Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jablonny je mala dira s ctyrprocentni nezamestnanosti. Moznosti pripojeni k internetu je tady hafo. konkretne pres pevnou linku, wifi a mobil. Jako minimum je pro me dostacujici 2048 down, po urcitem limitu dat me muzou omezit, to mi nevadi. Internet pouzivam jen o vejkendu, pres tejden sem na kolejich. Jen tak sem si udelal maly srovnani:
Alberon
Alberon nemam rad. Kdyz jsem mel jeste dialup, parkrat sem jim volal, jestli by mi nenatahli bezdrat. Na netu nemaji volny cenik, musi se o nej somrovat mailem. Nemaji nikoho kompetentniho, na telefonu to furt zveda nejakej poweruser co nepozna rozdil mezi instalackou NFS a velikonocnim kolacem. Firma na me pusobi naprosto amatersky a podradne.
TTNet
TTNet uz ma alespon cenik na netu, avsak to vypada, jako kdyby ho za poslednich deset let neaktualizovali. CHtit za 256 down 870 korun + 3000 za instalaci? Pche, nemaji narok. Celkove na me obedve wifi firmicky pusobi tak, ze se o nich clovek musi na kolenou doprosovat a somrovat o pripojeni.
Mobilni operatori
Nejak se mi bezdratovy technologie na prenos dat nelibi. Pingy fuj, kvalita taky. Nehlede na to, ze kdyz sem se kdysi o to zajimal, tak nepripojovali do internetu, ale do jakesi zakaznicke site s moznosti internetu s omezenim portu, rychlosti a dat. Zadarmo bych to ale asi bral.
Cesky Telecom
Nebudu uvazovat alternativni operatory, protoze dokud budou lajnu preprodavat od telekomu, nemaji sanci byt levnejsi. DSLslam tu byl driv, nez terba v zamberku ci usti nad orlici, coz jsou radove vetsi mesta. I kdyz bydlim kilometr za mestem, dls tu funguje uz skoro dva roky k me spokojenosti. Pripojili me za korunu, modem zdarma. Parada. A za penize, za ktery bychpres wifi mel tak mozna 128ičku. Telecom sice neni idealni firma, asi o nem napisu v dalsim blgu, jestli budu mit naladu, avsak soucasny stav mi vyhovuje.
Jak si to tak po sobe ctu, tak to skoro vyzniva jako reklama na telecom avsak faktem je, ze wifi operatori drou vesnicany bez alternativ co to da a tak je pro me dsl mnohokrat vyhodnejsi.
Tiskni
Sdílej:
V roce 2002 mit 5mbit linku, to byl docela velky luxus. Ted podle dostupnosti internetu je mozne se pripojit takmer vsude.