abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    29.7.2007 11:32 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    maju len LF, 0x0a
    OndraZX avatar 29.7.2007 13:45 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    maju len LF, 0x0a
    Pardon, opraveno
    andree avatar 29.7.2007 11:54 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    riadny objav ta "nova" tema :-D niekto vobec pouziva tu "redmontacku"?
    OndraZX avatar 29.7.2007 13:46 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    niekto vobec pouziva tu "redmontacku"?
    Pokud nenastavis jinou, je vychozi :-(
    29.7.2007 18:56 ...............23 | skóre: 15 | blog: Various Stuff blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Ak máš nainštalované kdebase tak neni...
    OndraZX avatar 29.7.2007 19:52 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Ak máš nainštalované kdebase tak neni...
    Ale prece nebudu instalovat kdebase, kvuli jedne QT3 aplikaci.
    29.7.2007 12:00 ...............23 | skóre: 15 | blog: Various Stuff blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Tá téma je kópiou témy Plastik, čo je default v KDE3, akurát keď nemáš nainštalené KDE tak tú tému nemáš. Defaultný GTK vzhľad je tiež na grcanie...

    Okrem toho Skype je v Qt4, nie v Qt3
    29.7.2007 12:37 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    To u mě by zvítězila lenost, zas tak hnusný mi to nepřijde :-)
    29.7.2007 12:58 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    A co vim? Různé konce řádků (a při troše snahy i kódování) mu nedělají problém, syntaxe pro CNC by se taky našla, existuje verze pro Gtk a parametr -y jej umožňuje používat i negeekům, protože schová příkazový režim. Takže stačí udělat zástupce na gvim -y (popř asociovat na nějakou příponu) a nahrát do /usr/share/vim syntaxi :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    29.7.2007 13:06 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Jo, anebo použít evim (Easy vim). Příště si manuál přečtu předem :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    OndraZX avatar 29.7.2007 13:44 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Diky - zkusim
    29.7.2007 13:07 spang
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    > Windows mají konec řádku CR LF, kdežto Linux jen CR.

    Linux používá jen LF. Jen CR používaly v minulosti třeba stroje od Apple.
    29.7.2007 13:10 spang
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Teď jsem si všiml, že už to napsal disorder v prvním komentáři... no to je jedno.
    29.7.2007 20:22 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    jestli by nebylo lepsi donutit GTK, aby bylo tak hezky jako QT; ale to vlastne nejde
    OndraZX avatar 29.7.2007 23:33 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Soudny clovek musi uznat, ze vzhled QT3 (pozor nemluvim o KDE, ktere je na QT3 zalozeno) je naprosto tragicky, i kdyz vychozi vzhled GTK aplikaci taky neni nic moc. QT4 je na tom mnohem lepe.
    David Watzke avatar 30.7.2007 13:18 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Co je vzhled Qt3? U mě Qt3 aplikace odjakživa vypadají stejně jako KDE aplikace.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    OndraZX avatar 30.7.2007 18:24 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Co je vzhled Qt3? U mě Qt3 aplikace odjakživa vypadají stejně jako KDE aplikace.
    No a u mne vypadaji QT3 aplikace jak QT3 aplikace ( = hnusne ) , protoze KDE jaksi na mem PC neni nainstalovane. :-)

    Aneb QT3 neni KDE. KDE jen vyuziva QT3.
    John DOE avatar 29.7.2007 20:23 John DOE | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Měl bych pár dotazů. Umí přečíslovat hlavní věty jako standardní bloky programu? Podporuje více syntaxí (systémů)? Díky JD
    OndraZX avatar 29.7.2007 23:22 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Nastroj pro precislovani tam je. Syntaxe jde upravit.
    OndraZX avatar 29.7.2007 23:25 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Syntaxe jde upravit.
    Kecam, jdou upravit jen barvy - spletl jsem si to ze zkousenym Scribes
    John DOE avatar 30.7.2007 11:53 John DOE | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    Tak jsem ho vyzkoušel, docela pěkné, ale to přečíslování nic moc, s dvojtečkou si neporadil :-(. A syntaxi to zná také pouze jednu.
    30.7.2007 08:05 xindl | skóre: 2 | blog: SALAM_OLEJKUM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Editor NC kódu + jak na hnusné QT
    hele co tohle?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.