V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tak jsem po dlouhé době přestěhoval server pro jednu firmu k nim na linku, donedávna jsem ho měl doma, teď je na ADSL od telecomu s rychlostí 4M/512K .
Ale copak se nám najednou nestalo :( Některé maily se najednou vrací jako nedoručitelné, hledal jsem nejdřív problém někde v konfiguraci, ale protože jsem použil stejné nastavení, tak jsem to po cca půl hodině hledáni zavrhnul. Pak jsem se zkusil telnetem připojit na inkriminované servery a ono nic, prostě to nešlo. Volal jsem tedy do telecomu, kde jsem jim popsal problém, na to oni že o tom vědí že s danými servery jednají.
A teď otázka do davu, přijde vám takové chování zdůvodněné tím že z těchto adres chodily spamy normální?
Zatím jsem zjistil že se jedná o tyto servery: seznam.cz, post.cz, chello.cz, email.cz, volny.cz, tiscali.cz a možná některé další.
Update: Vyřešeno, včera jsem poslal mail na adresu kterou mi řekli na technické podpoře, tam mi změnili reverzní smtp záznam, dále jsem ještě změnil DNS server, původně byl dynamický DNS server na Alcatelu a odtamtud jsem to tahal do bindu, ale nějak to zlobilo, teď je v bind přímo DNS telecomu.
Tiskni
Sdílej:
main.cf
relayhost = [mail.isp.tld]
Kdybych nebyl líný, tak už organizuju bojkot sorbs.netProč? Vždyť je jen jeden z řady. Na odstřel jsou adminové serverů, kteří s tou databází nevhodně nakládají. Když za to bude třeba 1 bod v antispamu, není problém. Pokud podle toho ale někdo odmítá spojení, je to skutečně na zabití - ale sorbs.net za to nemůže. A jsou i horší případy - kdysi např. email.cz odmítal maily z FEL ČVUT.
RCPT TO
vyhodí nějaký chybový kód s textem, že to bylo zamítnuto kvůli sorbs.net.