V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Neviete mi niekto povedat rozmery tej Nokie?? zatial som nic nenasielTady?
Je i spousta obracenych reakci (jedine PPC)Je. Ale ve všech případech, které osobně znám, jde o uživatele, kteří nikdy nic jiného než PocketPC neviděli.
pak na něm čtu knížky (Palm Reader), používám kalendář (normálně vestavěný), fotím s ním, obšťastňuju okolí fotkama (ať už z Palmu, nebo i z různých foťáků)Není limitující velikost (texty) nebo rozlišení (fotky) displeje? Tohle mě na Palmech vadilo - řádek je příliš krátký a hodně špatně se mi četlo. A jak je na tom Treo vůči Palmu, co se týče displeje?
Otázkou je, co kromě nižší životnosti baterií a marketingového prohlášení "PalmOS už má taky maultitasking"Třeba snesitelnější API? Lepší možnosti dalšího vývoje? Což je uživateli na první pohled asi jedno, ale zrovna pro toho běžného uživatele by to mohlo znamenat víc aplikací s méně kompromisy... Mám za to, že Palm nemigruje na Linux pro nic za nic, ale proto, že s PalmOSem se dostali do úzkých a pokusy o jeho vylepšování je dovedly tam, kde jsou teď? Kolik let slibovali Palm OS 6? A myslím, že se dost snažili ho dokončit... On ten Linux nemusí být až tak špatný. Viz můj oblíbený příklad - Nokia 770. Běží tam Linux, výdrž baterek myslím není špatná - cca 8 hodin aktivního používání s podsvíceným displejem... Tak proč by se to Palmu (který má s PDA mnohem větší zkušenosti) nemělo povést? Jinak děkuju za ten iPaq - nakonec ho nepoužívám jako klasické PDA, ale na nějaké výpočty a tak (s vlastním software). Ještě, že je tam ten Linux
Tiskni
Sdílej: