Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Error during initialization: Video card or driver doesn't support dynamic textures.a výpis z konzole:
$ wine CoD2SP_s.exe fixme:d3d_caps:IWineD3DImpl_GetAdapterMonitor (0x16ab38): returning the primary monitor for adapter 0 fixme:d3d:IWineD3DImpl_GetDeviceCaps Caps support for directx9 is nonexistent at the moment!Dík, Vojta
Hunk #1 FAILED at 1835.ostatní dva hunky v pohodě. Když sem překompiloval wine z takto aplikovaným patchem, tak CoD2 pořád vypisuje stejnou chybku.
Seš dobrej. Ta hra je na jednom dvd nebo cd? Protože já si dneska chtěl nainstalovat NFS: Most Wanted, co mám na 4 CD - bezúspěšně.
Nainstalil jsem si cvswine (tím skriptem, na který odkazuješ), prdnul do cdromu cédéčko. Hal mi ho přimountoval do /media/NFSMW_CD1, spustil jsem cvswine AutoRun.exe
, napsal serial, potvrdil licenci, instalační adresář a instalace začala. Pak mi to řeklo, ať vyměním CD. Hmm, ale jak? Zmáčknu čudlík - nic, dám umount
- zařízení se používá, dám umount -fl
- odpojeno. Zmáčku čudlík - nic. eject /dev/hdc
, cd vyjelo. Kydnu tam druhé, zasunu, ale co nazbyt. Hal mi ho kydnul do /media/NFSMW_CD2. Tak jsem zabil gnome-volume-manager, kterej ty cd přes hal připojuje. Ručně namountoval 1. CD a zkusil znovu. Nastala opět výměna CD. umount
- zařízení se používá. Rovnout umount -fl /dev/hdc;eject /dev/hdc
, kydnu 2. CD, zasunu, přimountuju, dám OK a ... ať vložím 2. CD. Kouknu tedy do adresáře s CD - 2 soubory s nesmyslnejma názvama o velikosti pár GB.
Tak si asi nezahraju. Výměna CD v Linuxu je fakt umění - to je jediná věc, co mě na něm štve.
Tiskni
Sdílej: