Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Neviete mi niekto povedat rozmery tej Nokie?? zatial som nic nenasielTady?
Je i spousta obracenych reakci (jedine PPC)Je. Ale ve všech případech, které osobně znám, jde o uživatele, kteří nikdy nic jiného než PocketPC neviděli.
pak na něm čtu knížky (Palm Reader), používám kalendář (normálně vestavěný), fotím s ním, obšťastňuju okolí fotkama (ať už z Palmu, nebo i z různých foťáků)Není limitující velikost (texty) nebo rozlišení (fotky) displeje? Tohle mě na Palmech vadilo - řádek je příliš krátký a hodně špatně se mi četlo. A jak je na tom Treo vůči Palmu, co se týče displeje?
Otázkou je, co kromě nižší životnosti baterií a marketingového prohlášení "PalmOS už má taky maultitasking"Třeba snesitelnější API? Lepší možnosti dalšího vývoje? Což je uživateli na první pohled asi jedno, ale zrovna pro toho běžného uživatele by to mohlo znamenat víc aplikací s méně kompromisy... Mám za to, že Palm nemigruje na Linux pro nic za nic, ale proto, že s PalmOSem se dostali do úzkých a pokusy o jeho vylepšování je dovedly tam, kde jsou teď? Kolik let slibovali Palm OS 6? A myslím, že se dost snažili ho dokončit... On ten Linux nemusí být až tak špatný. Viz můj oblíbený příklad - Nokia 770. Běží tam Linux, výdrž baterek myslím není špatná - cca 8 hodin aktivního používání s podsvíceným displejem... Tak proč by se to Palmu (který má s PDA mnohem větší zkušenosti) nemělo povést? Jinak děkuju za ten iPaq - nakonec ho nepoužívám jako klasické PDA, ale na nějaké výpočty a tak (s vlastním software). Ještě, že je tam ten Linux
Tiskni
Sdílej: