V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
s/authenticated.user.fuck.seznam/authenticated.user.fuck.nejmenovany_nejvetsi_cesky_freemail/
Proč má jediná hlavička takový vliv netušímHmm, blbej dotaz. Pokud se z nejake IP adresy posila spam, tak jde do blacklistu a to natvrdo. Napriklad na nasem serveru kontrolujeme IP adresy rovnou na postfixu, takze takovy klienti jsou rovnou odmitnuti a email se vubec neprijme.
ale jediná moje možnost je přenastavit si mailserver aby tyto adresu maskoval.No, sice presne netusim, co provede ten zaznam v eximu, ale nas server proste bere IP adresu toho klienta, se kterym prave komunikuje. Takze do Received by sis mohl cpat, co bys chtel a stejne by te postfix odmitnul. Je otazka, jak to dela seznam, spravne by mel v Received kontrolovat od posledni hosta jenom ty IP, kterym duveruje a u posledniho duveryhodnyho IP zkontrolovat client IP a podle toho se pak rozhodovat (tak to tusim dela i spamassassin). Ale podle toho popisu to vypada, ze seznam je hodne paranoidni a zkouma vsechny Received IP adresy. Co ta IP adresa kabelovky, je na nejakym blacklistu? Ona ani nemusi byt v blacklistu spameru, ale pouze v seznamu dynamickych IP nebo v seznamu IP, ze kterych majitel IP rozsahu zakazal odesilani emailu (coz je prave vetsina takovyhle klientskych IP).
raptor {notebook doma} --- [NAT na 212.24.157.193] --- mort.cihar.com {můj server} --- mx.seznam.czMail posílám přes svůj server, ten přidá:
Received: from gw.kabelservis.cz ([212.24.157.193] helo=raptor) by mort.cihar.com with esmtpsa (TLS1.0:RSA_AES_256_CBC_SHA1:32) (Exim 4.69) (envelope-from <michal@cihar.com>) id 1Kab3P-00034O-T3 for michal.cihar@seznam.cz; Tue, 02 Sep 2008 20:56:39 +0200A přepošle to seznamu. Ten se koukne do výše zmíněné hlavičky, uvidí IP adresu 212.24.157.193, najde jí na blacklistech a mail zahodí:
2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT2 RBL: uceprotect2 [212.24.157.193 listed in dnsbl-2.uceprotect.net] 2.0 RCVD_IN_BL_SPAMCOP_NET RBL: Received via a relay in bl.spamcop.net [Blocked - see <http://www.spamcop.net/bl.shtml?212.24.157.193>] 2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT1 RBL: uceprotect1 [212.24.157.193 listed in dnsbl-1.uceprotect.net] 1.0 RCVD_IN_PSBL RBL: Received via a relay in PSBL [212.24.157.193 listed in psbl.surriel.com] 2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT3 RBL: uceprotect3 [212.24.157.193 listed in dnsbl-3.uceprotect.net] 5.0 RCVD_IN_CBL RBL: Received via a relay in cbl.abuseat.org [212.24.157.193 listed in cbl.abuseat.org]Jak dobře je nastavený server, který to finálně odesílal v tomto případě vůbec nebylo relevantní (a myslím si, že je nastavený dobře
Navíc mne překvapuje, že Váš poskytovatel nechává stroje za NATem bez filtrace SMTP spojení.Proč by to měl filtrovat? Když chci využívat konkrétní SMTP server, tak mi do toho ISP nemá co kecat (a nutit mě, abych využíval jen ten jeho).
Proč má jediná hlavička takový vliv netuším, ale jediná moje možnost je přenastavit si mailserver aby tyto adresu maskoval.Protoze freemaily dostavaji obrovska kvanta spamu a udelaji cokoliv co aspon trochu pomuze. Kdyz mas denne v poste tisic spamu tak ti to muze pripadat jako kanon na vrabce, ale az jich budes dostavat terabajt uvidis veci jinak
nikdy nezapomenu na několik měsíců, než jsme ze svého domácího providera vydolovali reverzní záznam.A proč by si měla mít PTR záznam pro svou adresu, pokud ti na ni nesměřuje žádný áčkový (případně AAAA) záznam? Na to, že by měl mít mailserver PTR záznam je taky nějaké RFC?
Mně hlavně připadá hodně pochybné, že Seznam zahazuje maily jako spam i v případě, že mu e-mail sice přijde z "čisté" adresy, ale někdev trace fields se vyskytuje "závadná" adresa. U jednoho zákazníka už jsem s tím měl taky problémy: odesílající MTA je v pořádku, ale adresa, za kterou je maškarádovaná lokální síť, se dostala na blacklist (nejspíš kvůli nějakému hyperaktivnímu trojákovi) a od té chvíle jim nešlo poslat mail na Seznam. Proti spamu je to na houby, jediné, čeho tím docílí, bude to, že všichni radši před tím, než jim mail pošlou, budou nuceni vyházet trace fields, takže případná diagnostika půjde do háje.
:%s/Seznam/nejmenovany_cesky_freemail/g
Tiskni
Sdílej: