Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Jinak krása GNU operačního systému je v tom, že Linux není jediné jádro na kterém může běžet. V mém případě to dokonce došlo tak daleko, že jsem chtěl upravit ncurses aby zvládali Windowsí terminál a dal se tak spustit make menuconfig, ale naštěstí jsem rychle vystřízlivěl.
Ve zdrojácích je dokumentace ke zpracování požadavku.Ať do mě uhodí blesk i hrom, jsem snad úplně slepý… a můžu se zeptat…?
Jaké máš konkrétní dotazy?Konkrétně mi jde o web/freemarker/web/add/question_preview.ftl:
59|<#if ATTACHMENTS??> 60| <ul> 61| <#list ATTACHMENTS as file> 62| <li>${file.name} (${file.size} bytů) | <label><input type="checkbox" name="rmAttachment" value="${file_index}">Smazat</label></li> 63| </#list> 64| </ul> 65| </#if>víc by se mi hodilo něco jako:
59|<#if ATTACHMENTS??> 60| <ul> 61| <#list ATTACHMENTS as file> 62| <li><a href="${file.path}">${file.name}<a> (${file.size} bytů) | <label><input type="checkbox" name="rmAttachment" value="${file_index}">Smazat</label></li> 63| </#list> 64| </ul> 65| </#if>,ale podle src/cz/abclinuxu/utils/PathGeneratorImpl.java,src/cz/abclinuxu/utils/PathGenerator.java a web/freemarker/web/show/article.ftl:
231| <a href="${TOOL.xpath(attachment.child, "/data/object/@path")}">${TOOL.xpath(attachment.child, "/data/object/originalFilename")}</a>jsem pochopil, že to asi zas nebude taková hračka. Normálně bych to řešil buď:
(gdb) společný_prapředek->a následným umlácením TABulátoru dokud bych se neprokousal celou strukturou na požadovanou pozici a nebo naopak v případech jako <#list ATTACHMENTS as file> dereferencováním dokud bych neprokousal strukturou k společnému prapředkovi, jenže v tomhle případě je mi to k ničemu. Celkově mi tam k některým objektům chybí něco deklarace (abych vůbec zjistil jak ty struktury vypadají, ale to spíš svádím na špatné hledání a nebo neznalost jazyka), no a tak vůbec…
PopisA…mrška. Díky moc.
Myslím, že ten odkaz tam nebyl úmyslně, aby na něj lidi neklikali, dokud soubor není uložen persistentně.Jenže pak se nedá vložit obrázek jako příloha přímo do příspěvku bez toho aby ho bylo nutné hledat. Jinak uložený je už při uploadu a pokud někdo dá odkaz a pak obrázek smaže, je to už jeho mínus (nějaká automatická kontrola by byla myslím na tomto portále zbytečnost).
Spíše bych doporučil zkoumat EditDiscussion, jak se v něm v metodě addReply (nebo tak nějak) řeší přílohy.Jo, jo. Ono je to na více místech.
Tiskni
Sdílej: