Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Jinak krása GNU operačního systému je v tom, že Linux není jediné jádro na kterém může běžet. V mém případě to dokonce došlo tak daleko, že jsem chtěl upravit ncurses aby zvládali Windowsí terminál a dal se tak spustit make menuconfig, ale naštěstí jsem rychle vystřízlivěl.
Ve zdrojácích je dokumentace ke zpracování požadavku.Ať do mě uhodí blesk i hrom, jsem snad úplně slepý… a můžu se zeptat…?
Jaké máš konkrétní dotazy?Konkrétně mi jde o web/freemarker/web/add/question_preview.ftl:
59|<#if ATTACHMENTS??> 60| <ul> 61| <#list ATTACHMENTS as file> 62| <li>${file.name} (${file.size} bytů) | <label><input type="checkbox" name="rmAttachment" value="${file_index}">Smazat</label></li> 63| </#list> 64| </ul> 65| </#if>víc by se mi hodilo něco jako:
59|<#if ATTACHMENTS??> 60| <ul> 61| <#list ATTACHMENTS as file> 62| <li><a href="${file.path}">${file.name}<a> (${file.size} bytů) | <label><input type="checkbox" name="rmAttachment" value="${file_index}">Smazat</label></li> 63| </#list> 64| </ul> 65| </#if>,ale podle src/cz/abclinuxu/utils/PathGeneratorImpl.java,src/cz/abclinuxu/utils/PathGenerator.java a web/freemarker/web/show/article.ftl:
231| <a href="${TOOL.xpath(attachment.child, "/data/object/@path")}">${TOOL.xpath(attachment.child, "/data/object/originalFilename")}</a>jsem pochopil, že to asi zas nebude taková hračka. Normálně bych to řešil buď:
(gdb) společný_prapředek->a následným umlácením TABulátoru dokud bych se neprokousal celou strukturou na požadovanou pozici a nebo naopak v případech jako <#list ATTACHMENTS as file> dereferencováním dokud bych neprokousal strukturou k společnému prapředkovi, jenže v tomhle případě je mi to k ničemu. Celkově mi tam k některým objektům chybí něco deklarace (abych vůbec zjistil jak ty struktury vypadají, ale to spíš svádím na špatné hledání a nebo neznalost jazyka), no a tak vůbec…
PopisA…mrška. Díky moc.
Myslím, že ten odkaz tam nebyl úmyslně, aby na něj lidi neklikali, dokud soubor není uložen persistentně.Jenže pak se nedá vložit obrázek jako příloha přímo do příspěvku bez toho aby ho bylo nutné hledat. Jinak uložený je už při uploadu a pokud někdo dá odkaz a pak obrázek smaže, je to už jeho mínus (nějaká automatická kontrola by byla myslím na tomto portále zbytečnost).
Spíše bych doporučil zkoumat EditDiscussion, jak se v něm v metodě addReply (nebo tak nějak) řeší přílohy.Jo, jo. Ono je to na více místech.
Tiskni
Sdílej: