Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Tak jsem po dlouhé době přestěhoval server pro jednu firmu k nim na linku, donedávna jsem ho měl doma, teď je na ADSL od telecomu s rychlostí 4M/512K .
Ale copak se nám najednou nestalo :( Některé maily se najednou vrací jako nedoručitelné, hledal jsem nejdřív problém někde v konfiguraci, ale protože jsem použil stejné nastavení, tak jsem to po cca půl hodině hledáni zavrhnul. Pak jsem se zkusil telnetem připojit na inkriminované servery a ono nic, prostě to nešlo. Volal jsem tedy do telecomu, kde jsem jim popsal problém, na to oni že o tom vědí že s danými servery jednají.
A teď otázka do davu, přijde vám takové chování zdůvodněné tím že z těchto adres chodily spamy normální?
Zatím jsem zjistil že se jedná o tyto servery: seznam.cz, post.cz, chello.cz, email.cz, volny.cz, tiscali.cz a možná některé další.
Update: Vyřešeno, včera jsem poslal mail na adresu kterou mi řekli na technické podpoře, tam mi změnili reverzní smtp záznam, dále jsem ještě změnil DNS server, původně byl dynamický DNS server na Alcatelu a odtamtud jsem to tahal do bindu, ale nějak to zlobilo, teď je v bind přímo DNS telecomu.
Tiskni
Sdílej:
main.cf
relayhost = [mail.isp.tld]
Kdybych nebyl líný, tak už organizuju bojkot sorbs.netProč? Vždyť je jen jeden z řady. Na odstřel jsou adminové serverů, kteří s tou databází nevhodně nakládají. Když za to bude třeba 1 bod v antispamu, není problém. Pokud podle toho ale někdo odmítá spojení, je to skutečně na zabití - ale sorbs.net za to nemůže. A jsou i horší případy - kdysi např. email.cz odmítal maily z FEL ČVUT.
RCPT TO
vyhodí nějaký chybový kód s textem, že to bylo zamítnuto kvůli sorbs.net.