Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Vzhledem k tomu, že jsem nikde na internetu nenašel návod, jak tuto grafiku zprovoznit v nových distribucích tak, aby fungovalo i OpenGL, rozhodl jsem se napsat tento článek.
Před cca dvěma roky jsem si v bazaru pořídil notebook Dell Latidude C610. Na tomto notebooku se mi proběhla celá řada distribucí, ale když jsem si jednu z nich vybral a po roce ugradnul na novou verzi, přestala mi fungovat korektně moje grafická karta.
Distribucemi, ve kterých tato karta nefunguje korektně, jsou: Fedora 8 a Ubuntu 7.10 – zkrátka všechny distribuce, které mají nainstalovanou novou verzi xorg.(Suse a Mandriva zatím postižené nejsou )
Nejprve je potřeba ze systému odstranit dva balíčky:
rpm -e xorg-x11-drivers xorg-x11-drv-ati
Pak nainstalujeme balíčky ze starší verze(Fedora 7 a Ubuntu 7.04)
Návod pro Fedoru:rpm -i xorg-x11-drv-ati*rpm xorg-x11-drivers*rpm
Zkrátka nové ovladače ati odstraníme a dáme tam z5 ty staré. A problém je vyřešen. Je to sice takové lepení, ale účel to splnilo – minimálně do té doby, než budou ovladače opraveny i v nové verzi.
Jinak ještě náprava jednoho drobného nedostatku při rozběhnutí instalace Fedory 8. Je potřeba přidat parametr:
resolution=1400x1050 – grafika pak bude čitelná...
Tiskni
Sdílej: