Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jak to tam maji udelane? Je to placena sluzba, nemam chut se registrovat pro free trial.
Moje reseni ma vyhodu, ze lepe skaluje. Pokud by to bylo jen na autora, tak spousta jich je anonymu, cimz by byli vyrazeni z hlasovani (kvuli podvrhu) a jen male procento ostatnich by odkliklo, ze byli spokojeni. Spise by hned odesli a tak jen minimum dotazu by melo oznacen nejaky komentar jako reseni.
Pokud jde o klasicke znamkovani, neco jsme tu pred lety meli, ale po tydnu jsem to po negativnich reakcich stahnul pryc. Lidem se nechtelo hodnotit jednotlive komentare. Zde by se jednalo jen o jednotky komentaru jen u dotazu a s jasne definovanym poslanim, proto tomuto pokusu verim vice.
Jak to tam maji udelane?Barevně odlišenou hlavičku odpovědi - jestli je od „Experta“, od autora dotazu a hlavně je zeleně označeno přijaté řešení.
Je to placena sluzba, nemam chut se registrovat pro free trial.Pokud se tam jde z výsledků v Googlu, tak je nejdřív hromada upozornění, že je to placené atd., ale bod blokem reklam jsou vidět i ty odpovědi (zadáním přímo adresy to ale nefunguje). [měl by to být hned první odkaz]
Bohuzel to nesplnuje podminku delky, je to prilis dlouhe.
Zni to velmi zajimave! Body bych asi ale za oznaceni nedaval, protoze pak mozna hrozi riziko, ze pokud za to neco je, tak nekdo muze mit tendenci si bod pripsat i kdyz treba odpoved nebude tim spravnym resenim.
Jina vec je, kdyz nekdo odpoved povazuje za reseni a nekdo jiny naopak ne, protoze bud neco nepochopil, nebo to pro nej proste nefungovalo. Co s tim..? Odecitat jiz pripsane body asi nema smysl... je tedy otazkou zda je spravne aby kdokoliv mohl zrusit oznaceni "je resenim".
Z duvodu objektivnosti autor komentare nebude moci hlasovat sam pro sebe. Kdokoliv ostatni (registrovany) bude moci hlasovat pro, jen admin bude moci smazat vsechny hlasy (treba proto, ze se nekdo spletl nebo si jen hral). Moznosti podvadet se skore je spousta, zabranit se jim neda, holt to musime risknout. Dulezitejsi bude, kdyz se lidi budou vice snazit psat kvalitni odpovedi a tim vzroste uroven poradny. To je nase motivace.
Zajímavé, ale nějak se mi tam vytrácí tazatel. Řada lidí může označit problém za vyřešený, ale tazateli to stejně nemusí fungovat.
Hezke, akorat je tu furt ten problem se skalovanim. Ale mozna bych to mohl pojmout jinak. Kazdy uzivatel by ziskal na zacatku mesice nejaky pocet bodu a ty by mohl rozdavat komentarum v poradne. Clovek s vyssim skore by jich dostal vice nez novacek, anonym nic. Kazdy by si mohl urcit, kolik ze svych zbyvajicich bodu chce komentari dat. U komentaru by se pak objevoval pocet obdrzenych bodu. Na konci mesice by nevycerpane body propadly. Jeste by mohlo byt videt, kdo kolik bodu prispevku byl, obdobne jako jsou Likes na Facebooku (prvni tri ctyri a pak AJAXovy link More).
Tak ze bychom vytvorili jeste jedno bodovani uzivatelu podle poctu reseni v poradne? Skore totiz ukazuje obecnou aktivitu uzivatele, tedy i treba ve wiki (v posledni dobou ma monopol David Kolibac).
dnes 08:23 pasmen (pokrocily ?) | skóre: 45 | blog: Elliot | Praha
Napriklad novacek - 0 reseni, junior do 10 reseni, pokrocily do 50 reseni, expert do 100 reseni a guru nad 100 reseni.
Skore se pocita jen z komentaru v poradne, za komentar pod blogem, zpravickou, clankem (atd) nedostanes asi jeden bodik.
Zajimavy napad s tim pomerem, ale u nas by to diskriminovalo dlouholete uzivatele pred temi novymi. Pripadne se to muselo pocitat az od nejakeho data.
Prosim posli screenshoty. Akorat to muze byt nepohodlne, pokud bude prilis hodne komentaru, navic na abicku jsou hierarchicke diskuse.
Tyto komentáře byly shledány jako řešení:
Komentář 01 | přezdívka autora | počet bodů
Komentář 26 | přezdívka autora | počet bodů
Komentář 23 | přezdívka autora | počet bodů
Co mi prestala fungovat bugzilla, prestal jsem do ni chodit. Kazde reseni bude zvyraznene v hlavicce, diky CSS si budete moci upravit vzhled. Na zacatku primo pod dotazem bude odkaz na vsechna reseni.
Jeden technicky: co delat se starymi hlasy, ze diskuse je vyresena? Nejdrive jsem napsal migracni toolu (trvajici deset minut), ktera prevedla tato data z XML do boolean-like sloupecku s tim, ze neexistoval zadny komentar oznaceny jako reseni. Jenze se mi ted prestava zdat, novy system bude odkazovat na reseni a tam prazdno, to by bylo asi vice matouci nez uzitecne. Ted zacinam vahat, zda ty stare hlasy nemam proste zahodit a zacit nanovo.
Tiskni
Sdílej: