Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jak jsem v předchozích zápiscích poznamenal, zajímá mne problematika pokročilých uživatelů a dostupnosti užitečných nástrojů i v grafických distribucích, jakou je třeba Kubuntu.
Nedávno jsem přemýšlel, jaké nástroje takoví uživatelé používají. Kdybych já byl v kůži pokročilejšího uživatele (nebo nováčka, který se tímto uživatelem chce stát), asi bych byl rád, kdybych si mohl jednoduše pomocí svého správce balíků stáhnout všechny užitečné nástroje, benchmarky a debuggery, které by mi distribuce doporučila. Pak bych si je v menu jednoduše vybral a učil se s nimi.
Na tomto serveru se určitě najde několik lidí, kteří právě s takovými nástroji mají zkušenosti. Moje otázka tedy zní: Jaké doporučujete benchmarky, debuggery a ladící nástroje s frontendem pro KDE? Nemyslím tím benchmarky a debuggery pouze pro prostředí KDE, bylo by vhodné, kdyby tyto nástroje ladily/měřily systém jako celek.
Já osobně bych ocenil možnost integrace těchto nezávislých aplikací ve stylu správce PIM Kontact. Jsem si docela jistý, že takovýto framework zatím neexistuje, ale stejně bych rád alespoň zmapoval pole "testovacích nástrojů" pro KDE.
Na závěr bych tomuto serveru i vám všem chtěl popřát hodně štěstí, zdraví (tedy málo DoS útoků) a úspěchů v roce 2007.
Tiskni
Sdílej:
gdb
. Teda, nikdy jsem neměl potřebu shánět něco jiného. Kgdb mi nikdy pořádně nefungoval (navíc je to imo mrtvý projekt). Takže raději používám buď ddd
, nebo někomu bude vyhovovat spíše insigth
. Ale když jsem zkoušel kdevelop, vypadal poměrně dobře. Další frontendy ke gdb
jsou netbeans (musí se doinstalovat plugin pro vývoj C/C++), nebo eclipse.
Já se nicméně naučil aspoň základy gdb
, takže mě na frontendu až tak moc nezáleží