Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Nazov blogu znie honosne, ale zaujimalo ma, aky dopad na vykon maju rozne scenare pouzitia loggeru.
Na testy som pouzil oracle java 1.7 64bit, slf4j + logback, meranie prebehlo vzdy 3x na nezatazenom kompe. Je to sice primitivne, ale hrat sa s profilerom nemam cas. Vysledky si sem ukladam pre buducu argumentaciu, ale mozu sa takisto hodit niekomu dalsiemu a usetrim mu tak 10 minut prace.
Kod na ktorom som testoval:
private static final Logger logger = LoggerFactory.getLogger(App.class); private static final boolean loggerInfoEnabled = logger.isInfoEnabled(); public static void main(String[] args) { long t1 = System.currentTimeMillis(); long x=0; for(long l = 0; l < 1000000000;l++ ) { // 1 logger.info("A {}", l); // 2 if ( logger.isInfoEnabled()) { logger.info("A {}",l); } // 3 if ( loggerInfoEnabled ) { logger.info("A {}",l); } x++; } long t2 = System.currentTimeMillis(); System.out.println(t2-t1); }
Komentarmi 1,2 a 3 su oznacene bloky kodu, ktore som mal za/odkomentovane. Vzdy sa vykonaval len jeden zo scenarov. Scenar 0 je s uplne zakomentovanym kodom loggeru a vykonava sa len x++;
Vysledky:
0 - 2034, 2307, 2306
1 - 20192, 20395, 20625
2 - 8905, 8930, 8941
3 - 2306, 2301, 2309
Vysledok je teda jasny, pokial pracujem v casovo narocnom prostredi, ale chcem mat moznost logovat, pouzijem variantu 3. Nevyhoda je jasna - nebude mi fungovat reloading konfiguracie loggerov za behu aplikacie.
Tiskni
Sdílej:
Vysledok je teda jasny, pokial pracujem v casovo narocnom prostredi, ale chcem mat moznost logovat, pouzijem variantu 3.To mi až tak jasné nepřijde. Protože za 2,0192 ms stihneš zalogovat 100 000 zpráv, to není málo
logger.isInfoEnabled()
), pokud do logovacích hlášek dáváme parametry, jejichž získání/vypočtení trvá dlouho.