Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jinak krása GNU operačního systému je v tom, že Linux není jediné jádro na kterém může běžet. V mém případě to dokonce došlo tak daleko, že jsem chtěl upravit ncurses aby zvládali Windowsí terminál a dal se tak spustit make menuconfig, ale naštěstí jsem rychle vystřízlivěl.
Ve zdrojácích je dokumentace ke zpracování požadavku.Ať do mě uhodí blesk i hrom, jsem snad úplně slepý… a můžu se zeptat…?
Jaké máš konkrétní dotazy?Konkrétně mi jde o web/freemarker/web/add/question_preview.ftl:
59|<#if ATTACHMENTS??> 60| <ul> 61| <#list ATTACHMENTS as file> 62| <li>${file.name} (${file.size} bytů) | <label><input type="checkbox" name="rmAttachment" value="${file_index}">Smazat</label></li> 63| </#list> 64| </ul> 65| </#if>víc by se mi hodilo něco jako:
59|<#if ATTACHMENTS??> 60| <ul> 61| <#list ATTACHMENTS as file> 62| <li><a href="${file.path}">${file.name}<a> (${file.size} bytů) | <label><input type="checkbox" name="rmAttachment" value="${file_index}">Smazat</label></li> 63| </#list> 64| </ul> 65| </#if>,ale podle src/cz/abclinuxu/utils/PathGeneratorImpl.java,src/cz/abclinuxu/utils/PathGenerator.java a web/freemarker/web/show/article.ftl:
231| <a href="${TOOL.xpath(attachment.child, "/data/object/@path")}">${TOOL.xpath(attachment.child, "/data/object/originalFilename")}</a>jsem pochopil, že to asi zas nebude taková hračka. Normálně bych to řešil buď:
(gdb) společný_prapředek->a následným umlácením TABulátoru dokud bych se neprokousal celou strukturou na požadovanou pozici a nebo naopak v případech jako <#list ATTACHMENTS as file> dereferencováním dokud bych neprokousal strukturou k společnému prapředkovi, jenže v tomhle případě je mi to k ničemu. Celkově mi tam k některým objektům chybí něco deklarace (abych vůbec zjistil jak ty struktury vypadají, ale to spíš svádím na špatné hledání a nebo neznalost jazyka), no a tak vůbec…
PopisA…mrška. Díky moc.
Myslím, že ten odkaz tam nebyl úmyslně, aby na něj lidi neklikali, dokud soubor není uložen persistentně.Jenže pak se nedá vložit obrázek jako příloha přímo do příspěvku bez toho aby ho bylo nutné hledat. Jinak uložený je už při uploadu a pokud někdo dá odkaz a pak obrázek smaže, je to už jeho mínus (nějaká automatická kontrola by byla myslím na tomto portále zbytečnost).
Spíše bych doporučil zkoumat EditDiscussion, jak se v něm v metodě addReply (nebo tak nějak) řeší přílohy.Jo, jo. Ono je to na více místech.
Tiskni
Sdílej: