Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jojo, taky jsem o tom nedávno psal http://www.abclinuxu.cz/blog/zivot/2013/11/jak-se-podsitujem
Problém je, že řešení pro svobodný internet momentálně neexistuje, akorát pro lidi z CzFree, ti si svobodu udrží, my ostatní budem reinkarnovat VHSky.
Byl nějaký soud, který to nařídil? Který soud v evropě rozhodne v rámci dvou týdnů o takto složitém problemu? Jaktože o tomto s největší pravděpodobností zlomovém okamžiku pro svobodu projevu a svobodný internet vůbec nikdo nepíše? Jsou už opravdu všichni koupení?TPB je web, který jasně porušuje zákon, obchází ho, a u soudu už za to několikrát byl. Co je na tom divného? A nevím, proč by se z toho mělo dělat drama. "Složitý problém" to fakt není...
A tím jste jako odpověděl na položené otázky? Když to není složité, tak mi tedy vysvětlete jak funguje ten "úžasný moderní a přívětivý systém, jehož skvělé záměry mi není příslušno zpochybňovat a který tak nesobecky bez mé povinnosti jakkoliv se angažovat opět včas zakročil proti těm zlým pedofilům a teroristům z TPB a na poslední chvíli zachránil mě, nás všechny a hlavně naše děti před tragickou újmou jež nám měla být způsobena"? Už jen tak pro zajímavost bych rád věděl, jak to funguje. "To abych mohl účinněji uctívat a bezmezněji obdivovat božskost tohoto brilantního a krásného systému." Otázka je míněna vážně a pokud čteš mezi řádky :D, tak ti prozradím, že narážim na důsledky alegorie 'Pokud souhlasíte s protržením přehrady, abyste zaplavili sousedovo pole, pozdě zjistíte, že potopa jednou utržená ze řetězu se nezastaví na váš pokyn. '. Ale i přes tyto zjevné narážky bych se rád v souladu s článkem držel první otázky a věcné diskusi o tom, jak to tedy funguje. Je to důležitější otázka než to, zda TPB porušuje zákon nebo ne. Napsat takto asertivní a květnatou odpověď mi dalo docela zabrat, tak se opovaž odepsat nějakou koninu. :DByl nějaký soud, který to nařídil? Který soud v evropě rozhodne v rámci dvou týdnů o takto složitém problemu? Jaktože o tomto s největší pravděpodobností zlomovém okamžiku pro svobodu projevu a svobodný internet vůbec nikdo nepíše? Jsou už opravdu všichni koupení?TPB je web, který jasně porušuje zákon, obchází ho, a u soudu už za to několikrát byl. Co je na tom divného? A nevím, proč by se z toho mělo dělat drama. "Složitý problém" to fakt není...
a proc by mel bytMělo by ti být něco do toho, že jsem si s Pepou odvedle natáhnul kabel?
Jo, to se stane. Ale proste jestli ma smysl tu svobodu na internetu pro tech par jedincu smysl zabezpecovat, kdyz vetsina ji nechce, nepotrebuje. A potreby vetsiny prevysuji potreby mensiny nebo jednotlivce.Ah takhle. Nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlel. Hmm.
Jo, to se stane. Ale proste jestli ma smysl tu svobodu na internetu pro tech par jedincu smysl zabezpecovat, kdyz vetsina ji nechce, nepotrebuje. A potreby vetsiny prevysuji potreby mensiny nebo jednotlivce.Co bys dělal v situaci roku ~1933 v Německu, kdy nějaký týpek nahoře chce vyhladit Židy a většina společnosti ho v tom zřejmě podporuje? Co bys dělal, kdybys byl Žid?
Protože Internet patří mnoha subjektům, je to jejich soukromý majetek (servery, sítě…) a oni mají právo ho používat podle svého. Nepatří politikům.
Tiskni
Sdílej: