Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Otázkou je vůbec vhodnost googlího webového prostoru s max rozlišení videa 640x480(?). Za klad považuji:
Pokud zůstaneme u Google, pak nastane problém, jaké parametry má mít upload, aby byl výsledek co nejlepší. V tom se mi opravdu nedařilo, navíc se těžce ztrácím v pojmech (obálka, formát, kodek, jak to souvisí s příponou..). Na základě těchto
český přepis videa pro YT
údaje pro GV
a dalších zdrojů usuzuji, že důležitými parametry jsou formát(?), rozlišení (+poměr stran 4:3), Frame rate, Bit rate. Za ideál považuji, kdyby se podařilo zaznamenávat přímo v podobě, kterou by Google přebral tak jak je, ale to je asi naivní.
A poslední (či první? ) problém je, jak záznam pořídit. K tomu na ABC vyšla pěkná zprávička. Ač jsem klikač, zakotvil jsem nakonec u ffmpeg, neb umožňuje velkou škálu nastavení výstupu. Jak jej přimět k nahrávání je popsáno zde (více man či dokumentace). K ostatním produktům si dovolím pár poznámek z pohledu uživatele openSUSE 11 64-bit s KDE4.1.x
ffmpeg -f x11grab -b 1000 -r 25 -s 1024x768 -vtag XVID -i :0.0 ~/out.avi
Přímé přehrání nevypadalo špatně, ale už i to bylo trošku rozostřené . Na YT jsem to dostal s tímto výsledkem a na na GV se mi to nahrálo takto tj. žádná vyšší kvalita se nekonala.
Co se uploadu týče, no jo, no, žádný fofr to nebyl. Neumím si představit, kdybych měl něco většího x vím i o celovečerních pořadech, tak to asi možné je . Dle mého se to také nemá rádo s PROXY.
Pochopitelně spokojen nejsem a budu vděčný za každé uvedení na pravou míru, doplnění či jiný podnět. Předem díky.
Tiskni
Sdílej:
a v jaké rozlišení to bylo? (Když jsem to na DailyMotion dal do originální velikosti, tak bych to viděl na 320x240) Pro hrubou představu mi to přijde pěkný, ale rozhodně jsem si v tom Skype moc nepočetl
BTW - souhlas, levý je lepší
http://email.seznam.cz/img/smile/3.gif
tak zrovna tento typ odezvy jsem nečekal
V blogu smajlíky považuji za přirozené a protože je Ábíčko nepodporuje, vypomohl jsem si a sáhl po prvních, které se namanuly. Byl tu dotaz na jejich seznam - já si okopíroval odkazy podle mailu ze Seznamu, ale určitě budou i jiné cesty.
BTW - byl tu někde text s tím, co Ábíčko podporuje v diskuzích, ale nějak na něj nemohu narazitV blogu smajlíky považuji za přirozenéJá taky. V textové podobě.
vypomohl jsem si a sáhl po prvních, které se namanulyTož dík. Doufám, že tě spousta lidí začne napodobovat
a v diskuzi to máte v grafice nebo v textově?
Co se napodobování týče, jsem klidný - je to zbytečně pracný. Já bych podporu smajlíků na Ábíčku uvítal, obzvlášť, když je tu možnost si to vypnout v profilua v diskuzi to máte v grafice nebo v textově?Jasně že textově. Jestli ábíčko nahrazuje textové smajly za grafické (když to má uživatel povolené) jenom v diskusi a v blogu ne, tak je to asi škoda, no. Ale mně to nevadí, grafické smajly, avatary a podobné vychytávky zakazuju (a je super, že to jde).
jasně že obrazová informace nebude všelékem a v některých případech bude hodně špatnou volbou, ale bylo by fajn mít možnost si vybrat i tuto cestu a v dostatečné kvalitě.
Zdokumentování obsahu - to je opravdu slabina. Já si například oblíbil archív Českého rozhlasu, ale když mě něco zaujme a zpětně si to pak chci pozorněji poslechnout, tak při stávající úrovni popisu pořadů to je prakticky nemožné.
(BTW - na odběhnutí používám "Pause"Dobry den,
wink na opensuse 64bit, lze:
# zypper install libexpat0-32bit
# wget http://www.digital2b.com/mirror_wink/wink15.tar.gz
Tedy alespon me na Opensuse 64bit 11, KDE 3.5 po par testech bezi OK.