Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Nechtěně jsem vyzkoušel, kolik záložek vydrží Konqueror. Kdykoliv na webu narazím na zajímavou stránku nebo mě nějaká zaujala, ale nechce se mi ji hned číst, přidám ji k záložkám (do nejvyšší úrovně, ostatní jsou již pečlivě organizované). Záložky se tedy tiše plnili, ale promazávat se mi je stále nechtělo. Dnes menu přeteklo. Naposledy přidané položky se již nezobrazují, nevejdou se na obrazovku. Možná je načase je trochu pročistit
Zde je screenshot (ano, to je celá obrazovka, nikoliv výřez):
Konqueror to však zvládá celkem dobře. Mnohem horší to bylo v případě Firefoxu, který tuto mojí úchylku nezvládal vůbec a konzumoval nesnesitelné množství paměti, o pomalé odezvě ani nemluvě. Alespoň jsem měl důvod poslat Firefox do věčných lovišť a zcela přejít na Konqueror, který je prostě rychlejší a hezčí .
Tiskni
Sdílej:
Taky mam záložek celkem dost, už jsem přešel na dvoúrovnňové vnoření adresářů do záložek pro přehlednost. Když mam tak 10 záložek pd jednou volbou, tak jsem spokojený, 30 jich považuju za maxmum, pak třídím a tvořím další "kolonku".
P.S. používám Mozillu 1.7.*