V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
V nejnovějších verzí FFmpegu se objevil jeden docela otravný problém (od cca 12. 2007), některé mpeg soubory nahrané z TV karet pod Linuxem pomocí getstreamu mají chybné časové stopy (timestamps), FFmpeg to dříve ignoroval, ale stavající verze už to bere celkem vážně a ukončí převod, pokud na takovou chybu narazí.
Nejprve jsem jednoduše odstranil kontrolu na tuto chybu v souboru ffmpeg.c, potom jsem si ale všiml že se ffmpeg za některých situací nechce ukončit, takže to je špatné řešení, hledal jsem tedy lepší řešení, opravit korektně se mi to asi nepodaří, protože ideální řešení je celkově přepsat časovou stopu při převodu, to se dělá jen pokud dochází k enkódování, pokud k enkódování nedochází (-acodec copy -vcodec copy), tak se na časovou stopu moc nešahá, nejjednodušší a funkčí bylo tedy zakázat kontrolu na chybnou časovou stopu přímo v knihovně libavformat, toto řešení jsem dnes asi 4 hodiny důkladně testoval a nepřišel jsem na žádné zásadní problémy.
Pokud máte Debian a používate zdroj http://debian-multimedia.org/ oprava bude v balíku za cca 2 dny. Ostatní, které tato chyba trápí můžou použít přiložený patch.
--- ffmpegcvs-20071206/libavformat/utils.c<---->2007-12-06 16:25:07.000000000 +0100 +++ ffmpegcvs-20071206.orig/libavformat/utils.c>2008-03-03 15:20:29.000000000 +0100 @@ -2277,7 +2277,7 @@ . if(st->cur_dts && st->cur_dts != AV_NOPTS_VALUE && st->cur_dts >= pkt->dts){ av_log(NULL, AV_LOG_ERROR, "error, non monotone timestamps %"PRId64" >= %"PRId64"\n", st->cur_dts, pkt->dts); - return -1; +// return -1; } if(pkt->dts != AV_NOPTS_VALUE && pkt->pts != AV_NOPTS_VALUE && pkt->pts < pkt->dts){ av_log(NULL, AV_LOG_ERROR, "error, pts < dts\n");
Pokud víte o lepším řešení, sem s ním :) Ale musí to být součástí ffmpegu, nechci mpeg soubor opravovat replexem, protože při velkém množství souborů to zabere hodně času a vytíží to zbytečně disk.
PS: Dají se sem vkládat i malé soubory tak jako obrázky? Nikde jsem to tu nenašel.
Tiskni
Sdílej: