Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Opensuse 11.0 obsahuje balicek pro praci s lvm. Jmenovite se jedná o tento balicek
Repozitář: openSUSE-11.0-Oss Název: lvm2 Verze:2.02.33-28.1 Arch.: i586 Poskytovatel: SUSE LINUX Products GmbH, Nuernberg, Germany Nainstalováno: Ano Stav: aktuální Instalovaná velikost: 1,3 M Shrnutí: LVM2 ToolsPrace s lvm funguje az do chvile nez se pokusime vytvorit mirrovany LV. Nasledujici prikaz vytvori LV, ktery se bude nachazet jen na disku /dev/sda1 a data se budou se mirrorovat na disk sdb2. Treti disk neni potreba, nebot logovaci soubor bude umisten v ramce a to diky prepinaci --corelog
lvcreate -L 300M -m1 --nosync --corelog -n testmirr test_lvm2 /dev/sda1 /dev/sdb2 WARNING: New mirror won't be synchronised. Don't read what you didn't write! test_lvm2-test: event registration failed: 4157:3 libdevmapper-event-lvm2mirror.so dlopen failed: libdevmapper-event-lvm2mirror.so: sdílený objektový soubor nelze otevřít: není souborem ani adresářem test_lvm2/test: mirror segment monitoring function failed. Logical volume "test" created
Podle vyppisu se LV vytvori, ale nezapne se "monitorovani" funkcnosti pole, jaky to ma vliv na funkcnost pole si tvrdit netroufam. Mozna zadny, ale nekdo (stejne jako ja) by se mohl o sva data obavavat.
Knihovna libdevmapper-event-lvm2mirror.so v uvedenem balicku skutecne neni, misto ni je tam, ale libdevmapper-event-lvm2mirror.so2.02. Aby LVM pouzivalo funkce z knihovny s koncovkou 2.02 staci do souboru /etc/lvm/lvm.conf v sekci dmeventd pridat nasledujici radek
mirror_library = "libdevmapper-event-lvm2mirror.so.2.02". Podobne se bude lvm chovat i pri vytvareni snapshotu, opravit to lze radkem
snapshot_library = "libdevmapper-event-lvm2snapshot.so.2.02"
Stejne se lvm chova i na OpenSuse 11.0.42 (alpha 2), s lvm verzi 2.02.38-25. Na netu jsem o tomto "bugu" nikde nic nenasel( idkyz to asi neni zavazny problem), tak jsem to naspal projistotu alepson sem.
Tiskni
Sdílej:
rm $RPM_BUILD_ROOT/sbin/clvmd rm $RPM_BUILD_ROOT/%_lib/libdevmapper-event-lvm2mirror.so rm $RPM_BUILD_ROOT/%_lib/libdevmapper-event-lvm2snapshot.so rm $RPM_BUILD_ROOT/%_lib/liblvm2cmd.soTomu říkám "dělat si hlavu z RPM lintu"
devel files in non-devel package
)
lvm2.i586: E: devel-file-in-non-devel-package (Badness: 50) /lib/libdevmapper-event-lvm2mirror.so lvm2.i586: E: devel-file-in-non-devel-package (Badness: 50) /lib/libdevmapper-event-lvm2snapshot.so lvm2.i586: E: devel-file-in-non-devel-package (Badness: 50) /lib/liblvm2cmd.so A development file (usually source code) is located in a non-devel package. If you want to include source code in your package, be sure to create a development package.Ale přehnaná pečlivost se ne vždy vyplácí..
Hoď to do bugzilly...#422839