Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Oficiální android emulátor podporuje příkazy geo fix
a geo nmea
pro mockování GPS. Funguje to opravdu jednoduše - telnet localhost 5554
a geo fix longitude_value latitude_value
. Fajn, něco takového (resp. stejného!) bych rád i pro testování přímo na mobilu/tabletu/apod. Jenže co si sám nenaprogramuješ to nemáś :). MockGeoFix.
Jasně, v Google Play "repositářích" jsem našel stovky podobných appek - no všichni řeší zadávání mock souřadnic po svém, tak jsem napsal jednoduchou appku přesně k tomuhle účelu. Zapnu, kliknu na "start", appka mi ukáže IP, ke které se můžu připojit - a toť vše :). Jednoduché na naprogramování by to teda bylo, pokud by se nejednalo o Android, pro který programovat je za trest, ale to bych si měl raději nechat pro sebe :). Ostatně, můžete posoudit sami jak může být taková kravinka přesložitělá. Na druhou stranu Android Studio je hodně fajn, a to říkám jako vimař. Klasika java - veškeré API stupidně překomplikované ale kvalitní IDE; takové spojené nádoby.
Každopádně, abych si prošel celým procesem, tak jsem MockGeoFix publikoval i na Play, tak třeba se to někomu bude hodit. Dokonce jsem teď koukal na statistiky a vypadá to, že nejsem jediný kdo to používá. To mě celkem překvapilo :).
Sám MockGeoFix používám pro testování jedné malé aplikace. K tomu mám různé pomocné scripty (pro inspiraci):
run_json_proxy.py
: lokálni web server (používá se ten super jednoduchý z python stdlib), na kterém běží leafletjs a připojuje se k OSM, na mapě se pak pohybuje buď pomocí WASD nebo klikáním a vybraná lokace se pak mockuje na mobilu
run_sim.py
: prochází existující GPX trasu
PS: z opensource nástrojů/knihoven pro práci s geo si nemůžu vynachválit právě leafletjs a OSRM. Leafletjs je opravdu ukázkově navržená knihovna, super jednoduchá na používání a zároveň krasné rozšířitelná.
Tiskni
Sdílej: