NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Po mnoha týdnech či měsících jsem dokončil novou funkci Abíčka - podporu více rubrik pro článek. Občas se stává, že není jednoznačné, do které rubriky článek zařadit. Hodilo by se jej zařadit do několika rubrik.
Šlo to sice řešit přes funkci ln
, ale to by vedlo k duplikátnímu obsahu na více URL adresách, což google nemá rád. Ani z hlediska pohodlí editora by takové řešení nebylo ideální. Nově může editor vybrat při zadávání článků více rubrik, v nich všech se článek automaticky objeví. Z URL vypadla rubrika, takže je teď kratší. Hlaste případné chyby, určitě jsem něco opomněl.
Dále chci opravit problém se zasíláním notifikací. Také jej mám pár měsíců rozpracován. Bohužel už nemám moc sílu kódovat po nocích, to několikrát za noc přebaluji miminko. Celkově mám silný spánkový a časový deficit, čímž se omlouvám všem, kterým neodpovídám či neřeším jejich potřeby dostatečně rychle. Viz třeba projekt datových schránek. Za současného stavu se situace letos nezlepší. Nicméně máme na projekt programátora, který bude zobecňovat zdrojáky Abíčka a nasazovat je na bratrský IT business portál ITBiz.cz. Pak by mohl implementovat něco pro Abíčko, třeba inspiraci facebookem.
Tiskni
Sdílej: