Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ne v neděli, jak jsem si plánoval, ale až dnes jsem se dostal k práci na pingu
. Kód jsem rozšířil, upravil, vylepšil a opravil chyby, takže jsem se dostal do stavu, v němž jsem měl být už minulý týden . Formátovací řetězec nyní zvládá i backslashed znaky (děkuji Yetimu za nakopnutí).
Malé osvěžení z minule, formátovací řetězec se zadává parametrem -o
a tady je tabulka podporovaných formátů:
%h .......... hostname %t .......... transmitted %r .......... received %d .......... duplicated %c .......... corrupted %e .......... errors %l .......... packet loss %L .......... packet loss (včetně znaku %) %i .......... time (v ms) -------------------------------------------- %n .......... rtt - min %a .......... rtt - avg %m .......... rtt - max %v .......... rtt - dev %p .......... pipe %g .......... ipg %w .......... ewma
Podporované escape znaky jsou '\a' '\b' '\e' '\f' '\n' '\r' '\t' '\v'
. Dále jsem úplně přepsal výstupní funkci, která teď pouze vytvoří formátovací řetězec a ten potom odešle k vytisknutí. Takže v kódu nejsou duplicity (vlastně ještě tam jedna je).
Dále bych se chtěl zaměřit na "méně ukecaný mód" pingu, jak si to přál Zdeněk Štěpánek.
Problém ping
versus fping
. Minule se tu rozhořel flame na toto téma. V první řadě chci dokončit vylepšení pingu, ale pokud budu mít čas a chuť, můžu dopsat stejnou funkčnost i do fpingu, kód bude víceméně stejný. Ping je prostě standard, takže, doufám, že toto pomůže mnoha lidem.
Tentokrát dávám na web i binárku a prosím o její otestování. Je kompilovaná jako Slackware balíčky, s CFLAGS="-O2 -march=i486 -mcpu=i686"
.
iputils-ss020927.tar.gz(119K) - zdrojové kódy iputils
iputils-o.patch.gz (2,6K) můj patch
ping (130,4K)
Tiskni
Sdílej:
Floating point exceptiona pokud smí, dumpne to core. Asi nějaká dělení nulou nebo tak něco. Co je horší, dělá to i bez -o, nepatchovaná verze to nedělá. Jinak jsem patch musel upravit, aby šel aplikovat na iputils z FC4 spolu s ostatními patchi (nic velkého, jen nějaká přetypování na long). Je zde jako patch 99: http://trific.ath.cx/Ftp/tmp/iputils-20020927-22.src.rpm
[-o format]
) a manuálovou stránku namísto zveřejňování seznamu formátů tady. Je to otrava, ale na akceptování patche by to mělo mít positivní vliv...