Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
DVB-T přijímač/rekordér s možností připojení externího USB disku. České OSD menu, český teletext (i skryté titulky 888), české EPG opravdu vše české EPG texty v ISO 8859-2 EPG texty v ISO 6937 2x SCART, digitální audio (koaxiál), USB rozhraní pro přehrávání JPEG, MP3, WAV, MPEG-1, MPEG-2 MP@ML, MPEG-4 ASP (DivX, XVid) Nahrávání DVB-T v nativní kvalitě MPEG-2 na USB, funguje i timeshift. Umí napájet i antény 5 V, 8místný časovač.Link na výrobce v CZ Výrobce CZ
Movie-Aspect is 1.78:1 - prescaling to correct movie aspect. VO: [xv] 720x576 => 1024x576 Planar YV12 VIDEO: MPEG2 720x576 (aspect 3) 25.000 fps 15000.0 kbps (1875.0 kbyte/s) Opening audio decoder: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3 AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 192.0 kbit/12.50% (ratio: 24000->192000) Selected audio codec: [mp3] afm: mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)Ladění a veškeré funkce jsou v pohodě, fungují dokonce i funkce, které nejsou ve dražších přístrojích (multi-view programů), přechod mezi jednotlivými programy je rychlý bez zbytečných prodlev.
Technické informace Úroveň: MPEG-2 přenos MP@ML Vstup: Video dekodér MPEG-2 Rozlišení videa: 720x576 pixelů pro režim PAL; 720x480 pixelů pro režim NTSC Formát obrazovky: 4:3, 16:9 a LetterBox Hlavní procesor: Cheertek Paměť FLASH: 1 MB SDRAM: 8 MB Provozní spotřeba: max. 10 W Spotřeba v pohotovostním režimu: 5 W Rozměry: 220 x 38 x 250 mm Hmotnost: 1,2 kg Provozní kmitočtové pásmo: 174-862 MHz Úroveň vstupního signálu RF: -78 až -25 dBm Funkce Loopthrough Spektrum OFDM: 2K, 8K FFT, SFN a MFNMyslel jsem, že za tu cenu to bude úplný low-shit, ale neměl jsem pravdu, prošlo mi rukama více DVB-T boxů v různých kvalitách a tento je celkem schopný. Bral jsem to hlavně proto, že nechci nechávat běžet PC nebo NTB, když jsem pryč a chci něco nahrát. I nějaká ta finanční úspora tu snad bude. :) ještě by to chtělo tam nacpat nějaký Linux
Tiskni
Sdílej:
ještě by to chtělo tam nacpat nějaký LinuxVsadím boty, že tam nic jiného ani není. Pomalu už ani neznám zařízení bez něj. Dokonce i v těch obřích LCD televizích není nic jiného.
A jake to umi prehravat videa ? (aspon .avi ... DivX, Xvid) nebo jenom to .ts ?
Lze pripojit a pristupovat i na USB HDD s jinym filesystemem jak FAT napr by stacilo s NTFS. (aspon pro cteni)
Co prehravani mp3 . Umi to prehravat postupne vsechny soubory v adresari, a nebo je potreba kazdy soubor spustit rucne po dohrani toho predchoziho ?
Dekuji za popis.
Kazdopadne me by stacila za ony mince krabicka jez by mela:
1x USB konektor.
1x Scart ci lepe HDMI
1x IR cidlo pro ovladac.
Dalkovy ovladac.
A mela by umet:
Pristup na HDD jakykoli FS uplne staci pouze pro cteni.
Prehravat mp3, divx, xvid, mpg a ostani formaty jez prehra kazdy OS
TV tuner (jakykoli) mne vubec nezajima.
Toto jest skrinka mojich snu.
>>>Sice některý sice měl podporu Xvid,divx ,ale skoro vždy to bylo jen na papíře.
No prave.