Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Přijde mi to trochu divoké hopsání z jedné distribuce na druhou...
Red Hat -> Mandrake -> SuSe -> Slackware -> Arch, z toho Suse jen pár měsíců a Arch mám od posledního weekendu funkční - ale rozinstalován :)
byl jsem zvědav jak jsou na tom i ostatní distra s vybaveností,správci balíků,bugyzdrejme jsi super tester, ze dokazet behem chvilky zjistit jak je na tom distro s bugy
Tak troufám si říct že za nějakou tu hodinu použití mi je 100 % jasné,že zrovna distro xy nebude na mém desktopu to pravé,toto nepovazuji za reakci na muj komentar
když při aktualizaci to vyhodí hlášku o tom že xy nejde protože yx.troufam si rict, ze s velkou pravdepodobnosti je to tva chyba a ne chyba distribuce
A lepší by možná bylo neskrývat se za "?" a vyjádřit to pod svým jménem..Nevim co by ti jmeno reklo vic nez ?. Ale mozna vic nez me o tobe rekne tve jmeno Lukas...
Křičet umí každýjsem si nejak nevsimla, ze bych kricela. Ale uznavam, ze jednou za cas se potrebuju pohadat
toto nepovazuji za reakci na muj komentarA co by jste za reakci považovala?Že jsem "to" 14 dní používal a pak stejně zjistil,že se mi to nelíbí stejně jako na začátku?
jsem si nejak nevsimla, ze bych kricelaAle ano..Křičíte nesmyslné věci,pod které se ani nepodepíšete
troufam si rict, ze s velkou pravdepodobnosti je to tva chyba a ne chyba distribuceTroufáte si špatně..Je to chyba v distru a řešilo se to i na stránkách openSuSe fóra.
Tiskni
Sdílej: