Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
s/authenticated.user.fuck.seznam/authenticated.user.fuck.nejmenovany_nejvetsi_cesky_freemail/
Proč má jediná hlavička takový vliv netušímHmm, blbej dotaz. Pokud se z nejake IP adresy posila spam, tak jde do blacklistu a to natvrdo. Napriklad na nasem serveru kontrolujeme IP adresy rovnou na postfixu, takze takovy klienti jsou rovnou odmitnuti a email se vubec neprijme.
ale jediná moje možnost je přenastavit si mailserver aby tyto adresu maskoval.No, sice presne netusim, co provede ten zaznam v eximu, ale nas server proste bere IP adresu toho klienta, se kterym prave komunikuje. Takze do Received by sis mohl cpat, co bys chtel a stejne by te postfix odmitnul. Je otazka, jak to dela seznam, spravne by mel v Received kontrolovat od posledni hosta jenom ty IP, kterym duveruje a u posledniho duveryhodnyho IP zkontrolovat client IP a podle toho se pak rozhodovat (tak to tusim dela i spamassassin). Ale podle toho popisu to vypada, ze seznam je hodne paranoidni a zkouma vsechny Received IP adresy. Co ta IP adresa kabelovky, je na nejakym blacklistu? Ona ani nemusi byt v blacklistu spameru, ale pouze v seznamu dynamickych IP nebo v seznamu IP, ze kterych majitel IP rozsahu zakazal odesilani emailu (coz je prave vetsina takovyhle klientskych IP).
raptor {notebook doma} --- [NAT na 212.24.157.193] --- mort.cihar.com {můj server} --- mx.seznam.czMail posílám přes svůj server, ten přidá:
Received: from gw.kabelservis.cz ([212.24.157.193] helo=raptor) by mort.cihar.com with esmtpsa (TLS1.0:RSA_AES_256_CBC_SHA1:32) (Exim 4.69) (envelope-from <michal@cihar.com>) id 1Kab3P-00034O-T3 for michal.cihar@seznam.cz; Tue, 02 Sep 2008 20:56:39 +0200A přepošle to seznamu. Ten se koukne do výše zmíněné hlavičky, uvidí IP adresu 212.24.157.193, najde jí na blacklistech a mail zahodí:
2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT2 RBL: uceprotect2 [212.24.157.193 listed in dnsbl-2.uceprotect.net] 2.0 RCVD_IN_BL_SPAMCOP_NET RBL: Received via a relay in bl.spamcop.net [Blocked - see <http://www.spamcop.net/bl.shtml?212.24.157.193>] 2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT1 RBL: uceprotect1 [212.24.157.193 listed in dnsbl-1.uceprotect.net] 1.0 RCVD_IN_PSBL RBL: Received via a relay in PSBL [212.24.157.193 listed in psbl.surriel.com] 2.1 RCVD_IN_UCEPROJECT3 RBL: uceprotect3 [212.24.157.193 listed in dnsbl-3.uceprotect.net] 5.0 RCVD_IN_CBL RBL: Received via a relay in cbl.abuseat.org [212.24.157.193 listed in cbl.abuseat.org]Jak dobře je nastavený server, který to finálně odesílal v tomto případě vůbec nebylo relevantní (a myslím si, že je nastavený dobře
Navíc mne překvapuje, že Váš poskytovatel nechává stroje za NATem bez filtrace SMTP spojení.Proč by to měl filtrovat? Když chci využívat konkrétní SMTP server, tak mi do toho ISP nemá co kecat (a nutit mě, abych využíval jen ten jeho).
Proč má jediná hlavička takový vliv netuším, ale jediná moje možnost je přenastavit si mailserver aby tyto adresu maskoval.Protoze freemaily dostavaji obrovska kvanta spamu a udelaji cokoliv co aspon trochu pomuze. Kdyz mas denne v poste tisic spamu tak ti to muze pripadat jako kanon na vrabce, ale az jich budes dostavat terabajt uvidis veci jinak
nikdy nezapomenu na několik měsíců, než jsme ze svého domácího providera vydolovali reverzní záznam.A proč by si měla mít PTR záznam pro svou adresu, pokud ti na ni nesměřuje žádný áčkový (případně AAAA) záznam? Na to, že by měl mít mailserver PTR záznam je taky nějaké RFC?
Mně hlavně připadá hodně pochybné, že Seznam zahazuje maily jako spam i v případě, že mu e-mail sice přijde z "čisté" adresy, ale někdev trace fields se vyskytuje "závadná" adresa. U jednoho zákazníka už jsem s tím měl taky problémy: odesílající MTA je v pořádku, ale adresa, za kterou je maškarádovaná lokální síť, se dostala na blacklist (nejspíš kvůli nějakému hyperaktivnímu trojákovi) a od té chvíle jim nešlo poslat mail na Seznam. Proti spamu je to na houby, jediné, čeho tím docílí, bude to, že všichni radši před tím, než jim mail pošlou, budou nuceni vyházet trace fields, takže případná diagnostika půjde do háje.
:%s/Seznam/nejmenovany_cesky_freemail/g
Tiskni
Sdílej: