Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
)
Neví někdo o nějakém popisu, co všechno se vlastně děje při posílání peněz?
Na převod peněz na účet vedený u jiné banky budete potřebovat o něco více času. Jejich cesta je totiž trochu složitější. Banka musí nejdříve platební příkaz zpracovat, pak ho postoupí clearingovému centru České národní banky a teprve potom je platba předána bance, ve které má příjemce účet a ta ji po přijetí připíše. Je zřejmé, že taková operace se během jednoho dne nevyřídí. Většinou to trvá celé tři dny. Abyste tedy měli jistotu, že peníze do konce roku dorazí na účet adresáta, je potřeba zajít do banky nejpozději 27. prosince. Banky i clearingové centrum tak budou mít dostatek času na zpracování platby.
Zdroj
.
.
Neber to osobně.
. Jedna z těch co tam radily byla vedoucí
.
(i když to nechápu - my jsme odeslali balík, adresát si jej nevyzvedl, balík se vrátil k nám a kdyby jsme si jej nevyzvedli, tak by ho zas poslali adresátovi... nechápu to. Jak dlouho by to pošta takhle dělala?
)
Problém je velice jednoduchý :o) .
Jelikož Česká pošta již léta na zaměstnance sere a platí jim pořád stejné peníze tak jim spousta lidí utekla a další stavkujou nebo jsou nemocní. Abych pravdu napsal já bych za 8tis čistého ani ráno nezvedl zadek, a to třeba doručovatelka ve větru dešti musí. Nedávno stávkoval uzel v Brně :o)))) to byla prdel jelikož prostě tam ty zásilky zůstali viset. Jako zákazníka mě to sice nemusí zajímat že jim špatně platí. Problém bude patrně v nabubřelých páprdech na vedení ČP v Praze kde asi ještě naškrobení rádobymanažeři v kravatách nepochopili že je jiné století :o)).
Poznámka na závěr : NEPRACUJI NA ČP ANI JSEM NIKDY NEPRACOVAL :o))
Jinak ČP jede na linuxu :o)) aspoň nějaké positivum ne ?
Tiskni
Sdílej: