Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Výkon klasických notebooků se po pár letech často začne výrazně zhoršovat.To je co mi vrtá v hlavě. Klasické notebooky nemají Android.
Win8 méně náročnější jak win7Jak už som pár rokov od Win, tak mi teraz zrovna sused doniesol NTB s Win8 a USB Huawei E3131 a prestal mu ísť internet. Hovoril som nenos mi to :) Jako pozrieš si podporu posťahuješ tie ich sračky nič nevyriešiš a netuším čo s tým robiť. Keď modem reklamoval u Tmobile tak oni si to pichli do svojho NTB a im to ide, tým to pre nich končí. To si stále hovorím zlatý Linux a diagnostické nástroje.
To si stále hovorím zlatý Linux a diagnostické nástroje.+1 Windows řešit jen za velmi slušné peníze (po započítání různých slev a odpuštěných plateb v případě, že se něco nepovedlo). Je to taková přijatelnější forma prostituce.
To si stále hovorím zlatý Linux a diagnostické nástroje.Ve světě systemd a podobných? Ha ha. Zrovna teď řeším úžasný problém - upgradoval jsem na Debian Jessie, samozřejmě se systemd.
root@raspberryspy:~# /etc/init.d/dbus start Starting system message bus: dbus. root@raspberryspy:~# systemctl Failed to get D-Bus connection: Unknown error -1 root@raspberryspy:~# dbus-monitor --system signal sender=org.freedesktop.DBus -> dest=:1.0 serial=2 path=/org/freedesktop/DBus; interface=org.freedesktop.DBus; member=NameAcquired string ":1.0"
Ve světě systemd a podobných? Ha ha. Zrovna teď řeším úžasný problémUž jen tvůj optimismus, že problém řešíš, ukazuje na to, že je systemd sice komplikace, ale úplně jiného ražení než přehrabovat kupu binárních blobů.
upgradoval jsem na Debian Jessie, samozřejmě se systemd.Nevím, že s tím Debiani alespoň nepočkali. Chápu systemd jako alternativu, ale měl k Debianu hodně velkou důvěru ohledně testování základního systému a myslím si, že default mohl klidně ještě na jeden release zůstat jak byl. Ke konkrétnímu problému ale nic nemám.
Už jen tvůj optimismus, že problém řešíš, ukazuje na to, že je systemd sice komplikace, ale úplně jiného ražení než přehrabovat kupu binárních blobů.No ale asi to dopadne tak že zatím zůstanu u Wheezyho a počkám na oficiální podporu Jessieho od vývojářů RPi. Protože mě fakt nenapadá co s tím…
pouští si na něm písničky
Na přehrávání muziky (pokud se shodneme, co je muzika a co ne) slouží přehrávač s reproduktory.Nevím, jak tvůj notebook, ale ten můj má takový kulatý konektor, pomocí kterého se k němu připojuje zesilovač a použitelné reproduktory, případně sluchátka. Že ta integrovaná bzučítka jsou úplně k ničemu, na tom se shodneme.
Pouštět si písničky na notebooku, který nemá výdržJeště má druhý konektor, do kterého se připojuje napájení :)
je potřeba ho nějak ovládat klávesami atd atd je prostě - nepraktické...„Přehrávač“ nemá klávesy? Kromě toho je to další zařízení, místo toho abych jenom přepnul do terminálu s mplayerem.
No, možná Google indexuje a předává NSA všechno co napíše do klávesnice.Což o to, s tím se asi musí počítat. Ale na co by člověk neměl zapomenout je používat všechna data (Pokud to aplikace na ChromOS umí? Nemám žádnou osobní zkušenost.) pouze místně a nesynchronizovat je do Drive, protože tím udílíte Google licenci k jejich použití. To ještě nemusí být problém pro celou řadu soukromých aktivit (buď Vám to nevadí nebo je to pro Google jenom dost těžko uplatnitelné (mimo reklamy)), ale rozhodně může představovat problém, pokud byste na tom dělal něco do práce (i když to snad nikoho s Chromebookem nenapadne).
Což o to, s tím se asi musí počítat.Počítat se s tím musí zejména při výběru zařízení a obloukem se takovým vyhnout.
Tiskni
Sdílej: