Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
pokud jde o cenovou hladinu kolem 40 litru, tak je asi lepsi dat prednost necemu jinemu.
Ale čemu? Od IBM za 40 tisíc dostanu jen šmejd slabého výkonu. Od Dellu dostanu za 40 tisíc trochu lepší výkon, ale pořád velmi velmi kompromisní s pouze roční zárukou.
Jablko je pro mě pasé. Kdybych byl pouhý uživatel, pak asi jablko ano, ale já hodně programuji, vrtám se v systému, apod. a to je pro mě pasé, potřebuji platformu x86.
A neměl by Panasonic radši zůstat u televizí a kazeťáků? Prašť jako uhoď...To ale debata. Jako kdyby někdo tvrdil, že Mitsubishi mělo zůstat u letadel a Porsche u tanků. Já sice na svůj Acer nadávám kudy chodím, protože má zmrvené ACPI a nepodporovatelné WiFi, ale když slyším ty řeči o trvanlivosti Acerů, tak si říkám, že mám buď děsnou kliku nebo se všichni ostatní k notebookům musí chovat jako prasata. Teď ho mám rok, používaný v podstatě každý den. Vozil jsem ho po všech čertech a to ani pořád ještě nemám brašnu. Vydržel vlhko, vedro (i obojí najednou), zimu, déšť, letadlo, auto... A jediný problém je jeden mrtvý bod na displeji, který jsem líný reklamovat, protože je úplně v rohu.
No takže jsme na tom stejně (já jsem v cenách o třídu níže).
Postupným pročítáním diskuzí a blogů jsem se dopracoval - po třech týdnech k podobnému trojlístku výrobců (HP, ASUS a IBM).
Moje Opera se postupně zaplnila X záložkami s konfiguracemi modelů výše jmenovaných značek a já postupně pod vlivem reakcí uživatelů v diskuzích na tu či onu značku a model eliminoval výběr, až mi nakonec z toho vypadl jako vítěz ASUS A6U.
Možná teď někdo z vás namítne, že je na tomhle modelu špatné to, či zas ono, ale upřímně se přiznám, že po třech týdnech už mám toho vybírání dost a v koutku duše jsem smířený i s tím, že si moje žena (je hlavně pro ni) - na náš první rodinný NB možná nainstaluje i woknousy (licence se válí v šuplíku), pokud s Linuxem neuspějem.
Koupit notebook je opravdu zážitek - už jsem "kupoval" (myšleno i stavěl) mnoho PC a řeknu Vám, že to je úplná "balada"
To mi povídejte, já už toho mám plné zuby.
No já už to včera prostě uzavřel s tím, že to bude ASUS a už se tím nehodlám zabývat, fakt už mě to nebaví.
Problém s notebooky je i ten, že modely se neustále obměňují, takže vlastně ani nemáte šanci moc zjistit něco bližšího, protože žádný model nevydrží v prodeji déle, než pár měsíců.
No a když už si v současné době člověk u ASUSu vybere, tak si navíc musí ještě počkat, protože ve většině z mnou navštívených e-shopů není skladem. Takže jenom doufám, že ho stihnou dodat do Vánoc
Asus se mi hodně líbí, jenom škoda, že nejsou konfigurovatelné. Hodně těžko se mezi nimi vybírá, protože skoro každý Asus je v něčem nevyvážený.
Ano to je taky pravda. Původně jsem měl také vybraný model M6A-B004 (mimochodem máte špatný link), ale potom jsem to ještě jednou zvážil cenově a spadnul k modelu A6U-B028 cca o 6k Kč levnější (ženě to bude stačit)
Ale no... Latitude D610:
Samozrejme, v konecnom dosledku zalezi na Vasich prioritach. Ci je najdolezitejsia cena (za 43000 Kc mozete mat pomaly 2 notebooky), vybava (za 43000 Kc mozete mat od niekoho vacsi disk, lepsiu grafiku - ostatne veci su temer konstantne), alebo spolahlivost (pri NBD Dell ozaj len vymeni vadny kus a nic sa nepyta - videl som to niekolko krat v praxi).
(nerobim pre Dell, ani nevlastnim ich akcie)
Vy jste paka, co tady řešíte. Půl roku přemyšlíš o notebooku a ještě sis ho nekoupil, je jasný že každej má nějakou chybu a každej zachvilku dojede. Jsem holka a vůbec tomu nerozumím, mám APPLE MacBook 13.3" a je úžasnej, krásnej a všecko mi jede!!
Tiskni
Sdílej: