abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    7.12.2011 11:55 dave
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Gedit na MAC nepatří.
    7.12.2011 12:29 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Rád se nechám poučit, který editor je vhodnější a splňuje v zápisku uvedené požadavky. Nepoužívám gedit protože bych ho měl nějak rád ale proto, že nevím o ničem lepším.
    7.12.2011 13:00 error414 | skóre: 12 | blog: error414
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Na co ten editor pouzivas? Na nejake psani v konkretni jazyku bych pouzival IDE ktomu urcene.

    Na takove to domaci editovani textaku, rychle nahledy souboru atd.. Pouzivam TextWrangler, dokaze otevrit i hodne velke soubory. Spatne je ze ve fullscreenu zobrazuje spatne pozadi.
    7.12.2011 13:30 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Na domácí editování. Třeba si v Cyberducku otevřu vzdálený PHPko, tam upravím jeden řádek a pak to hned uložím. Specializovaný IDE používám na projekty, tady jde spíše o rychlou editaci maličkostí.

    Na ten TextWrangler se podívám, díky.
    cezz avatar 7.12.2011 14:31 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Ja som pod linuxom pouzival Gedit dost casto, ale na Mac OS som sa jednoznacne rozhodol pre MacVim. Podla mna najlepsia verzia Vim vobec. Funguje vyborne v kombinacii s Cyberduck.
    Computers are not intelligent. They only think they are.
    7.12.2011 15:33 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Na rychlou editaci je TextWrangler výborný. Zejména mi vyhovuje vestavěné ftp - pro opravy drobných chyb na webu ideální.
    Migi avatar 7.12.2011 22:42 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků

    je to obráceně. Mac pod Gedit nepatří :-D .

    7.12.2011 12:50 SPM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Kdybych byl jako zdejší jableční uživatelé, tak bych napsal něco jako "nainstaluj si linux a bude to fungovat bez problémů" :-D Akorát že narozdíl od nich bych byl fanatik já :(
    7.12.2011 13:31 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Ti uživatelé zřejmě tuší, že mám Mac na práci, kterou nejde dělat jinde než na Macu (vývoj pro iOS) a že vedle něj na stole leží druhé PC s Ubuntu :-)
    Migi avatar 7.12.2011 22:43 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    a kruci, příště budu číst diskusi aspon do poloviny :-)
    7.12.2011 12:55 kvik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Ja pouzivam vcelku spokojne Coda - http://panic.com/coda/ . sice je to primarne web editor ale posluzi dobre na ~vsetko.
    7.12.2011 13:31 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Zkusím, díky!
    7.12.2011 13:58 m-a
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Investoval som do TextMate a neviem si vynachvalit - urcite odporucam vyskusat aspon trial.
    7.12.2011 20:31 Pavel Pinkava | skóre: 12 | blog: pin2k | Bystřice nad Pernštejnem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Přesně tohle jsem chtěl říct i já, nicméně jste mě předběhl :)

    Sice nejde o free software, ale investice se mi vyplatila. TextMate je nejlepší editor s jakým jsem kdy pracoval a nemůžu být spokojenější.
    kotyz avatar 7.12.2011 14:07 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Co medit? Je to podobný geditu, ale víc "light". A mělo by to fungovat i na masoxu.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    7.12.2011 14:12 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Příloha:
    Z nějakého důvodu totiž nefungují vůbec klávesy AltGr + něco. Tedy napsat různé druhy závorek, středník či další speciální znaky je zhola nemožné.

    Používám vlastní klávesovou mapu "Czech LINUX", která tohle řeší - je to ekvivalent české klávesnice na linuxu. Mělo by stačit nakopírovat do /Library/Keyboard Layouts a vybrat v panelu klávesnic.

    Každý má právo na můj názor!
    FilipL avatar 8.12.2011 09:12 FilipL | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků

    Já po delším hledání nalezl Smultron. Akorát že už se asi nevyvíjí... Umí to prakticky všechno co Gedit, ale občas tomu blbne některé nastavení zvýrazňování syntaxe.

    Všechny operační systémy mají jednu slabinu – uživatele.
    8.12.2011 11:05 error414 | skóre: 12 | blog: error414
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    smultron se vyviji, a docela zive ted je nova verze 4 ktera je ale placena :(, koupil jsem ho ale stoji za prd.
    FilipL avatar 8.12.2011 12:08 FilipL | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků

    To mi uniklo :-)

    Všechny operační systémy mají jednu slabinu – uživatele.
    Vykook avatar 8.12.2011 13:45 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    Doporucuju MacVim a pro spodinu Aquamacs. ;-)
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    9.12.2011 14:16 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gedit pod Mac OS X a klávesy speciálních znaků
    nakonec jsem zakotvil u Juffed a MacVim (v tomto pořadí)
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.