Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pokud máte kartu XI-626, pak asi víte, že firmware od výrobce je tam opravdu špatný, pokud je v routeru, tak se často zasekává a ve Windows často dochází k odpojení, nejlepší firmware, který jsme za dobu používání těchto karet v naší síti našli je verze PF 1.1.1 a SF 1.8.0
Včera se mi při updatu firmwaru u XI-626 zasekl router a karta se rozbila, naštěstí se to dá opravit, ale není to snadné, jen v rychlosti napíšu jak jsem to provedl.
Použil jsem Czela Debian ve verzi 2.6
Nainstaloval jsem wlan ng ovladače, které jsou pro opravu karty lepší než hostap, dokáží kartu nahodit v podstatně horších situacích.
apt-get install linux-wlan-ng-firmware linux-wlan-ng-source linux-wlan-ng
Je potřeba zkompilovat aktuální zdrojáky, které se nahrály do adresáře /usr/src proti použitému jádru a nainstalovat je. Pro Czela Debian verze 2.6 jsem dané moduly zkompiloval. Soubor wlan je dobré nahrát do /etc/init.d/
Vytvořím balík s posledním firmwarem:
cd /usr/src/ linux-wlan-ng-build-firmware-debnebo pokud jsem líný, tak tento balík stahnu už vytvořený. Je potřeba ho nainstalovat pomocí dpkg -i
Provedu odstranění modulů hostapu pomocí rmmod a následně zavedu modul prism2_pci. To že se musí použít depmod -ae snad ani není třeba uvádět, tento návod není pro amatéry.
Provedu pokus o nahození karty:
/etc/init.d/wlan restartPřipravím kartu na nahrání nového firmwaru:
wlanctl-ng wlan0 lnxreq_ifstate ifstate=disable wlanctl-ng wlan0 lnxreq_ifstate ifstate=fwloadNahraju do karty natvrdo nové firmwary, které jsou v Czela Debianu standardně nahrané:
prism2dl -f /usr/lib/hostap/pk010101.hex -f /usr/lib/hostap/sf010800.hex wlan0Tak a to by měl být úspěšný konec!
Tiskni
Sdílej: