Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Asi jsem objevil ameriku, ale nedá mi to o tom nenapsat. PGP Global Directory je služba honosící se podtitulem Verified Key Service. Jejich představa je taková, že kdokoliv si je schopný přečíst mail, tak je určitě majitelem tohoto klíče.
To je sice jednoduchá metoda, ale nic nezajistí. Kdyby ten mail byl alespoň zašifrovaný oním pgp klíčem, tak by došlo alespoň k ověření, jestli majitel klíče používá danou emailovou adresu, ale takhle význam fakt nechápu…
Ještě lepší však je jejich rada, jak zajistit důvěryhodnost jejich podpisů v PGP programu:
To ensure that your PGP software trusts keys verified by this directory, you must download and trust this directory's Verification Key.
After downloading, import the Verification Key into your PGP software. Then, sign the key with your key and mark it as Trusted. Please see the documentation for your PGP software for specific instructions on trusting a key.
Proč bych měl podepisovat nějaký naprosto neznámý klíč? Proč bych měl důvěřovat klíči, kterým si může nechat kdokoliv podepsat cokoliv, stačí přístup k mailu?
Tiskni
Sdílej:
Zdravim, mozte mi prosim napisat aku verziu pgp pouzivate? stiahol som totiz verziu z odkazu "Download PGP 6.5.8 for Linux" na: http://www.pgpi.org/products/pgp/versions/freeware/unix/6.5.8/ (pouzivam debian - nie dlho:)) a dokumentacia odtial (PGPCmdLineInstallGuide.pdf) je nekompletna dik