T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
kernel: [ 1385.951164] pool[6653]: segfault at f6f02c00 ip b73e1066 sp b0758e58 error 7 in libc-2.18.so[b72b2000+1ab000]No na knihovny libc jsem se díval a zypper neřekl, že by bylo něco nového. Pokud někdo ví co evolution dělá tak prosím o radu co s tím.
Tiskni
Sdílej:
Koukám, že nejsem sám kdo má obdobné problémy, už jsem se bál že jsem poslední na světe kdo používá desktop apps na PIM.
Před nějakou dobou fakt fest zlobil Evo s IMAPem a tak jsem se skřípěním zubů přešel na Thunderbird, spokojeně jsem si syncoval přes Funambol, až jednoho dne autor pluginu do Thunderbirdu přestal aktualizovat, 1 nebo 2 verze to šlo obelhat a pak konec, přeložit to taky nejde. Tak jsem si řikal přejdu na dovecot, ale ejhle podpora CalDAV a CardDAV neni default ani v Androidu (koupe apps mimo market byla taky sranda) ani v Thunderbirdu a i se SoGo connectorem to pry neni zadna hitparada
Zrovna jsem se chytal vyzkouset Evo, ale co tak koukam asi bych si nepomohl. Bohuzel jsem nikdy neobjevil jak odstranit problem, Evo tuhlo zahadne a bezduvodne nebo si zduplikovalo maily (2-10x) coz v pripade cca 3GB mailu na 3 uctech zadna sranda cistit.
Neni treba mazat cely ~/.kde4No já jsem je smazal v ./kde4/share/config a restartoval jsem X-ka a plasma stejně nenajela. No teď jsem upgradoval libc na poslední verzi co mělo openSUSE, znovu jsem vyčistil konfiguráky pro evo, nahrál jsem tam zálohu a kalendáře se aspoň otvírají, sice přidání kalendáře do googlu je hodně zdechlé, ale nějak to chodí.
Hrál jsem si Akonadi s těmi jejich doplňky, no plugin na ploše mám snad jen CWP Weather a ten nežere skoro nic.To je právě omyl