Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
PS: víte někdo, proč byl rozhovor na téma W7 zrovna se šéfem linuxového serveru? Nic proti, jen mě to překvapilo, čekal jsem někoho z "ostřílených expertů", které ČT tu a tam vytahujeNo přece aby linuxáci neřvali, že je to zaujatá osoba, která propaguje MS.
No nějak si nemůžu pomoci, ale jestli tohle měl být rozhovor na téma W7 ...Ano, osobně bych se dokonce velmi, ale velmi divil, kdyby to opravdu byl rozhovor o W7, protože na něco takového by si pana Krčmáře určitě nepozvali, ale sáhli by po někom z více Microsoftu-nakloněného tábora (a tím nemyslím Vy-víte-koho, ale třeba někoho z Živě.cz či samotného oddělení Microsoftu). Nejspíš jen zafugoval "bulvalizátor" titulků ... A s tím zrychlováním železa - sice jsem rozhovor neviděl, ale z pohledu "běžného" uživatele, který nehraje nejnovější hry (nebo má na hraní herní konzole) či nepáchá nějakou jinou činnost náročnou na výpočetní výkon (např. enkódování videa), je to víceméně pravda.
... tak ať na mě spadne plejtvák obrovský.A květináč petůnií
sáhli by po někom z více Microsoftu-nakloněného táboraUrcite Vlastu Vistu Waice, v te diskusi na zive, kde dostal on-line padaka (jen clovek zmizi na ctrnact dni na dovolenou, uz mu utecou takovyhle legrace
... tak ať na mě spadne plejtvák obrovský. A květináč petůniíNebyl to vorvan?
rychločlánky mě iterují.Jak tě může něco iterovat, tj. opakovat nebo něco v tom smyslu? To slyším prvně a v tomto kontextu to asi nelze použít, ale možná se pletu.
Mimochodem, tolik paměti by se nejspíš na Zem ani nevešlo ...
Přesně tak, fyzikální zákony naštěstí porušovat nemůžeme.
Ten článek je vážně dobrý
Přechod na 128bitovou architekturu by pro běžného uživatele například znamenal další zrychlení počítačů i díky možnosti pracovat s větším množstvím operační paměti.
Takže linuxáci, nezoufejte nad tím, že váš systém umí pouze 18 EB paměti a nevyužijete tak váš HW naplno, objednejte si již dnes 128b Windows8. Vyjdou v roce 2012. To je hned.
A vy my tady nadáváte, že běžný uživatel nepotřebuje paměť.
tyvole ze bych jeste pockal? chtel jsem si koupit w7 ... ale kdyz vyjdou uz v 2012 tak asi jeste pockamTakže linuxáci, nezoufejte nad tím, že váš systém umí pouze 18 EB paměti a nevyužijete tak váš HW naplno, objednejte si již dnes 128b Windows8. Vyjdou v roce 2012. To je hned.
to je kec ... co ja bych za to dal mit o trochu lepsi pamet ...A vy my tady nadáváte, že běžný uživatel nepotřebuje paměť.
Ano, něco ve stylu čím-víc-pruhů-tím-víc-AdidasLol
že by neškodilo, kdyby dospěl a trochu se uklidnil.
No co si tak matně na pinkyho vzpomínám, tak byl vždy extrémně drzý :). V útlém dětství jsme přivázali pinkyho ke stromu a vedoucí gangu předzdívaný Kaštan mu šlehal pindíka bičíkem upleteným z kopřiv. Také pinkolina dost často šikanoval romský lotr Hrivňák, možná i proto, že byl pinky extrémně blonďatý Árijec, die saube rase . Poslední vzpomínku na pinkyho mám někdy z období dojíždění na střední školu a internáty, kdy pinky často vychyloval na nádraží. Většinou to spravila nějaká ta facka jednoho kolegy :).
To je jen taková dávná vzpomínka a vsuvka, dnes už pinky asi není tak extrémní blondýn a ani ho už nejspíš nepronásleduje Kaštan s kopřivami ani Hrivňák s nudlemi u nosu . Ale koukám, že pinkymu vydržela ta drzost a neomalené kydy dodnes :).
No co si tak matně na pinkyho vzpomínám, tak byl vždy extrémně drzý :)Nechci rejpat, ale co je špatného na tom, být drzý?
Pokud seženete poslední číslo Respektu, je tam o něm pěkný článek (pokud byste si chtěl rozšířit obzory). Čecháček tedy IMHO skutečně nebyl (což už vám tu trochu expresivněji naznačili jiní).
Př.:rtsp://ctrm.visual.cz/iVysilani.hash?id=Mjc4NTIyODc2fDYzMzkxODM3NDM1NTI2NzUwMA==&SESSION_TO_MATCH=a47885e773e9b06a084b92ac7a0c95d0&MATERIAL_IDENTIFIER=209411000371021&CONTENT_NAME=1096898594&TITLE=udalosti-komentare&GENRE=zpravodajske&LIVE=0&start=00:00:00&duration=00:39:11.0100000
Ještě jsem to ani neviděl a už se musím vztekat.A já mám zase sto chutí si taky zavztekat. Ale kvůli tobě, žes mi tím blobem rozšvihal layout diskuze.
Tiskni
Sdílej: