Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »nosoftwarepatents.com připravili seznam volených kategorií (v češtině) obsahující komentáře k jednotlivým kandidátům. Myslím, že jeho pročtení neublíží ani tomu, kdo se elektronického hlasování sám zúčastnit nechce.
Pozor, pokud budete hlasovat musíte vybrat kandidáta ve všech kategoriích! Třeba novináře roku jsem tedy musel odkliknout zcela náhodně
Pokud uspějeme v této kampani, problému softwarových patentů bude věnována pozornost jaká je jinak věnována jen nejdůležitějším politickým tématům. Naši protivníci problém popisují jako něco, co se nikdy nedotkne obyčejných lidí. Díky internetu jim můžeme dokázat, že se opět pletou.
Představte si, co to bude znamenat, pokud náš kandidát získá velmi prestižní cenu, kterou sponzoruje Microsoft, a dokonce bude moderována propatentovým lobistou (Pat Cox). A poté bude mít projev před mnoha evropskými zmocněnci a předsedy vlády několika členských států Evropské unie. Evropští politici by nám měli naslouchat jako nikdy předtím a zprávy by měly prolétnout celým světem. Florian slíbil, že získané peníze věnuje FFII, pokud vyhraje.
Měli jsme velké problémy s Charlie McCreevy (Evropský komisař) a nepohodlně se všemi ostatními, kromě Dalia Grybauskaite, který se zdá být spolehlivou volbou.
Tiskni
Sdílej: