Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Me vcera udelalo radost, kdyz jsem rozbalil krabici s D-Link ADSL routerem a uplne navrchu byla tistena GPL2 licence :DNadhera!!
Já v tom vidím i vztah s kutilstvím. Někoho to baví, někdo na to má, na to hraní. Ať už z jakéhokoli důvodu.
Napadá mne, že až bude svět *nixů ještě více propracovaný, tedy více respektovaný, rozšířený, podporovaný, tedy až kutilové nebudou mít tolik co na práci, co se asi stane? S něčim si hrát budou muset.
A kolik jich v posledním roce (2 letech) "migrovalo"? Udělat takové malé sčítání..
Tak když chceš sčítat, já už s Linuxem sice pracuji déle, ale na domácí desktop jsem ho nasadil před rokem A to jsem si tehdy nechal disk s Win, ale už jsem do nich nikdy nenabootoval. Jen jsem ho párkrát připojil kvůli nějakým datům - teď už je na něm dlouho jfs
Definitivně? Podělíte se o podrobnosti?
cron se mi podařilo definitivně odstavit až po několika restartech.
Blasphemy! Když v SuSE přestali defaultně spouštět atd
, považoval jsem to za rouhačství nejhlubšího zrna. Odstraňovat cron, pro to už nemám slov… :-)
nice
A možno by mohol byť niekto až tak úchylný, že by si spustenie a stopnutie príslušného daemona naviazal na screensaver.
sleepd
(funguje to i bez X).
A nice
není žádné řešení, ty úlohy si můžou alokovat taky nějaké zdroje - paměť, místo na disku, kapacitu připojení k internetu, je poměrně přirozené chtít, aby teda proběhly co nejrychleji a neplýtvaly zdroji déle než je nezbytně nutné (zvlášť pokud člověk u toho kompu sedí). Ne, nice mě pro tenhle účel připadá jako naprostý nesmysl.
at
a ono nic. Po chvíli pátrání jsem zjistil, že ani takový atd
se v této distribuci neobjeví sám od sebe - a tím si mě Gentoo definitivně získalo Dík za info. Mně zatim MDV2006 a 2.6.17.7 dost stačí. Ještě kouknu, jak vypadá ten novej Knoppix, pro inspiraci .
Tiskni
Sdílej: