abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    stativ avatar 5.8.2006 17:27 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    No vidiš, a já asi předevčírem vymazal bootsplash pro 2.6.16.
    Zkusím se ti po něm mrknout p-).
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    stativ avatar 5.8.2006 17:39 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian

    Tak to mám!

    Patch 2.6.16, jiný download
    Patch 2.6.17

    Nebo můžeš zkusit gensplash

    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    5.8.2006 17:43 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Za ten patch ti dekuju,jen je v tom rozdil, zda to davam na jadro 2.6.16 nebo 2.6.16.x?? Hned to jdu zkusit..
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    stativ avatar 5.8.2006 18:13 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Neměl by být.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    5.8.2006 18:19 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    ty jsi rozchodil bootsplash? ja mam napatchovane jadro, zkompilovane, ale obrazek nejede, grub mam upraveny, dmesg mlci jen rika toto:
    maniakum@medved:~$ dmesg | grep RAM
    RAMDISK driver initialized: 16 RAM disks of 4096K size 1024 blocksize
    RAMDISK: Couldn't find valid RAM disk image starting at 0.
    
    maniakum@medved:~$ dmesg | grep vesafb
    Kernel command line: root=/dev/hda3 video=vesafb:1024x768-16@70 vga=791 ro splash=silent
    
    
    nic vic neni, nevim proc to nejede... initrd.splash mam..
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    stativ avatar 5.8.2006 19:49 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Jenom mne napada, jestli si zapsal jaky ramdisk pouzivat do zavadece (lilo, grub).
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    5.8.2006 17:34 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    aptitude install splashy
    ... a jde to i bez patchovaní kernelu :-)
    5.8.2006 17:42 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    ale ja nepouzivam original jadra od debianu.. sam si je kompiluju. apt-get install splashy jsem zkousel, ale hazelo mi to chybu, na kterou jsem nenasel zadnou odpoved... Ted jsem narazil na celkem dobrej clanek na wiki debian foru , kde je to vcelku hezky popsane, ted kompiluju jadro a pujdu to vyzkouset...
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    5.8.2006 19:11 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    aptitude install usplash ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    5.8.2006 20:47 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    ved kompilovat si mozes aj original jadra od debianu...
    5.8.2006 22:51 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Ale to s jádrem vůbec nesouvisí. V jádru musí být jenom framebuffer, zbytek v pohodě zvládne userspace a není potřeba cpát jpeg do jádra.
    5.8.2006 23:27 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Problem vyresen. Nakonec jsem provedl vse co je v clanku na linux.ic.cz. Bootsplash je nadherny, jen mi tam nejezdi takovat ta kosticka... ale to se nejak vyresi a hodim sem co s tim bylo... Vsem diky za pomoc. ;)
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    belisarivs avatar 6.8.2006 09:13 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Kosticka (nebo ukazatel prubehu) nebude fungovat dokud neopatchujete sysv-rc.

    Musi to byt nutne bootsplash?
    Ja pouzivam fbsplash, k tomu splashutils a je to.

    Ten fbsplash jeden borec integroval do jeho patche ktery je postaven na CK patchsetu.

    #splashutils
    deb http://jdurand.home.cern.ch/jdurand/splashutils/ binary/

    Ten patchset
    http://iphitus.loudas.com/beyond.php
    IRC is just multiplayer notepad.
    6.8.2006 10:48 @pretorian | skóre: 14 | blog: @pretorianův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    nevite, kde sezenu ten patch na opatchovani sysv-rc?
    V pozadí každého velkého majetku je zločin.
    belisarivs avatar 6.8.2006 11:53 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Bohuzel nevim.

    Vypada to, ze bootsplash se uz moc nevyviji (spis se mozna jenom priohyba na novejsi verze jadra, aspon neaktualizace debianich repozitaru pro bootsplash tomu nasvedcuje) a ten patch na sysv-rc je na tom asi stejne.

    Proto pouzivam ten fbsplash. Tam mi vse sedi jak prdel na hrnec a splashutils se staraji o zobrazovani prubehu.
    IRC is just multiplayer notepad.
    6.8.2006 13:14 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    hmm a nejaky navod na to by nebyl?? sice jsem neco nasel, ale moje anglictina je v elmi mizerna... splashutils uz jsem si nainstaloval. a hodil by se treba tvuj menu.lst a splash.conf :) diky
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    kozzi avatar 6.8.2006 13:53 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    no skvelej navod najdes na gentoo wiki a i na arch linux wiki. je to anglicky ale to nevadi nastaveni a prikazy jsou v tom dobre oddeleny takze by stim nemel byt problem. Jinak potrebujes splash-utils a musis si stahnout jadro a opatchovat ho patchem fbsplash a patchem vesna-ng to najdes na strankach gensplash jo a pokud to nechces patchovat tak si zezen jadro s beyond patchema tam uz to je jen staci zatrhnout a skompilovat
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    6.8.2006 14:02 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    to jsem ted zkousel, ale jadro mi neslo po opatchovani beoyendem (nebo jak to je) vubec zkompilovat, zaseklo se a hodilo error... takze ted shanim sysrv patch, ktery mam, ale hazi mi to taky chybu viz zde. na gentoo wiki jsem koukal, ale anglicky fakt ne-e a ten navod jsem nejak opradvu nepobral, zda se mi to strasne neprehledny a nic lepsiho jsem nenasel, mrknu jeste na arch wiki...
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    6.8.2006 14:02 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    to jsem ted zkousel, ale jadro mi neslo po opatchovani beoyendem (nebo jak to je) vubec zkompilovat, zaseklo se a hodilo error... takze ted shanim sysrv patch, ktery mam, ale hazi mi to taky chybu viz zde. na gentoo wiki jsem koukal, ale anglicky fakt ne-e a ten navod jsem nejak opradvu nepobral, zda se mi to strasne neprehledny a nic lepsiho jsem nenasel, mrknu jeste na arch wiki...
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.
    kozzi avatar 6.8.2006 11:59 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    jj taky pouzivam beyond kernel ma presne to co potrebuju fbsplash a suspend2 vyhoda u me oproti debianu je ze mam arch takze to mam clkem jednoduchy
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 6.8.2006 15:01 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Navod na fbsplash/gensplash pozn.: vetsina prikazu se musi provadet jako root(sudo) takze doporucuji se prihlasit do konzole jako root.

    První věc, kterou budete potřebovat, je opatchované jádro. Patche, které budete potřebovat jsou fbsplash a vesafb-tng. Fbsplash najdete na http://dev.gentoo org/~spock/projects/gensplash/archive/ je tam nekolik verzi takze si musite vybrat podle sveho jadra(napr. pro 2.6.16 si stahnete http://dev.gentoo.org/~spock/projects/gensplash/archive/fbsplash-0.9.2-r5-2.6.16.patch), vesafb-tng najdete na http://dev.gentoo.org/~spock/projects/vesafb-tng/archive/ (napr. pro jadro 2.6.16 si stahnete http://dev.gentoo.org/~spock/projects/vesafb-tng/archive/vesafb-tng-1.0-rc1-r3-2.6.16.patch) tak pokud je mate stahle tak jedine co potrebujete je je aplikovat na vanila kernel kterej si stahnete z kernel.org(napr. jadro 2.6.16 si stahnete zde:http://kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/linux-2.6.16.tar.bz2) . Jadro si nakopirujete napriklad do /usr/src/ tam jej rozbalite prikazem tar xvf linux-2.6.16.tar.bz2 vytvori se vam slozka /usr/src/linux-2.6.16. Do te si zkopirujete fbsplash-0.9.2-r5-2.6.16.patch a vesafb-tng-1.0-rc1-r3-2.6.16.patch. potom prejdete do te slozky s jadrem cd /usr/src/linux-2.6.16/. Zde zadat prikaz
    patch -p1 < fbsplash-0.9.2-r5-2.6.16.patch
    a potom zadate
    patch -p1 < vesafb-tng-1.0-rc1-r3-2.6.16.patch
    .

    tek uz jen staci nastavit konfiguraci jadra zapnout podporu fbsplash a vesafb-tng . To udelame tak ze zadame prikaz make menuconfig a nastavime si to asi takto: http://wiki.archlinux.org/index.php/Gensplash#Patch_a_kernel. Pokud nemate s kompilaci jadra zkusenosti tak doporucuji si o tom neco precist. Po konfiguraci jadra jej skompilujem a nainstalujem(tomu to se venovat nebudu to si musite dohledat). Ted uz je zapotrebi nahrat splash_utils a nastavit bootlader a jeste vytvorit obraz ze ktereho se bude nacitat obrazek. Takze splashutils si muzete stahnout zde: http://dev.gentoo.org/~spock/projects/splashutils/ ale jsou to zdroje takze si je musite skompilovat a nainstalovat. Mnohem lepsi a jednodusi je zjistit zda splashutils neobsahuje vase distribuce a nebo pro ni nekdo nevytvoril balicky. Az budete mit nainstalovane splashutils tak budete potrebovat jeste temata jedno je napriklad zde:http://dev.gentoo.org/~spock/projects/gensplash/archive/theme-emergence.tar.bz2 to musite mit rozbalene v /etc/splash/ takze po rozbaleni tam bude /etc/splash/emergence . Tak ted si vytvorime initramfs.img ktery bude obsahovat ten obrazek. To udelame prikazem splash_geninitramfs -v -g /boot/initramfs.img-emergence -r 1024x768 emergence tak tohle nam vytvori obraz. Ted uz jen nastavime nas bootloader. U grubu to bude vypadat nejak takto:
    title  vaz_nazev
    root (hd0,0)
    kernel (hd0,0)/boot/vmlinuz root=/dev/hdxx video=vesafb-tng:ywrap,mtrr,1024x768-32@60 splash=silent,theme:emergence console=tty1 quiet
    initrd (hd0,0)/boot/initramfs.img-emergence
    
    samozrejme to musite upravit podle vas a jeste nekdy se musi misto video=vesafb-tng:... pouzit video=vesa:.... . No a po restartu by to melo byt. vice info na http://jdurand.web.cern.ch/jdurand/fbsplash.html http://gentoo-wiki.com/HOWTO_fbsplash http://wiki.archlinux.org/index.php/Gensplash http://dev.gentoo.org/~spock/projects/gensplash/
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    6.8.2006 22:19 maniakum | skóre: 20 | blog: medved
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bootsplash - debian
    Mno hezky navod :) ano, chodi to pekne, jen zase to co mi neslo na bootsplashy a to PROGRESSBAR... nevim uz jak ho rozchodit, koukal sem na ty odkazy, ale nic.. nejaky help?
    Toto APT má schopnosti svaté krávy.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.