Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Čekající zprávičky Následující zprávičky už napsal někdo před vámi a ty nyní čekají na schválení administrátorem nebo na svůj čas vydání.Čas vydání == někdy, kdoví-kdy, allora, až se admin vyspí, nebo až se vrátí z dovolené ? apod.
Note that nobody reads every post in linux-kernel. In fact, nobody who expects to have time left over to actually do any real kernel work will read even half. Except Alan Cox, but he's actually not human, but about a thousand gnomes working in under-ground caves in Swansea. None of the individual gnomes read all the postings either, they just work together really well.
A co dále?
Vaše zprávička bude čekat, než ji některý správce schválí. Správce může upravit váš text (například jej doplnit, opravit překlep, ...) nebo změnit kategorii. V případě zamítnutí vám bude poslán email s vysvětlením. Teprve po schválení bude zprávička zveřejněna.
Abc by mělo zavést 24/7 admin hotline (za slušný příplatek, samozřejmě), zřejmě by se to ujalo...
Nekecej a piš. O čem jsme se to bavili? O akceleraci? -_-
Nemám rád, když lidi mluví napůl in czech.
Ty taky? To jsme dva.
Nekecej a piš. O čem jsme se to bavili? O akceleraci? -_-V týhle chvíli budu radši psát SW. Něco užitečnýho (ne, tím nemyslim asciiart
Ty taky? To jsme dva.Tak to je good
V týhle chvíli budu radši psát SW. Něco užitečnýho (ne, tím nemyslim asciiart)... mám plnou hlavu nápadů, zkusím udělat z halucinace implementaci...
Měl sis tam napsat něco užitečného. ~_^
No, nicméně... Co takhle novoroční článek? Teď by byl pravý čas začít na tom makat a mně furt leží v žaludku to fiasko z loňska...
Jo, taky mě to napadlo. Je to tvůj nápad, nechceš nadhodit nějaký RFC?
Měl sis tam napsat něco užitečného. ~_^Nah, na zápočťák to je ok...
Jo, taky mě to napadlo. Je to tvůj nápad, nechceš nadhodit nějaký RFC?Určitě, já na tom makám
Tiskni
Sdílej: