Samba (Wikipedie), svobodná implementace SMB a Active Directory, byla vydána ve verzi 4.23.0. Počínaje verzí Samba 4.23 jsou unixová rozšíření SMB3 ve výchozím nastavení povolena. Přidána byla podpora SMB3 přes QUIC. Nová utilita smb_prometheus_endpoint exportuje metriky ve formátu Prometheus.
Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).
Byly publikovány informace o další zranitelnosti v procesorech. Nejnovější zranitelnost byla pojmenována VMScape (CVE-2025-40300, GitHub) a v upstream Linuxech je již opravena. Jedná se o variantu Spectre. KVM host může číst data z uživatelského prostoru hypervizoru, např. QEMU.
V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Repositories
Main Repositories
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/oss/
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/non-oss/
http://download.opensuse.org/update/10.3/
http://download.opensuse.org/repositories/Java:/addon:/test/openSUSE_Factory/
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/src-oss/suse/
http://download.opensuse.org/distribution/10.3/repo/src-non-oss/suse/
Additional Repositories
Packman
Packman offers various additional packages for openSUSE. To add this repository, see the openSUSE Community website.
To import the GnuPG key issue the following command as root:
rpm --import http://packman.unixheads.com/suse/10.3/gpg-pubkey-1abd1afb.asc
* Type: rpm-md/repomd
http://packman.iu-bremen.de/suse/10.3/
Tiskni
Sdílej:
to je věc názoru :)
tohle není článek na titulní stranu, ale mám to tu pro svou potřebu. Abych to měl kdykoliv po ruce :) a nemusel to hledat
tohle není článek na titulní stranuJenze tady se bohuzel na titulni strane objevuje.
ale mám to tu pro svou potřebu. Abych to měl kdykoliv po ruce :) a nemusel to hledatTak to mi dovol, abych ti predstavil veci jako Google Notebook nebo Pastebin. Mas to tam taky po ruce, muze to pomoci i jinym, kdyz to sdilis a zaroven ta zaplava rano neotravuje ty, co si otevrou Abicko a radi by si precetli neco, cemu se da rikat "blog". Kdybys to alespon doplnil nejakym textem, nejak to popsal... aby to melo nejakou informacni hodnotu.
pánové zbytečně v tom hledáte něco co tam není :)
mám to tu pro vlastní potřebu !!
SUSE a YaST znám moc dobře :) už někdy od verze SUSE 6.2 nebo tak nějak :)
nadá se někde označit příspěvek jako soukormej aby si to ostatní nemohli číst? nebo zakázat komentáře? I když se u některých komentářů docela bavím
takze smazat zapisek nelze? to bych povazoval za zaklad :)Jde, dokud nebude vložen komentář, pak už ne
a co se pak stane s komentari? ty zustanou u toho prazdenho clanku s XX?Ano
a komentare asi vypnout globalne k danemu zapisku nejdou?Ne