Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Vážená ODS,
velmi mne potěšila vaše zpráva, že navyšujete důchody všem. V souvislosti s tím mne zajímá, zda je vaše nabídka časově neomezená nebo budete ze svého navyšovat důchody jen letos?
Stát pořád vymýšlí jak omezovat podporu v nezaměstnanosti. Cílem navrhovaných opatření je, aby motivovala lidi k práci. Bohužel současně s tím může dotlačit některé za hranici bídy, protože prostě zákony nikdy nemohou pamatovat na všechno.
Napadlo mne IMHO velmi jednoduché opatření, které všem těm přehmatům předchází:
Zrušit vyplácení podpor v nezaměstnanosti a nahradit je institutem veřejně prospěšných prací.
Co zase vylezlo sluníčko, přepadla mne hnusná pylová alergie.
Před týdnem jsem koupil Zyrtec a už je pryč. Účinnost těžko poměřím, když nevím, jak bych na tom byl bez něj. Změna je ale život, chtěl jsem zkusit Zodac. Lékárnice mi ho odmítla dát, že je prý na předpis (asi měla jen velké balení). Nakonec to bylo dobře, vyhrabala něco jiného se stejným složením a za ploviční cenu než Zyrtec.
To mne zaujalo. Pokusil jsem se dohledat, jaké jsou vlastně možnosti co se týče složení a ceny.
V RSS čtečce na mne vyskočil zajímavý výpočet v PHP, jak by vypadalo rozdělení mandátů v jednoobvodovém systému, tedy při oslabení většinových prvků.
Za svůj život jsem absolvoval čtvery parlamentní volby. Ty letošní jsou pro mne přelomové. Je to poprvé, co jsem i přes diskrimační volební systém získal své politické zastoupení v parlamentu.
Přiznávám, že jsem tento program nikdy nepoužíval, a tedy mi zřejmě chybí ono prozření.
Na druhou stranu, proč bych nemohl program ohodnotit jen na základě jeho popisu na domovské stránce?
Sepsání tohoto blogspotu předcházelo moje čtení tiskové zprávy o Kácení dřevin na Slovanském náměstí v Brně.
Tohle mi dorazilo emailem - Možná řetězový email, nebo rozesílané z čirého nadšení, vlastně ani nevím :)
Tak či onak, rád bych věděl, zda je ta účtenka pravá. Pokud ano, tak takovou restauraci rád navštívím.
Pozor, tento spot odhaluje data, která ČSOB považuje za důvěrná bez jejího souhlasu!
Příjemcem jsem se stal jen díky překlepu v adrese, nicméně je zde zveřejňuji navzdory zákazu ze strany ČSOB, protože se domnívám, že nejen osoby napojené na tuto banku mají právo být varováni.
nosoftwarepatents.com připravili seznam volených kategorií (v češtině) obsahující komentáře k jednotlivým kandidátům. Myslím, že jeho pročtení neublíží ani tomu, kdo se elektronického hlasování sám zúčastnit nechce.
Pozor, pokud budete hlasovat musíte vybrat kandidáta ve všech kategoriích! Třeba novináře roku jsem tedy musel odkliknout zcela náhodně
Byla jednou jedna firma. Protože není tak úplně fiktivní, nebudu si vymýšlet žádné pohádkové jméno ;-). Ale použiju ji jako ukázkový příklad, že komerční úspěch minimálně v IT není v přímé úměře s důrazem na bezpečnost nebo technologickou kvalitu.
Pro perex a RSS čtečky dodávám, že tento spot není o Microsoftu!