Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »a v jaké rozlišení to bylo? (Když jsem to na DailyMotion dal do originální velikosti, tak bych to viděl na 320x240) Pro hrubou představu mi to přijde pěkný, ale rozhodně jsem si v tom Skype moc nepočetl
BTW - souhlas, levý je lepší
http://email.seznam.cz/img/smile/3.gif
tak zrovna tento typ odezvy jsem nečekal
V blogu smajlíky považuji za přirozené a protože je Ábíčko nepodporuje, vypomohl jsem si a sáhl po prvních, které se namanuly. Byl tu dotaz na jejich seznam - já si okopíroval odkazy podle mailu ze Seznamu, ale určitě budou i jiné cesty.
BTW - byl tu někde text s tím, co Ábíčko podporuje v diskuzích, ale nějak na něj nemohu narazitV blogu smajlíky považuji za přirozenéJá taky. V textové podobě.
vypomohl jsem si a sáhl po prvních, které se namanulyTož dík. Doufám, že tě spousta lidí začne napodobovat
a v diskuzi to máte v grafice nebo v textově?
Co se napodobování týče, jsem klidný - je to zbytečně pracný. Já bych podporu smajlíků na Ábíčku uvítal, obzvlášť, když je tu možnost si to vypnout v profilua v diskuzi to máte v grafice nebo v textově?Jasně že textově. Jestli ábíčko nahrazuje textové smajly za grafické (když to má uživatel povolené) jenom v diskusi a v blogu ne, tak je to asi škoda, no. Ale mně to nevadí, grafické smajly, avatary a podobné vychytávky zakazuju (a je super, že to jde).
jasně že obrazová informace nebude všelékem a v některých případech bude hodně špatnou volbou, ale bylo by fajn mít možnost si vybrat i tuto cestu a v dostatečné kvalitě.
Zdokumentování obsahu - to je opravdu slabina. Já si například oblíbil archív Českého rozhlasu, ale když mě něco zaujme a zpětně si to pak chci pozorněji poslechnout, tak při stávající úrovni popisu pořadů to je prakticky nemožné.
(BTW - na odběhnutí používám "Pause"Dobry den,
wink na opensuse 64bit, lze:
# zypper install libexpat0-32bit
# wget http://www.digital2b.com/mirror_wink/wink15.tar.gz
Tedy alespon me na Opensuse 64bit 11, KDE 3.5 po par testech bezi OK.
Tiskni
Sdílej: