Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
DVB-T přijímač/rekordér s možností připojení externího USB disku. České OSD menu, český teletext (i skryté titulky 888), české EPG opravdu vše české EPG texty v ISO 8859-2 EPG texty v ISO 6937 2x SCART, digitální audio (koaxiál), USB rozhraní pro přehrávání JPEG, MP3, WAV, MPEG-1, MPEG-2 MP@ML, MPEG-4 ASP (DivX, XVid) Nahrávání DVB-T v nativní kvalitě MPEG-2 na USB, funguje i timeshift. Umí napájet i antény 5 V, 8místný časovač.Link na výrobce v CZ Výrobce CZ
Movie-Aspect is 1.78:1 - prescaling to correct movie aspect. VO: [xv] 720x576 => 1024x576 Planar YV12 VIDEO: MPEG2 720x576 (aspect 3) 25.000 fps 15000.0 kbps (1875.0 kbyte/s) Opening audio decoder: [mp3lib] MPEG layer-2, layer-3 AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, s16le, 192.0 kbit/12.50% (ratio: 24000->192000) Selected audio codec: [mp3] afm: mp3lib (mp3lib MPEG layer-2, layer-3)Ladění a veškeré funkce jsou v pohodě, fungují dokonce i funkce, které nejsou ve dražších přístrojích (multi-view programů), přechod mezi jednotlivými programy je rychlý bez zbytečných prodlev.
Technické informace Úroveň: MPEG-2 přenos MP@ML Vstup: Video dekodér MPEG-2 Rozlišení videa: 720x576 pixelů pro režim PAL; 720x480 pixelů pro režim NTSC Formát obrazovky: 4:3, 16:9 a LetterBox Hlavní procesor: Cheertek Paměť FLASH: 1 MB SDRAM: 8 MB Provozní spotřeba: max. 10 W Spotřeba v pohotovostním režimu: 5 W Rozměry: 220 x 38 x 250 mm Hmotnost: 1,2 kg Provozní kmitočtové pásmo: 174-862 MHz Úroveň vstupního signálu RF: -78 až -25 dBm Funkce Loopthrough Spektrum OFDM: 2K, 8K FFT, SFN a MFNMyslel jsem, že za tu cenu to bude úplný low-shit, ale neměl jsem pravdu, prošlo mi rukama více DVB-T boxů v různých kvalitách a tento je celkem schopný. Bral jsem to hlavně proto, že nechci nechávat běžet PC nebo NTB, když jsem pryč a chci něco nahrát. I nějaká ta finanční úspora tu snad bude. :) ještě by to chtělo tam nacpat nějaký Linux
Tiskni
Sdílej:
ještě by to chtělo tam nacpat nějaký LinuxVsadím boty, že tam nic jiného ani není. Pomalu už ani neznám zařízení bez něj. Dokonce i v těch obřích LCD televizích není nic jiného.
A jake to umi prehravat videa ? (aspon .avi ... DivX, Xvid) nebo jenom to .ts ?
Lze pripojit a pristupovat i na USB HDD s jinym filesystemem jak FAT napr by stacilo s NTFS. (aspon pro cteni)
Co prehravani mp3 . Umi to prehravat postupne vsechny soubory v adresari, a nebo je potreba kazdy soubor spustit rucne po dohrani toho predchoziho ?
Dekuji za popis.
Kazdopadne me by stacila za ony mince krabicka jez by mela:
1x USB konektor.
1x Scart ci lepe HDMI
1x IR cidlo pro ovladac.
Dalkovy ovladac.
A mela by umet:
Pristup na HDD jakykoli FS uplne staci pouze pro cteni.
Prehravat mp3, divx, xvid, mpg a ostani formaty jez prehra kazdy OS
TV tuner (jakykoli) mne vubec nezajima.
Toto jest skrinka mojich snu.
>>>Sice některý sice měl podporu Xvid,divx ,ale skoro vždy to bylo jen na papíře.
No prave.