Švýcarská AI centra EPFL, ETH Zurich a CSCS představila otevřený vícejazyčný velký jazykový model (LLM) s názvem Apertus. Vyzkoušet lze na stránce Public AI Inference Utility.
Byl vydán Linux Mint 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Čínská společnost Tencent uvolnila svůj AI model HunyuanWorld-Voyager pro generování videí 3D světů z jednoho obrázku a určené trajektorie kamery. Licence ale nedovoluje jeho používání na území Evropské unie, Spojeného království a Jižní Koreje.
Blender Studio se spojilo s kapelou OK Go a výsledkem je videoklip k písni Impulse Purchase. Stejně jako samotný 3D software Blender je i ve videoklipu použitý animovaný chlápek open source. Kdokoli si jej může stáhnout a upravovat.
Zig Software Foundation stojící za programovacím jazykem Zig publikovala finanční zprávu za rok 2024. Současně s prosbou o finanční příspěvek.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za srpen (YouTube). Vypíchnuta je podpora Tabulek Google, implementace Gamepad API a Cookie Store API nebo také podpora WebGL na Linuxu.
openSUSE Leap 16, včetně Leap Micra 6.2+, nově nabízí 24 měsíců podpory pro každé vydání. To je dva roky aktualizací a stability, což z něj činí nejdéle podporovanou komunitní distribuci vůbec. Leap se tak stává ideální platformou pro všechny, kdo hledají moderní, stabilní a dlouhodobě podporovanou komunitní Linux distribuci.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal dne 3. 9. 2025 VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v předávání systémových a uživatelských dat do Čínské lidové republiky a ve vzdálené správě technických aktiv vykonávané z území Čínské lidové republiky. Varováním se musí zabývat povinné osoby podle zákona o kybernetické bezpečnosti.
Americká internetová společnost Google nemusí prodat svůj prohlížeč Chrome ani operační systém Android. Rozhodl o tom soud ve Washingtonu, který tak zamítl požadavek amerického ministerstva spravedlnosti. Soud ale firmě nařídil sdílet data s jinými podniky v zájmu posílení konkurence v oblasti internetového vyhledávání. Zároveň Googlu zakázal uzavírat dohody s výrobci mobilních a dalších zařízení, které by znemožňovaly
… více »Prvního září ozbrojení policisté zatkli na na londýnském letišti Heathrow scénáristu a režiséra Grahama Linehana, známého především komediálními seriály Ajťáci, Otec Ted nebo Black Books. Během výslechu měl 57letý Graham nebezpečně zvýšený krevní tlak až na samou hranici mrtvice a proto byl z policejní stanice převezen do nemocnice. Důvodem zatčení bylo údajné podněcování násilí v jeho 'vtipných' příspěvcích na sociální síti
… více »Uz by taky s tema modemama pres USB meli skoncovat.
Je to jenom votrava.
Kdysy jsem mel ADSL, modem pres USB a vymenil jsem ho za LAN i s routerem - priplatek tusim ze byl nejaky 200,-
Byla to strasna mrdka. Furt to padalo.
Original ovladace pro win XP
Pokud mobilni operator nenabidne modem s LAN tak nebrat radeji nic.
Kdyz tomu pridam rozvetvenost technologie a nutnost zakaznika mit dalsi strojek navic za hafo penez tak radeji nebrat nic.
At si ten mobilni semtambajt slavni operateri nacpou do spic.
Rad se podelim s dosavadnimi zkusenostmi, ktere tedy zatim nejsou nikterak pozitivni, alespon ne pro linux.
Co se tyce Windows, na MMC storage je setup vcetne driveru, ktery se jednoduse nainstaluje a jeste jednoduseji pripoji.
>>>když výrobce dodává k zařízení jen driver pro Windows, je chyba Linuxu, že na něm zařízení nefunguje
Ne tak zcela. Jeden znamy vidi chybu ve win vista protoze mu v ni nejede jakasi externi zvukovka a prostorovy zvuk ve hrach.
Tezko ho presvedcit ze je chyba ve vyrobci ze nedodava ovladac pro win vista.
No jo, ale to jsou Visty. Neúspěch Vist (oproti očekávání výrobce Visty rozhodně jsou neúspěch) je způsoben právě tím, že chytily Linux-driver-syndrom. Nepříjemná diagnóza.>>>když výrobce dodává k zařízení jen driver pro Windows, je chyba Linuxu, že na něm zařízení nefunguje
Ne tak zcela. Jeden znamy vidi chybu ve win vista protoze mu v ni nejede jakasi externi zvukovka a prostorovy zvuk ve hrach.
Tezko ho presvedcit ze je chyba ve vyrobci ze nedodava ovladac pro win vista.
Hoďte sem lsusb -v
toho modemu a případně udělejte hardwarový záznam.
Přepínání rozhraní USB by nemělo potřebovat, aby nějaký ovladač dané zařízení obsluhoval. Je to jen konfigurační příkaz, který řekne zařízení, ať signalizuje jiné rozhraní nebo jinou sadu end-pointů.
Nicméně pokud selhává ovladač usb-storage, tak je to nejspíše chybně implementovaná třída mass storage v zařízení a je potřeba do Linuxu přidat další obezličku. Teď když koukám na modinfo usb-storage
, tak tam jsou na ně i nějaké parametry. Hrůza, jak někdo dokáže zprznit i tak jednoduchý protokol.
z www.t-mobile.cz/testujeme3g:Blíže k tomu mohu říci, že od roku 2003 jsou vydávány tzv. Universal SIM karty, které, mimo jiné, obsahují šifrovací algoritmy i pro sítě UMTS (předchozí měly zřejmě pouze GSM).
Pokud máte SIM kartu vydanou před rokem 2003, z technických důvodů na ní nelze pilotní provoz aktivovat. V tomto případě vás SMS zprávou vyzveme k výměně SIM karty na prodejně T-Mobile. Po ukázání této SMS zprávy vám SIM karta vyměněníme zcela zdarma.
V 2.6.26 je chyba, že použije sr namísto sd. I když dokud nebudete chtít zařízení vysunout z mechaniky (eject), tak by to snad mělo jet i tak.
Horší problém, který je vidět v obou výpisech je, že jádro restartuje zařízení. Není tam napsáno proč, ale obvykle se tak děje, když zařízení nepotvrdí příjem dat, protože je rozbitá sběrnice (fyzická porucha) nebo je chyba v implementaci linkové vrstvy zařízení nebo řadiče.
Mobilný Orange Internet Premium rýchlosť sťahovania: 7,2 Mbp/s rýchlosť odosielania: 1,46 Mbp/schce se mi byt sprosty ...
Tiskni
Sdílej: