Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Správce by se měl přizpůsobit požadavkům uživatelů a ne naopakTo si nemyslím. Správce by měl vyhovět požadavkům z praktického hlediska - tj. např. systém, kde jde brouzdat po webu, psát dokumenty apod. Jakým způsobem si pak správce pořeší samotnou instalaci, to už je jeho věc. Uživatel v počítačové učebně IMHO nemá co kecat do toho, jestli tam běží Win, Linux nebo třeba Mac OS - hlavně když to zajišťuje potřebné funkce.
hlavně když to zajišťuje potřebné funkce.Pomocí patřičného rozhraní.. Neboť i pomocí teknetu lze komunikovat s HTTP serverem, ale většinu zákazníků internetové kavárny by terminál s telnetem příliš neuspokojil :)
Ono vůbec nejlevnější je žádnou učebnu nemítPraktická rada.
vyšší odolnost vůči šikovným studentům než WindowsV mém případě je to spíše naopak :) Školní windows dlouho odolávaly, než se mi podařilo tu proxy obejít :)
Studenti by měli dostat možnost rozvíjet své schopnosti v libovolném směru. A Windows je z tohoto pohledu vhodnější volbaTak s tymto vobec nesuhlasim. Linux je ako otvorena kniha, na Windows sa nikdy nenaucia tolko co na linuxe.
/usr
.
Tiskni
Sdílej: