Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Potřebuju podporu transportů…
.
On je totiž podle všeho opravdu neumí.
.
Samozřejmostí je podpora češtiny díky unicode, ale já si zvolil nick bez čárek a háčků. Z toho taky plyne, že není jeden centrální server, ale naopak je jich hromada ...to by mě zajímal ten zázračný logický postup, jak z podpory unicode plyne, že je více serverů ...?
Tak hodne zabavy a kdyz budete mit problem, tak se obratte na forum http://netlab.cz/phpbb, kde je schopna komunita, co poradi! Pripadne groupchat talk@conf.netlab.cz.
Pises lidem, kteri jsou online.teď jsi mě fakt pobavil
od člověka s takhle omezeným obzorem hláška, že kecám blbosti, opravdu sedí ... já myslím, že i laici chápou, že se daj posílat offline vzkazy
. I po 5ti pivech toho vim o IM vic nez ty
.
já nevím, čím to je, že si někteří admini nedovedou připustit problémy obyčejných uživatelů se službou, kterou provozují, zvláště když se to týká notabene serveru v jejich správě ...
Tak tady to zacalo:
hm, dobrá rada nad zlato ... a není lepší snažit se vymyslet takový nick, který bude v rámci Internetu unikátní (nebo alespoň nezaměnitelný), nežli snažit se najít server, na kterém nějaký tuctový nick ještě není zaregistrovaný?
Prosim, vyhledej si patricne informace o Jabberu. Tvrdis proste, ze je treba si najit unikatni nick. U Jabberu to neni nick, je to JID, ten je ve tvaru jmeno@nazevserveru.domena. Nevim, na kolik tve chapani jeste stiha, ale toto cele je ten tvuj tzv. nick. Ja mam treba pinky@njs.netlab.cz a muj nick/JID je na internetu unikatni. pinky uz bohuzel ne, protoze to unikatni z principu byt nemuze. Uz chapes, ze tvrdis hloupost? Nechci se tu masirovat, jen chci, abys priznal, ze na zacatku bylo tve nepochopeni dane problematiky. Diky za soudnost.
Tvrdis proste, ze je treba si najit unikatni nick.nic takového netvrdím: a) v češtině je značný významový rozdíl mezi "je lepší" a "je třeba" b) pokud jde o nějaké nedorozumění, tak slovem "nick" (přezdívka) míním to, co ve své kostrukci JID označuješ jako "jmeno"
U Jabberu to neni nick, je to JID, ten je ve tvaru jmeno@nazevserveru.domena. Nevim, na kolik tve chapani jeste stiha, ale toto cele je ten tvuj tzv. nick.- zvýrazněné části mluví myslím dostatečně dobře samy za sebe (v jedné větě říci, že nick není JID, a v další o JID říci, že je to nick, hm, to jaksi nejde dokupy s běžně uznávanou logikou)
ja tam jasne napsal ten tvuj tzv. nickpodívej se na titulek tohoto threadu - není to i tvůj nick? nejdřív si ujasni terminologii sám se sebou, a pak teprv říkej, kdo je mimo ...
pinky uz bohuzel ne, protoze to unikatni z principu byt nemuze.jistě, protože je to mj. jméno animované postavičky atp. - Google najde skoro 3,5 milionu stránek s tímto slovem ... když by si někdo říkal Quaxatixl, dejme tomu, Google nicmoc nenajde, takže bych to považoval za "unikátní" (z praktického hlediska, z teoretického je JID samozřejmě v rámci Internetu unikátní dík nějakým RFC, zatímco Quaxatixla žádné RFC neupravuje - tolik k principům) když pak uvidím Quaxatixl@jabber.org, mám slušnou šanci, že je to právě ten jeden Quaxatixl, když uvidím pinky@jabber.org, tak je to Pinky který? nříkám nic jiného, nežli že je lepší identifikovat se jako Quaxatixl a neřešit problémy s tím, jestli je někde můj nick volný (pravděpodobně bude všude), nežli identifikovat se jako Pinky a pracně hledat, kde se ještě můžu registrovat, aniž bych musel použít něco jako Pinky3141@...
Ja se totiz identifikuji jako PINKY@NJS.NETLAB.CZ.vážně? - a proč v hlavičce předchozího příspěvku vidím "včera 09:28 Pinky" a ne "včera 09:28 PINKY@NJS.NETLAB.CZ"?
Nechapu, jak nekdo muze byt tak tupej.no, když je někdo tupej, nedivím se, že mu činí problémy něco pochopit, tedy i pochopit, jak může ...
Tiskni
Sdílej: