Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Pokud máte kartu XI-626, pak asi víte, že firmware od výrobce je tam opravdu špatný, pokud je v routeru, tak se často zasekává a ve Windows často dochází k odpojení, nejlepší firmware, který jsme za dobu používání těchto karet v naší síti našli je verze PF 1.1.1 a SF 1.8.0
Včera se mi při updatu firmwaru u XI-626 zasekl router a karta se rozbila, naštěstí se to dá opravit, ale není to snadné, jen v rychlosti napíšu jak jsem to provedl.
Použil jsem Czela Debian ve verzi 2.6
Nainstaloval jsem wlan ng ovladače, které jsou pro opravu karty lepší než hostap, dokáží kartu nahodit v podstatně horších situacích.
apt-get install linux-wlan-ng-firmware linux-wlan-ng-source linux-wlan-ng
Je potřeba zkompilovat aktuální zdrojáky, které se nahrály do adresáře /usr/src proti použitému jádru a nainstalovat je. Pro Czela Debian verze 2.6 jsem dané moduly zkompiloval. Soubor wlan je dobré nahrát do /etc/init.d/
Vytvořím balík s posledním firmwarem:
cd /usr/src/ linux-wlan-ng-build-firmware-debnebo pokud jsem líný, tak tento balík stahnu už vytvořený. Je potřeba ho nainstalovat pomocí dpkg -i
Provedu odstranění modulů hostapu pomocí rmmod a následně zavedu modul prism2_pci. To že se musí použít depmod -ae snad ani není třeba uvádět, tento návod není pro amatéry.
Provedu pokus o nahození karty:
/etc/init.d/wlan restartPřipravím kartu na nahrání nového firmwaru:
wlanctl-ng wlan0 lnxreq_ifstate ifstate=disable wlanctl-ng wlan0 lnxreq_ifstate ifstate=fwloadNahraju do karty natvrdo nové firmwary, které jsou v Czela Debianu standardně nahrané:
prism2dl -f /usr/lib/hostap/pk010101.hex -f /usr/lib/hostap/sf010800.hex wlan0Tak a to by měl být úspěšný konec!
Tiskni
Sdílej: