Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Už dlouho a moc rád bych některé projekty a potažmo jejich tahouny (vývojáře), díky kterým používám software jenž vytvořili, nějak podpořil, nejrpve jsem si myslel, že bych mohl pomoci s programováním, to jsem ale po relativně krátké době zavrhnul, protože jsem zjistil, že mi to moc nejde. Stále jsem se snažil pomáhat například hlášením chyb, nebo hledáním regresí (přidaných chyb), nyní bych v tom však rád trochu pokročil a zkusil ještě jinou formu pomoc a to finanční.
Používám spoustu svobodného softwaru, velkou spoustu bych rád podpořil, ale nejsem tak bohatý abych mohl vše dělat najednou, nyní bych chtěl podpořit ten projekt, který mi nejvíce pomohl přejít na Linux, v mém případě to je projekt wine, chápu že pro některé z vás tento projekt může být dost kontroverzní, ale pro mě je to velmi důležitá část mého softwarového vybavení.
Uvedu zde i pár dalších projektů, které bych moc rád v budoucnu podpořil: E17, Xine a Debian.
Konkrétně podpořím vývojáře Henryho Verbeeta a Stefana Dösingera a to částkou 35 EUR pro každého, jsem jim velmi vděčný za pokrok, který udělali v implementaci Direct 3D 9c ve wine. Věřím, že podobnou částku by si zasloužili i jiní, jako například Alexandre Julliard, nebo Vitaliy Margolen. Nenapadnul mě jednodušší postup, než jim zaslat mail s žádostí o číslo účtu kam mam danou částku zaslat, kopii jsem zaslal na mailing list wine-devel zavináč winehq.org
Tiskni
Sdílej:
Prihod cca 300Kc a muzes si koupit M$ Vista Home Basic OEMTo by bylo stokrát lepší i hodit ty peníze do kanálu :-P![]()
![]()
idealne kdyby existoval aktualni a overeny seznam projektuK cemu seznam? Prispet chci prirozene projektu, ktery jsem vyzkousel a ktery mi prinesl nejakou hodnotu, prip. jsem na nem vystavel nejake komercni reseni -- a to si pak moznosti zjistim sam. Prispivat projektum jen proto, ze jsou open-source a ze maji PayPal, to mi prijde jako nesmysl.
za co asi vyhandluju ty dva serverovy scsi disky s hot-swap rameckama? zeby dva pytle psenice? no hodili by se ...