Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V poslední době mi to nedá a já musím trochu okomentovat rozšiřování OpenSource
Ve zdejší komunitě se pohybuji kolem 1 roku. Předtím jsem o žádnem jiném systému než Windows neslyšel. Ale to co se v poslední době děje, je přinejmenším velice milé- Firmy začínají pomalu zjišťovat výhody svobodných aplikací, instituce se více (či méně) úspěšně snaží GNU/Linux používat a vypalují tak pomyslný rybník Microsoftu. Uživatelů dle mého stále přibývá. Nevím, jestli by to bylo možné, ale neví někdo, alespoň odhadem, kolik je tady uživatelů? A kolik jich v posledním roce (2 letech) "migrovalo"? Udělat takové malé sčítání..
Tiskni
Sdílej:
Me vcera udelalo radost, kdyz jsem rozbalil krabici s D-Link ADSL routerem a uplne navrchu byla tistena GPL2 licence :DNadhera!!
Já v tom vidím i vztah s kutilstvím. Někoho to baví, někdo na to má, na to hraní. Ať už z jakéhokoli důvodu.
Napadá mne, že až bude svět *nixů ještě více propracovaný, tedy více respektovaný, rozšířený, podporovaný, tedy až kutilové nebudou mít tolik co na práci, co se asi stane? S něčim si hrát budou muset.
A kolik jich v posledním roce (2 letech) "migrovalo"? Udělat takové malé sčítání..
Tak když chceš sčítat, já už s Linuxem sice pracuji déle, ale na domácí desktop jsem ho nasadil před rokem A to jsem si tehdy nechal disk s Win, ale už jsem do nich nikdy nenabootoval. Jen jsem ho párkrát připojil kvůli nějakým datům - teď už je na něm dlouho jfs
Definitivně? Podělíte se o podrobnosti?
cron se mi podařilo definitivně odstavit až po několika restartech.
Blasphemy! Když v SuSE přestali defaultně spouštět atd
, považoval jsem to za rouhačství nejhlubšího zrna. Odstraňovat cron, pro to už nemám slov… :-)
nice
A možno by mohol byť niekto až tak úchylný, že by si spustenie a stopnutie príslušného daemona naviazal na screensaver.
sleepd
(funguje to i bez X).
A nice
není žádné řešení, ty úlohy si můžou alokovat taky nějaké zdroje - paměť, místo na disku, kapacitu připojení k internetu, je poměrně přirozené chtít, aby teda proběhly co nejrychleji a neplýtvaly zdroji déle než je nezbytně nutné (zvlášť pokud člověk u toho kompu sedí). Ne, nice mě pro tenhle účel připadá jako naprostý nesmysl.
at
a ono nic. Po chvíli pátrání jsem zjistil, že ani takový atd
se v této distribuci neobjeví sám od sebe - a tím si mě Gentoo definitivně získalo Dík za info. Mně zatim MDV2006 a 2.6.17.7 dost stačí. Ještě kouknu, jak vypadá ten novej Knoppix, pro inspiraci .