Interpretuji to tak, že si představují pod "národními zájmy" pouze ty české (i když je nejsou zpravidla schopni konkretizovat), podle kterých by se zcela samozřejmě měla sepsat tato smlouva a ostatní státy by se jimi měly řídit.
v podstate zamietnuta euroustavaA pokud nebude schválena lisabonská, bude tu zanedlouho třeba smlouva barcelonská. Otázka totiž není, jestli tu euroústava bude, ale jak bude vypadat.
ak krajina nedokaze svoju ustavu narvat na jednu stranku textu, je niekde problem.Jo, kdyby opravdu byla ta "euroústava" na dvě tři stránky, to by teprve "odpůrci" řvali, že se nerespektují "národní zájmy", že se glajchšaltuje a že se nebudou řídit nějakými nápady bruselských byrokratů (i když to zahrnuje z definice stejně tak nápady byrokratů pražských). Lisabonská smlouva a právě to údajné omezení suverenity (ve skutečnosti zamezení trucovitého blokování a možnosti vydírání i bez toho, aby jednotlivý stát musel získat pro svůj postoj nějaké spojence) je krokem k tomu, aby budoucí euroústava mohla být na té jedné stránce textu.
hod link. moze byt aj v cestine.
mno pro lidi co vehemnetne nadavaji na EU by mela byt lisabonska smlouva spasenim. dava totiz nove moznost clenskym statum vystoupit z unie, takze euroskeptici by meli byt jednoznacne pro :)
rtfm. ano, uz par mesiacov som ju nehladal. v case, ked to bolo pre slovensko aktualne, sa na webe konsolidovane vydanie nedalo najst. teraz som si neoveril, ci je to uz zohnatelne. k narazke na nielen moju inteligenciu: je mozne, ze som tupsi ako ty. ak ale vychadzas iba z toho, ze som si neoveril staru informaciu, nevyzera dobre ani tvoja vypln lebky. tiez si si neoveril, ci som/sme naozaj podpriemerny/i.
DSZ je neoficiální křídlo ČSSDJe. Osa "Zubová - Zubov - Rath" je více než zřetelná.
matne si spominam, ze ked nas lakali do europy, tak predstavovali trend decentralizacie moci, cim viac pravomocii regionom a realita je zrazu nejaka ina. asi potrebuje niekto dostat po papuli.
V tomhle smeru mam zrejme neuplne informace. Jak jste prisel na to, ze EU bude rozhodovat o tom, jake elektrarny tady budeme mit? Vubec mi prijde znacne komicka vase predstava, ze puvodni clenove EU jsou celi nateseni na to (a uz se asi potajmu domluvili, ze budou hlasovat jako jeden muz), jak nam povypinaj elektrarny, zakazou zemedelstvi a naridej nam vsechno dovazet od nich. Zvlast pikantni je to s tim zemedelstvim, protoze jednim z hlavnich cilu pravice je nastolit v teto oblasti diktaturu globalniho volneho trhu, coz by zarucilo zabiti zemedelskeho prumyslu v cele EU vcetne CR.
Vubec mi prijde znacne komicka vase predstava, ze puvodni clenove EU jsou celi nateseni na to (a uz se asi potajmu domluvili, ze budou hlasovat jako jeden muz), jak nam povypinaj elektrarny, zakazou zemedelstvi a naridej nam vsechno dovazet od nich.Vyvolávání strachu je osvědčená politická praktika už odnepaměti. Nejdřív vám vylíčím všechny hrůzy, které vás zcela jistě čekají, a pak nabídnu, že když zvolíte mě, tak se to nestane
> Vyvolávání strachu je osvědčená politická praktika už odnepaměti. Nejdřív vám vylíčím všechny hrůzy, které vás zcela jistě čekají, a pak nabídnu, že když zvolíte mě, tak se to nestane
Jsem velmi příjemně překvapený, že se xkesh, sympatizant se zelenými stranami, takto racionálně vyjadřuje o hysterii ohledně tzv. globálního oteplování. Samozřejmě souhlasím!
Promění EU de fakto v jeden stát (není to tak úplně pravda).A co by vám na tom konkrétně vadilo? Stejná pravidla např. pro zemědělské dotace v celé Evropě? Nebo že by nad lokálními knížaty byl mocnější dozor nezávislý na populistickém sbírání bodů s pseudotématy "národních zájmů"? Že by to konečně umožnilo samosprávu jednotlivých regionů napříč dnešními národními státy? Já mám naopak za to, že většina problémů, které se na "evropské byrokracii" kritizují pochází právě z toho, že EU není jeden stát, ale každý z těch 27 států si pokouší přihřívat svoji polívčičku. Potom je z toho takovej bordel.
Je třeba mít na paměti, že 15 původních zemí počtem obyvatelstva může přehlasovat zbytek.Ehm, není to principem demokracie? Proč by naopak měla jedna jediná malá země (a to ještě nikoliv obyvatelstvo, ale jedna konkrétní vláda, která může mít dost pochybný mandát - viz česká politika) mít moc vetovat něco, s čím souhlasí většina druhých zemí? Kromě toho se jedná o některá témata a možnost veta zachována je - pouze musí taková země najít nějaké spojence (4 země tuším). Tím se totiž zabrání, aby si na evropských tématech sbírali populisti vnitropolitické body v jednom státečku, třeba tím, jak statečně bojují proti té nepřátelské EU. Pokud to bude skutečně v zájmu evropských občanů a nikoliv pouze v momentálním zájmu vládní politické strany v jedné zemi (protože jí došly jiná předvolební témata), tak se možnost nesouhlasu s většinovým hlasováním najde. Je to opatření, které by udělal každý z nás, kdyby měl fungovat v nějaké takové organizaci, na jakékoliv úrovni.
Jsou stále obrovské rozdíly mezi oblastmi a některá může doplatit na rozkvět jiné.Správně jste nepsal "mezi státy". Právě rozdíly mezi oblastmi, kde některé můžou doplácet na rozkvět druhých, jsou důvodem společné evropské rozvojové politiky (BTW i to přerozdělování z evropských fondů - kdyby ty peníze zůstaly doma, tak půjdou zcela jistě hlavně do těch bohatších regionů). Národní státy jsou v tomto podle mě spíš překážkou než pomocí.
Česká kotlina bude vydána napospas směrnicím a nařízením z Bruselu, aniž by byl brán zřetel na konkrétní podmínky. A z toho mám trochu obavy.Hodně zapomínáte, že na těch směrnicích a nařízeních "z Bruselu" se české zastoupení v EU podílí aspoň přibližně stejnou měrou jako ostatní státy (ve Švýcarsku tuším kdysi strašili před EU plakáty se Špidlou, hle, tam ztělesňoval zlou EU přímo Čech...). Lidi z české strany Šumavy mají daleko víc společných zájmů s těmi z rakouské a německé strany než třeba s těmi z české strany Těšínska. Česká kotlina tudíž není tak homogenní, jak naznačujete. Ať chceme nebo ne, životní zájmy lidí jsou dané více geografickým členěním a klimatickými poměry než abstraktní příslušnosti k "národu". Spojená Evropa dává šanci vrátit se z dob "národního opojení" k přirozenějšímu členění lidské tlupy.
Je třeba mít na paměti, že 15 původních zemí počtem obyvatelstva může přehlasovat zbytek. Ehm, není to principem demokracie?
Ano, to je princip demokracie. Většina přehlasuje menšinu. Jenže má to háček. Žijeme v oblasti, která bude v té menšině celá. Proděláme na tom všichni. Vydělá na tom ta skuipna, která žije 500 km odsud ..
Pozor, nechci strašit ani to nejsou stoprocentní argumenty proti Lisabonské smlouvě. Neříkám dokonce ani, že situace, které jsem popsal skutečně nastanou. Je potřeba tyto věci ale vyslovit. Upozornit na klady a zápory. Určitě původní patnáctka nebude hlasovat jako jeden muž, ale v krajních případech (jako jsou třeba hospodářské krize apod.) tato situace nastat může. V té chvíli každý zachraňuje svoji kůži, bližší košile nežli kabát. Považuje za fér tyto věci probrat reálně a pak ať se každá země rozhodne, zda do toho jde i s vědomím rizik, která mohou nastat. Je zbytečné říkat "kdybych to byl věděl, tak bych jsem sem nechodil". Pak se nemůže vymlouvat nikdo.
Jinak není tak úplně pravda (zatím), že oblast Šumavy je bližší problémům Bavorska než třeba Těšínsko. Oblast Těšínska i Šumavy stále táhne za sebou břemeno minulosti a bude ještě pár let táhnout. Co trápí lidi na Těšínsku, trápí také třeba v Chodové Plané. To Bavorsko, vzdálené jen pár kilometrů od českých oblastí Šumavy, má problémy úplně jiné. Vím, že se to časem změní. Ale to je práce na celé 21. století.
A co by vám na tom konkrétně vadilo?Že už nebudeme evropská unie, ale evropská federace po vzoru USA. Já jsem rád za to, že to dosud tak není, a že k zásadním rozhodnutím se musí všichni vyjádřit, narozdíl od toho, aby to vedl nějaký jeden magor.
Ehm, není to principem demokracie?Je. Ale je otázka jestli chceme demokracii ve formě, kde 20 hloupých přehlasuje jednoho chytrého.
Proč by naopak měla jedna jediná malá země (a to ještě nikoliv obyvatelstvo, ale jedna konkrétní vláda, která může mít dost pochybný mandát - viz česká politika) mít moc vetovat něco, s čím souhlasí většina druhých zemí?Protože chce. Jak můžete s někým vůbec nějak fungovat, když není zaručeno že Váš hlas bude vyslyšen a přiložena mu váha? A ještě lépe, budete vůbec vykonávat nějakou činnost, pokud s ní nesouhlasíte, ale Vás k tomu přinutí přehlasováním ostatní?
Tím se totiž zabrání, aby si na evropských tématech sbírali populisti vnitropolitické body v jednom státečku, třeba tím, jak statečně bojují proti té nepřátelské EU.Země, které nejsou natolik kompetentní, aby v rámci EU zodpovědně vyjadřovaly svůj postoj, nebo nedejbože vnímají EU jako nepřítele, sem prostě nepatří a nějaké přehlasování s bouchačkou u hlavy nic neřeší.
Je to opatření, které by udělal každý z nás, kdyby měl fungovat v nějaké takové organizaci, na jakékoliv úrovni.Pokud si myslíte, že dobrovolná spolupráce na základě konsensu fungovat nebude, nepatříte sem ani Vy, jeďte do ameriky.
Česká kotlina tudíž není tak homogenní, jak naznačujete. Ať chceme nebo ne, životní zájmy lidí jsou dané více geografickým členěním a klimatickými poměry než abstraktní příslušnosti k "národu".To je pravda, bohužel ani LS nezavádí žádné jiné členění.
evropská federace po vzoru USA. Já jsem rád za to, že to dosud tak není, a že k zásadním rozhodnutím se musí všichni vyjádřit, narozdíl od toho, aby to vedl nějaký jeden magor.Račte si ale také všimnout, že zpravidla odpůrci evropské federace patří k nekritickým obdivovatelům vzoru USA, ke kritikům evropské "neakceschopnosti" a k měření různým metrem uvnitř EU... Ono to ale tak je, že se k zásadním rozhodnutím všichni vyjadřují - nejen to, všechny členské státy (= EU) na těch rozhodnutím spolupracují. Pakliže ovšem nemyslíte slovem "všichni" všechny lokální politiky, kteří potřebují zoufale nějakého strašáka, aby mohli národ před EU zachraňovat. Ti se obvykle práce na spolurozhodování a spolutvoření neúčastní, o to víc mají keců, jak by to zařídili lépe a radostněji, kdyby... Jeden magor většinou nestačí na to, aby něco vedl. Ale jeden magor dokáže efektivně v okamžiku zničit dlouhodobou práci ostatních - to ano.
Ale je otázka jestli chceme demokracii ve formě, kde 20 hloupých přehlasuje jednoho chytrého.Hlavně nechci demokracii, kde jeden hloupý přehlasuje 20 chytrých. Když bude chytrý jen jeden, tak mu stejně žádné přehlasování nepomůže. Hlavně nebude moc jasné, jestli je vůbec chytrý... Když ten chytrý najde další chytré spojence (což lisabonská smlouva výslovně upravuje), tak můžou společně vetovat 4 chytří snahu 20 hloupých. I když česká mediálněpolitická scéna funguje jako bitevní pole, kde je třeba řezat kolem sebe hlava nehlava, skutečná politika takhle nefunguje. Navzdory propagandě není vůbec žádná výhra vetovat jako jednotlivec snahu ostatních. Platí to jak v politice, tak v životě. V tomto smyslu lisabonská smlouva naopak demokratické fungování zlepšuje.
Protože chce. Jak můžete s někým vůbec nějak fungovat, když není zaručeno že Váš hlas bude vyslyšen a přiložena mu váha? A ještě lépe, budete vůbec vykonávat nějakou činnost, pokud s ní nesouhlasíte, ale Vás k tomu přinutí přehlasováním ostatní?O tom vyslyšení a váze jednoho hlasu viz výše. Zmenší se pouze váha hlasu trucujícího jednotlivce. Tak si to otočte. Jak můžete vůbec fungovat ve skupině, kde může jeden jediný dohodu všech ostatních jen tak shodit ze stolu, jen protože se mu to momentálně hodí, aby sbíral domácí politické body? Ano, můžu se rozhodnout: buď mám s ostatními společné zájmy a proto si najdu aspoň nějaké spojence (a můžu s nimi tudíž rozhodnutí většiny zablokovat). Anebo se zájmy všech ostatních tak liší od zájmů mých, že žádné spojence nenajdu... tak to je čisté řešení z takového spolku vystoupit. BTW lisabonská smlouva toto na rozdíl od nynějšího stavu alespoň formálně upravuje, takže vás nikdo nenutí. Buď chcete spolupracovat, anebo si vystupte a bijte se za své "národní zájmy" sólo. Vy byste asi chtěl, podle vašich námitek, aby se půl miliardy Evropanů řídilo podle momentálních nálad vlády zvolené 30% oprávněných voličů desetimiliónové země, konkrétně té české (a pozor, nikoliv náladami vlád Francie, Německa, Holandska nebo Kypru, pouze a jen té české).
+ 1
btw. doufejme, ze klausident si ted jeste bude hrat par tydnu na zajimveho a pak ji podepise :)
národ před EU zachraňovatZnovu: pokud někdo vidí EU jako hrozbu, nemá v EU co dělat.
Ale jeden magor dokáže efektivně v okamžiku zničit dlouhodobou práci ostatních - to ano.Řešením toho je minimalizovat škody, nikoliv zabránit jejich vzniku.
tak můžou společně vetovat 4 chytří snahu 20 hloupýchProč zrovna 4, proč ne 5 nebo 3? Nebo proč si nehodit kostkou? A i kdybychom se dohodli na nějakém N, tak to vždycky může dopadnout tak, že seženu N-1 spojenců a o toho posledního se budem prát, protože de fakto právo veta přejde na něj. A bude to o to horší, že to nebude ten, kdo původně to veto inicioval. Mimochodem neděje se tohle v našem parlamentu pořád?
Navzdory propagandě není vůbec žádná výhra vetovat jako jednotlivec snahu ostatních. Platí to jak v politice, tak v životě. V tomto smyslu lisabonská smlouva naopak demokratické fungování zlepšuje.Výhra to není, ale lisabonská smlouva má příliš velký "fallout" na to aby tohle efektivně řešila. Můžeme se jen bavit o tom, zda je přijatelnější zůstat v současném stavu a hledat řešení, nebo přijmout smlouvu a hledat řešení. Já říkám, že to není tak strašné abychom museli křečovitě přijímat neefektivní řešení.
O tom vyslyšení a váze jednoho hlasu viz výše. Zmenší se pouze váha hlasu trucujícího jednotlivce.Může být trucující nebo může mít naprostou pravdu. Tohle ta smlouva neřeší. Spíš nabádá k tomu, aby každý samotný odpůrce byl považován za trucujícího.
Tak si to otočte. Jak můžete vůbec fungovat ve skupině, kde může jeden jediný dohodu všech ostatních jen tak shodit ze stolu, jen protože se mu to momentálně hodí, aby sbíral domácí politické body?To je trochu pokřivené myšlení. Jaký prospěch pak má ze sabotáže spolku do kterého dobrovolně vstoupil? Co děláte s člověkem který chrápe když se snažíte usnout? Přehlasujete ho?
Buď chcete spolupracovat, anebo si vystupte a bijte se za své "národní zájmy" sólo.Ano, to už zní lépe. Bohužel LS upravuje i tohle. Buď budete spolupracovat jak diktuje většina a nebo vystoupení podléhá výpovědní lhůtě, ve které budete stejně dělat co chce většina.
Vy byste asi chtěl, podle vašich námitek, aby se půl miliardy Evropanů řídilo podle momentálních nálad vlády zvolené 30% oprávněných voličů desetimiliónové zeměVůbec ne. Pochopte, že to není "my nebo oni". Jenom když to jsou všichni dohromady, tak to má smysl. V intervalu <0,1> jsou pouze dvě významné hodnoty a to konce toho intervalu. Číslo 0,3 je stejně nedůležité jako 0,99. EU nemůže být spolkem hájícím práva jednotlivce a přitom toho jednotlivce pokládat za statistickou trucující odchylku.
Řešením toho je minimalizovat škody, nikoliv zabránit jejich vzniku.Na vzniku se podílejí všechny členské země. Nevím, kde jste sebral názor, že si "EU" něco ukuchtí bez přispění zástupců ČR a pak nám to dá schválit. "EU" znamená vždycky "včetně ČR" a "bruselští byrokrati" zahrnuje zrovna tak byrokraty pražské.
Proč zrovna 4, proč ne 5 nebo 3? Nebo proč si nehodit kostkou?Protože to tak bylo vypočítáno, aby se nemohly spojit v blokování ty nejlidnatější státy na úkor všech ostatních. Kdybyste o tom něco věděl, mohl byste něčím argumentovat. Nevědět nic a ptát se "proč zrovna XY" umí každej hňup.
Jaký prospěch pak má ze sabotáže spolku do kterého dobrovolně vstoupil?Žádný. Proto taky nepotřebuje žádné osamocené právo veta.
Buď budete spolupracovat jak diktuje většina a nebo vystoupení podléhá výpovědní lhůtě, ve které budete stejně dělat co chce většina.To se pletete. Nastudujte si to ještě jednou s tou výpovědní lhůtou. Už jsem to tu jednou vysvětloval na "euroústavě". Nejhorší je, když chcete argumentovat k nějakému textu, který si nedokážete ani pořádně přečíst.
Jenom když to jsou všichni dohromady, tak to má smysl.Nic nefunguje stylem "všichni dohromady". Už vůbec ne rozhodování ve skupině.
EU nemůže být spolkem hájícím práva jednotlivceEU není spolkem hájícím práva jednotlivce. EU je spolek politicky a ekonomicky spolupracujících států.
Nevím, kde jste sebral názor, že ...Tenhle názor jsem nikde neprezentoval.
Nejhorší je, když chcete argumentovat k nějakému textu, který si nedokážete ani pořádně přečíst.Držte se tématu.
Nic nefunguje stylem "všichni dohromady". Už vůbec ne rozhodování ve skupině.Moje zkušenosti ukazují opačným směrem.
Může být trucující nebo může mít naprostou pravdu. Tohle ta smlouva neřeší. Spíš nabádá k tomu, aby každý samotný odpůrce byl považován za trucujícího.
Ani to resit nemuze, protoze reseni neexistuje. Nikdo nevlastni cernou skrinku, do ktere vhodite listek s dotazem a za pet vterin vam z druhe strany vypadne Absolutni Objektivni Pravda.
Jaký prospěch pak má ze sabotáže spolku do kterého dobrovolně vstoupil?
Do spolku muzu klidne vstoupit s cilem sabotovat ho (zdravime Britske ostrovy), nebo ho muzu poskozovat v dobre vire, ze cinim dobro, ackoliv opak je pravdou, atd...
Vůbec ne. Pochopte, že to není "my nebo oni". Jenom když to jsou všichni dohromady, tak to má smysl. V intervalu <0,1> jsou pouze dvě významné hodnoty a to konce toho intervalu. Číslo 0,3 je stejně nedůležité jako 0,99.
Lze tuto uvahu extrapolovat na celou CR, tj. pokud se vsech 10 milionu na necem neshodne, tak to nebude? Nebo treba na biologii. Pokud cela planeta nevyslovi souhlas s evoluci, tak ji nelze povazovat za platnou a pouzivat ji v dalsich oblastech?
Nikdo nevlastni cernou skrinku, do ktere vhodite listek s dotazem a za pet vterin vam z druhe strany vypadne Absolutni Objektivni Pravda.Tu nikdo nepotřebuje pokud se všichni na něčem shodnou jednomyslně.
muzu poskozovat v dobre vire, ze cinim dobro, ackoliv opak je pravdouTo ano. Pokud si všichni myslí, že činí dobro ale opak je pravdou, tak nelze tomu nedobrému následku předejít. Pokud si ale aspoň jeden myslí ten opak, tak by se tím všichni měli zabývat tak dlouho, dokud nenastane předchozí případ.
Lze tuto uvahu extrapolovat na celou CRLze. Ale asi to nebude realitou v dohledné době.
To jakoze kdyz si neco myslej vsichni, tak je to pravda? A kdyz si neco myslej vsichni az na jednoho, tak to pravda neni?
Nejak vam vypadla moznost, ze nevedomym saboterem je prave ten jeden, ktery jde proti vsem.
Tak se na to podivejme z opacneho uhlu. Bojite se podleho spolceni vsech proti jednomu (trem) v politice EU, tak dobrovolne kteremukoliv iracionalnimu posukovi date moznost zablokovat celou Evropu vcetne vas.
Ne, nepripomina.
> Česká kotlina bude vydána napospas směrnicím a nařízením z Bruselu, aniž by byl brán zřetel na konkrétní podmínky.
Vetsi problem podobneho charakteru maji staty, ktere nejsou cleny EU. Napriklad takove Svycarsko. V ramci bilateralnich dohod mezi Svycarskem a EU musi Svycarsko prijimat cetna narizeni z Bruselu, aniz by je melo sanci jakkoliv zmenit. Sice nova narizeni muze odmitnout, ale takovy krok muze vest k zruseni vsech techto bilateralnich dohod ze strany EU (tedy napriklad vylouceni Svycarska z jednotneho trhu).
>Nakonec tedy dám hlas lidovcům.
Stojí to za zvážení. Např. Zuzana Roithová je člověk s velmi rozumnými názory v oblastech, které se mne týkají. http://www.roithova.cz/
A co starostové a nezávislí?
Jejich kandidát http://www.jaromirstetina.cz/ je mi docela sympatický
Je to skoda -- zvlaste v tehle volbach mam pocit, ze kandiduje rada dobrych lidi -- kdybych mel vybrat 22 napric vsemi stranami tak by to byla parada Bohuzel vetsina z nich kandiduje za mikrostrany, ktere asi nemaji sanci -- to je bohuzel pripad i pana Stetiny.
Na to, aby mela nejaka strana europoslance je potreba, aby ji volil kazdy 20ty clovek a to je pomerne hodne (vzhledem k tomu, ze tak 14 z 20ti ma predplacene ODS+CSSD).
Hlasoval pro zákon umožňující cenzuru internetu (šlo o porno, ale cenzura by to byla).
Zkus mu napsat a predlozit mu svoje argumenty -- obcas je to hodne poucne.
Pokud si před hlasováním nenašel čas na přečtení návrhu na změnu zákona (pravda, bylo to 80 stran textu) o kterém jednal, nedělám si iluze o tom, že by se zabýval mým mailem.
Co se týče našich stávajících poslanců, stačí mi jejich hlasování ohledně REACH:
Pokud se vyjádřím velmi mírně, REACH je obrovská lotrovina a ti z prvního řádku by měli jít (nejlépe) do pekel
Co je na REACH tak ultraspatneho? Link (ne na blisty a zdroje stejne urovne) postaci. Diky.
Lidovci jsou bejvali komousi viz napr KATO
KATO == Jan Kavan byl ministr a senátor za ČSSD. Nebo snad mas na mysli neco jineho?
cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Kavan || en.wikipedia.org/wiki/Jan_Kavan
Ano, Kavan neboli Kato je samozřejmě socan. Hezky doplňuje partičku dalších socanských všeumělů v obl. mezinár. politiky typu J. Havel nebo R. Falbr. Blé.
Nasel jsem nazorovou kalkulacku, vyslo mi:
SNK Evropští demokraté (SNK ED) | 61% |
Liberálové.cz (Lib.) | 33% |
Libertas.cz | 33% |
Občanská demokratická strana (ODS) | 33% |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) | 30% |
Evropská demokratická strana (EDS) | 26% |
Strana svobodných občanů (SSO) | 26% |
Zelení (Zelení) | 24% |
Moravané (Morav.) | 22% |
Strana zelených (SZ) | 22% |
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) | 20% |
Národní strana (NS) | 17% |
Strana soukromníků České republiky (SSČR) | 13% |
Demokratická strana zelených (DSZ) | 11% |
Česká strana národně socialistická (ČSNS) | 9% |
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) | 7% |
Humanistická strana (Human.) | -7% |
Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa (REP) | -35% |
Nejlepsich je tech -35% pro Sladka, na to jsem dvojnasob hrdy
...HODNE SPATNOU PRACI - jen se podivej, jak hlasovali o telekomunikacnim balicku, softwarovych patentech...
Tak to pardon, ale dále nemá smysl číst --- Roithová vznik dodatku 138/46 iniciovala a ohledně SW patentů je prý na tom webu chyba, protože na osobním webu o tom má něco jiného (někdo to tu odkazoval).
> Nasel jsem nazorovou kalkulacku
Názorová kalkulačka... To je kvalitní orwellovština. Fakt by mě zajímalo, jestli se tím nějaký inteligentní člověk řídí...
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) 52% Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) 49% Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy - www.hnpd.cz, www.sdzp.cz 45% Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) 42% Moravané (Morav.) 41% Humanistická strana (Human.) 39% Evropská demokratická strana (EDS) 38% Demokratická strana zelených (DSZ) 36% Strana zelených (SZ) 33% Česká strana národně socialistická (ČSNS) 32% Strana soukromníků České republiky (SSČR) 27% SNK Evropští demokraté (SNK ED) 24% Libertas.cz 24% Zelení (Zelení) 20% Liberálové.cz (Lib.) 1% Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa (REP) -4% Národní strana (NS) -12% Občanská demokratická strana (ODS) -20% Strana svobodných občanů (SSO) -53%
Všechny tyhle testy jsou pro kočku a je nutné je brát jen jako kratochvíli. Člověk něco zaškrtne, ale dost často ani jedna z variant se mu nelíbí - a to podstatně zkresluje konečný výsledek. Takže to chce být v klidu
Proboha! Já jsem komouš!!! Co to je za blbost? čekal sem že vyjdu hodně, hodně napravo!Při těchto testech si musíte otázky korigovat podle obecných stereotypů (vzor: jsi pro zákaz kouření v restauracích = nejsi liberál, protože sice jsi proti omezování svobody nekuřáků, ale zároveň chceš omezovat svobodu kuřáků) a podle toho pak odpovídat. Když začnete přemýšlet a domýšlet, vyjdete vedle. Lepší už je shoda s hlasováním - ale tam je taky třeba znát pro rozhodování kontext. Leckterý na první pohled lákavý návrh/zákon se ukáže při bližším pohledu jako naprostý opak ať už v záměru nebo v důsledcích. Že se ovšem spousta rádobypravičáků ocitne názorově vlevo hned, jak se pokusí svoje názory formulovat, je normální stav. Je to způsobeno polarizovanou propagandou pravice = free-cool-in, levice = fuj hnuj. Většina lidí zákonitě zastává levicové názory a žije v takových podmínkách, že je pro ně pravicová politika nevýhodná. Ale protože být levičák není v módě, tak se tomu brání zuby nehty...
xkesh bohužel ještě neví, že amigapower prohlásil, že je pravičák, a proto prý volí ČSSD. Proto asi xkesh plácá tyto nesmysly sobě vlastní.
Výstřelky? Co to je? Neměl je tuhle mladej Kočka?
> pořád tvrdim že jsem liberální středový volič s výstřelky vpravo i vlevo
Přesně jsi řekl: "Jsem liberální středopravicový volič, který volí svému přesvědčení nejbližší stranu ČSSD!"
Vyloučit mohu automaticky komunisty a všechny druhy socialistů (tedy i nácky).dál to nemá cenu číst.
> nácci nejsou druh socialistů
Zvláštní: národní socialisté nejsou socialisté...
> a "komunisti" nejsou komunisti. (ani "socialisti" nejsou socialisti.)
No jistě, a 2 + 2 nejsou 4, že...
Takže socialisti nejsou socialisti a 2 + 2 je prostě 5... Rozumím.
Ale nackove byli (NSDAP) a jsou (Delnicka strana) socialisti. Akorat se to komunistum nehodilo do kramu, takze aby se od nich distancovali, zacali lhat, ze nacisti jsou ultrapravice. Ale kdyz se mrknete, co Hitler v socialni oblasti prosazoval, uvidite, ze jde o levici.
Vyvrať mé tvrzení, že Hitler a NSDAP byli socialisti. Do té doby jen odvádíš řeč od problému.
Uz jen chybi bratrstvi a laska, abych se dojetim rozplakal. Tesim se, az se dozvim, ze komunisti taky nejsou levice. Kdo je pak levice? V Cesku podle tve definice asi nikdo.
levice (politologie) část politického spektra, která se sociálně identifikovala se zájmy středních a nižších vrstev společnosti. Původně demokratická a liberální část Francouzského národního shromáždění, jejíž členové zasedali v parlamentu nalevo. Ekonomicky obhajuje zájmy pracujících vůči vlastníkům, prosazuje účast odborů na tvorbě a realizaci politiky. Většinou požaduje účast lidu na vládě, usiluje vytvořit sociálně odpovědný stát. Často obhajuje rovnostářství. Nejvýznamnější součástí evropské levice je sociální demokracie, dále zelení a radikálové. Protipólem je pravice. pravice, část politického spektra. Původně zástupci šlechty a kléru, kteří seděli ve Francouzském národním shromáždění za Velké francouzské revoluce na pravé straně. Později protipokroková část politického hnutí, v současnosti každé konzervativní hnutí (viz též konzervativismus), jehož členové jsou sociálně identifikováni zejména s vlastníky, obhajují svobodné podnikání, prosazují základní svobody a obhajují nezastupitelnou hodnotu jednotlivce oproti kolektivu. Opak levice.Národní socialismus německého typu (dále NS) neodpovídá všem vlastnostem, které jsou v onom heslu vyjmenovány. Určitá shoda však patrná je – identifikuje se se zájmy středních a nižších vrstev společnosti a usiluje vytvořit sociálně odpovědný stát, byť obojí se vztahuje jen na lidi splňující další (zejména rasové) požadavky. Naopak s uvedeným výkladem hesla „pravice“ se neshoduje vůbec. Zejména individualismus v NS nepřipadá v úvahu, konzervativní rovněž není. Vztah ke svobodě podnikání je diskutabilní, odpor vůči (nadnárodnímu) kapitalismu se omezuje spíše na slova.
Svet, kde by lidi lustrovali podle politickeho nazoru a ne podle jejich skutku, by byl velmi smutny. Opravdu jsi takovy?
Socialism refers to any one of various economic theories of economic organization advocating state or cooperative ownership and administration of the means of production and distribution of goods, and a society characterized by equal opportunities/means for all individuals with a more egalitarian method of compensation based on the full product of the laborer. Modern socialism originated in the late 18th-century intellectual and working class political movement that criticized the effects of industrialization and private ownership on society. Karl Marx posited that socialism (a stage in which the working class controlled the state and owned the means of production before the state and classes withered away) would be achieved via class struggle and a proletarian revolution, and would be a transitional stage between capitalism and communism (the final stage in which class dichotomies and the state itself ceased to exist).
z http://en.wikipedia.org/wiki/Socialism
Nazi ideology stressed the failure of democracy, failure of laissez-faire capitalism, "racial purity of the German people" and persecuted those it perceived either as race enemies or Lebensunwertes Leben, that is "life unworthy of living". This included Jews, Slavs, and Roma along with homosexuals, the mentally disabled, communists and others. To carry out these beliefs, the party and the German state which it controlled organized the systematic murder of approximately six million Jews and six million other people from the aforementioned and other groups, in what has become known as the Holocaust. Hitler's desire to build a Germanic empire through expansionist policies led to the outbreak of World War II in Europe.
The Nazi Party is generally described as being at the extreme or far right of the left-right political axis; however in some two dimensional models based on economic parameters, such as the political compass, the Nazi Party is categorized as centre-right.
Muj pohled na budouci parlament je trochu jiny. Spise nez by poslanci byli pouze ze 3 stran me desi situace, kdy hned po volbach je jasne, ze zalezi pouze 3 trech stranach jak se dohodou. Ostatni nemuzou nicim vyznamnyp prispet. Prakticky by nastala stejna situace jako v komunalni politice mnohych mest na severu moravy, kde CSSD neskutecne vydira sve koalicni partnery. Tuto situaci nechci zazit i na celostatni urovni, obzvlaste ne ted, kdy CSSD ridi Paroubek, pro ktereho by to byla idealni voda na jeho mlyn. A je evidentni, ze ob by toho dokonale vyuzil, a vsem by vyrazil dech z toho, jak je nekoho mozne tak vydirat. Zkratka, v parlamentnich volbach neni dulezity pouze uspech ODS, ale stejne dulezity je i uspech jeho koalicnich partneru.
Jinak co se tyka techto voleb, podle me jsou lidovci dobra volba. Sam osobne zitra zvolim jinou dobrou volbu a to ODS. A vyuziji preferencniho hlasu, ktery dam Evzenu Tosenovskemu. I kdyz z mnohymi navrhy Topolankovy vlady nesouhlasim, stale k teto strane jsem nazorove nejbliz. A take nejsem zvedav, aby po volbach nejhorsi politik republiky se chlubil cizim perim, vyskakoval a urazel ty, kteri nevolili stejne jako on.
Prakticky by nastala stejna situace jako v komunalni politice mnohych mest na severu moravy, kde CSSD neskutecne vydira sve koalicni partnery. Tuto situaci nechci zazit i na celostatni urovni, obzvlaste ne ted, kdy CSSD ridi Paroubek, pro ktereho by to byla idealni voda na jeho mlyn.Na celostátní úrovni už to přece bylo. Jakmile se stal premiérem Paroubek, KDU-ČSL a US-DEU ztratily ve vládě i tu trochu moci, kterou měly. Paroubek si s nimi mohl dělat, co chtěl, protože ve sněmovně měl k dispozici pohodlnou většinu poslanců (ČSSD + KSČM). Ministři obou menších stran chtěli zůstat ve vládě (pokud by neskákali, jak Paroubek píská, bývali by okamžitě skončili), proto jim nezbývalo, než se plně podřídit diktátu ČSSD. Ve sněmovně se pak zákony prohlasovávaly onou zmíněnou levicovou většinou.
Vas je v komunalni politice skoda, mel byste se pokusit o celostatni. Perfektne byste tam zapadl.
Tiskni
Sdílej: