Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Důvodem proč můj desktop vypadá, tak jak vypadá (zvolené téma v xfce) je, můj oblíbený BeOS. A nějakou dobu už sleduji projekt Haiku OS - komunitou vyvíjený nástupce.
Dual boot už nějaký ten týden nepoužívám. Na vše mi stačí Debian (popřípadě jeho deriváty nebo deriváty derivátů). Ale pokud někdy budu dual boot používat, pak na prvním místě bude stále Debian a hned na druhém Haiku OS. A proč? Když se jen potřebuji rychle mrknout na internet, tak operační systém, který dokáže nastartovat za deset až patnáct sekund a za nějaké tři se vypnout, tak ten se občas hodí.
Na screenshotu je nastartovaný image Haiku OS ve VirtualBoxu (raw image převedený na vdi image). Tento zkušební image určený pro vývojáře a testery obsahuje několik základních aplikací včetně internetového prohlížeče Firefox 2
Tiskni
Sdílej:
Asi sa mýliš ... Citujem:
BeOS images are ISO images. But not ISO Images in the sense Windows sees them. Those ISO contain FAT32 or FAT16 compliant filesystems. ISO9660 compliant is a FAT32 system. BeOS uses BeFS which is a 64bit journaling filesystem that stores a lot of the file info in different places such as file attributes. If we were to create an installation of BeOS using an ISO9660 image (one that can be read by IsoBuster) it wouldn't Install!!!! The CD would lose all of the extended file attributes that BeFS supports (and needs). Ie, If you copied files from an ISO9660 CD to BeOS, some of them would be useless. Installation of BeOS requires BeFS Images. THAT'S IT. And we won't fix it. It's not a bug, it's a feature.
Got some spare time and an itch to try out the latest Haiku (http://haiku-os.org) snapshot? Karl writes in with an easy install method for anyone wanting to try Haiku, using a BeOS Max Live CD. Assuming you've setup your disk with a partition to install Haiku on, grab a copy of BeOS Max Edition v3.1b (http://www.bebits.com/app/3148) (http://haikunews.org:6969/torrents/torrents/BeOS5PEMaxEditionV31b1.zip.torrent) and burn it. Now download the latest raw disk image of Haiku from http://www.schmidp.com/index.php?option=com_files&path=/haiku/images/ (http://haikunews.org:6969/torrents/torrents/2005_08_08_raw.zip.torrent) and leave it somewhere on your hard drive Boot from the BeOS Max disk now, and run it as a live CD. Once booted, right-click the Desktop and you should see a partition named Haiku (the one you downloaded) that's about 60mb. I downloaded my Haiku image to a Fat32 drive. Anyways, now mount it Click on the Deskbar menu and go to Applications/Development/Installer, Change 'Install from' to 'Haiku', and change 'Onto' to the partition you wish to install Haiku onto. I already had a BeFS partition already. My install took about 3 minutes on a P4 2.2 GHz. After you can even choose to install the bootloader.