Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
... no škoda, že málokdo pořádně čte, jelikož by jste pak nenapsal celý tenhle blogpost a přitom už to samé bylo dávno hotové :) a dokonce v jednodužší formě... viz
disk.jabbim.cz/fractal@jabber.cz/faro_navod_1-7.pdf
btw popis je i v těch dizkuích...
a opravdu stačí ty certifikáty co generuje UIS ve formátu pem, používám to už 3 roky
a sry, špatný link... ale tam je to teda taky popsané správně, na konci..
Me funguji i ty linuxove certifikaty z UISu. Takze staci je stahnout a naklikat si ten network manager.
Je to pěkné, ale třeba NetworkManager pdo KDE4 má trochu jiné položky, zítra skusím jeslti bude fungovat. A taky třeba u nás na škole (Ostravská univerzita) nemáme osobní certifikáty, ale jen ca_osu.der/.pem/.cer a pak taky ještě nějaký dlaší doporučený certifikát cesnet.der/.pem./cer. Ale nevím ka s tímhle. :( Může někdo poradit?
Pravda že KDE4 se opčas chová prapodivně a taky s ním v některých chvílích bojuju. Zítra vyzkouším postup pžřez NetworkManager od KDE4 a napíšu jak jsme uspěl/neuspěl...
To znamená, že se se svým účtem z FITu přihlásil snáz? Tak to s autentizačním postupem MZLU ale nesouvisí, jak už tu bylo zmíněno alespoň jednou. A Eduroam na FITu ještě nedávno (tenhle časový údaj brát s rezervou, půl roku už to bude ) nefungoval studentům z jiných univerzit..
Koukam, ze na hnojarne jsou docela zajimave veci.
Nahodne sem si po nekolika dnech boje vsiml tohoto clanku, k nicemu mi sice nebyl ale jenom bych chtěl přidat svoje zkušenosti. Na KDE4 je stale jedinou možností Gnome network manager a jeho nm-applet pomoci ktereho se jde pripojit. Knetwork manager, Network Management ani Wicd nefungují
Tiskni
Sdílej: