plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
s/authenticated.user.fuck.seznam/authenticated.user.fuck.nejmenovany_nejvetsi_cesky_freemail/
Proč má jediná hlavička takový vliv netušímHmm, blbej dotaz. Pokud se z nejake IP adresy posila spam, tak jde do blacklistu a to natvrdo. Napriklad na nasem serveru kontrolujeme IP adresy rovnou na postfixu, takze takovy klienti jsou rovnou odmitnuti a email se vubec neprijme.
ale jediná moje možnost je přenastavit si mailserver aby tyto adresu maskoval.No, sice presne netusim, co provede ten zaznam v eximu, ale nas server proste bere IP adresu toho klienta, se kterym prave komunikuje. Takze do Received by sis mohl cpat, co bys chtel a stejne by te postfix odmitnul. Je otazka, jak to dela seznam, spravne by mel v Received kontrolovat od posledni hosta jenom ty IP, kterym duveruje a u posledniho duveryhodnyho IP zkontrolovat client IP a podle toho se pak rozhodovat (tak to tusim dela i spamassassin). Ale podle toho popisu to vypada, ze seznam je hodne paranoidni a zkouma vsechny Received IP adresy. Co ta IP adresa kabelovky, je na nejakym blacklistu? Ona ani nemusi byt v blacklistu spameru, ale pouze v seznamu dynamickych IP nebo v seznamu IP, ze kterych majitel IP rozsahu zakazal odesilani emailu (coz je prave vetsina takovyhle klientskych IP).
raptor {notebook doma} --- [NAT na 212.24.157.193] --- mort.cihar.com {můj server} --- mx.seznam.czMail posílám přes svůj server, ten přidá:
Received: from gw.kabelservis.cz ([212.24.157.193] helo=raptor) by mort.cihar.com with esmtpsa (TLS1.0:RSA_AES_256_CBC_SHA1:32) (Exim 4.69) (envelope-from <michal@cihar.com>) id 1Kab3P-00034O-T3 for michal.cihar@seznam.cz; Tue, 02 Sep 2008 20:56:39 +0200A přepošle to seznamu. Ten se koukne do výše zmíněné hlavičky, uvidí IP adresu 212.24.157.193, najde jí na blacklistech a mail zahodí:
2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT2 RBL: uceprotect2 [212.24.157.193 listed in dnsbl-2.uceprotect.net] 2.0 RCVD_IN_BL_SPAMCOP_NET RBL: Received via a relay in bl.spamcop.net [Blocked - see <http://www.spamcop.net/bl.shtml?212.24.157.193>] 2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT1 RBL: uceprotect1 [212.24.157.193 listed in dnsbl-1.uceprotect.net] 1.0 RCVD_IN_PSBL RBL: Received via a relay in PSBL [212.24.157.193 listed in psbl.surriel.com] 2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT3 RBL: uceprotect3 [212.24.157.193 listed in dnsbl-3.uceprotect.net] 5.0 RCVD_IN_CBL RBL: Received via a relay in cbl.abuseat.org [212.24.157.193 listed in cbl.abuseat.org]Jak dobře je nastavený server, který to finálně odesílal v tomto případě vůbec nebylo relevantní (a myslím si, že je nastavený dobře
Navíc mne překvapuje, že Váš poskytovatel nechává stroje za NATem bez filtrace SMTP spojení.Proč by to měl filtrovat? Když chci využívat konkrétní SMTP server, tak mi do toho ISP nemá co kecat (a nutit mě, abych využíval jen ten jeho).
Proč má jediná hlavička takový vliv netuším, ale jediná moje možnost je přenastavit si mailserver aby tyto adresu maskoval.Protoze freemaily dostavaji obrovska kvanta spamu a udelaji cokoliv co aspon trochu pomuze. Kdyz mas denne v poste tisic spamu tak ti to muze pripadat jako kanon na vrabce, ale az jich budes dostavat terabajt uvidis veci jinak
nikdy nezapomenu na několik měsíců, než jsme ze svého domácího providera vydolovali reverzní záznam.A proč by si měla mít PTR záznam pro svou adresu, pokud ti na ni nesměřuje žádný áčkový (případně AAAA) záznam? Na to, že by měl mít mailserver PTR záznam je taky nějaké RFC?
Mně hlavně připadá hodně pochybné, že Seznam zahazuje maily jako spam i v případě, že mu e-mail sice přijde z "čisté" adresy, ale někdev trace fields se vyskytuje "závadná" adresa. U jednoho zákazníka už jsem s tím měl taky problémy: odesílající MTA je v pořádku, ale adresa, za kterou je maškarádovaná lokální síť, se dostala na blacklist (nejspíš kvůli nějakému hyperaktivnímu trojákovi) a od té chvíle jim nešlo poslat mail na Seznam. Proti spamu je to na houby, jediné, čeho tím docílí, bude to, že všichni radši před tím, než jim mail pošlou, budou nuceni vyházet trace fields, takže případná diagnostika půjde do háje.
:%s/Seznam/nejmenovany_cesky_freemail/g
Tiskni
Sdílej: