Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
kernel: [ 1385.951164] pool[6653]: segfault at f6f02c00 ip b73e1066 sp b0758e58 error 7 in libc-2.18.so[b72b2000+1ab000]No na knihovny libc jsem se díval a zypper neřekl, že by bylo něco nového. Pokud někdo ví co evolution dělá tak prosím o radu co s tím.
Tiskni
Sdílej:
Koukám, že nejsem sám kdo má obdobné problémy, už jsem se bál že jsem poslední na světe kdo používá desktop apps na PIM.
Před nějakou dobou fakt fest zlobil Evo s IMAPem a tak jsem se skřípěním zubů přešel na Thunderbird, spokojeně jsem si syncoval přes Funambol, až jednoho dne autor pluginu do Thunderbirdu přestal aktualizovat, 1 nebo 2 verze to šlo obelhat a pak konec, přeložit to taky nejde. Tak jsem si řikal přejdu na dovecot, ale ejhle podpora CalDAV a CardDAV neni default ani v Androidu (koupe apps mimo market byla taky sranda) ani v Thunderbirdu a i se SoGo connectorem to pry neni zadna hitparada
Zrovna jsem se chytal vyzkouset Evo, ale co tak koukam asi bych si nepomohl. Bohuzel jsem nikdy neobjevil jak odstranit problem, Evo tuhlo zahadne a bezduvodne nebo si zduplikovalo maily (2-10x) coz v pripade cca 3GB mailu na 3 uctech zadna sranda cistit.
Neni treba mazat cely ~/.kde4No já jsem je smazal v ./kde4/share/config a restartoval jsem X-ka a plasma stejně nenajela. No teď jsem upgradoval libc na poslední verzi co mělo openSUSE, znovu jsem vyčistil konfiguráky pro evo, nahrál jsem tam zálohu a kalendáře se aspoň otvírají, sice přidání kalendáře do googlu je hodně zdechlé, ale nějak to chodí.
Hrál jsem si Akonadi s těmi jejich doplňky, no plugin na ploše mám snad jen CWP Weather a ten nežere skoro nic.To je právě omyl