Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.
V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od
… více »Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.
Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.
Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
GNU/Linux používám velice rád.. Člověk tam do všeho "vidí", nemusí se to každou chvíli re-instalovat, má to repozitáře a je na to stejně virů, jako komerčních her..
A to je zdroj mého trápení.HRY.. Občas to na člověka přijde a takový Oblivion by si rád zahrál.. Jenže jak je patrno z předešlého zápisku, nativních je málo a těch co de pod Wine, žalostně málo. DooMa 3 sem dohrál x krát a nekonečně mnohokrát rozehrál, takže si troufám říct, že Alpha Labs znám jako svoje boty a spíše než bát, se tam chodím procházet a lochtat Impy, ale to jsem trochu odbočil.. Dualboot nechci, jenom Windows na HDD taky ne. Za ten rok co Linux používám, jsem zjistil, že na Microsoftím eXPerience produktu dělat prostě nemůžu.. Takže jsem se rozhodl takto: Na PC zůstane Arch a na hry se pořídí konzole.. Stejně je to na hry to nejlepší. Nemusí se hlídat konfigurace sestavy, dá se u toho pařit o neděli s pivkem v ruce a ještě při tom ležet na gauči.. Takže: Jakou konzoli by jste mi doporučili? Mám spadeno na Wii.. Přijde mi, že má hodně zábavných her- Třeba ten jejich BOX, nebo Tenis.. A navíc kdysi dáááávno jsem vlastnil Nintendo 64 a Zelda prostě rulezzzzz
Tiskni
Sdílej:
. Jede to na Win i na Lin a dá se to pařit normálně v prohlížeči (třeba na fakultě, když jsou nudná cvika
).
Rozhodně bych kvůli počítačovým hrám nevyhazoval prachy za konzoli. Raději si dám sraz s někým dalším a zaházíme si s ufem (frisbee)
. Ušetřím, jsem na vzduchu, trochu se protáhnu po celodenním sezení na přednáškách, pokecám s kamarády... Nevidím žádný zápor, vyjma toho, že po počítačových hrách se člověk nemusí osprchovat, takže to nebere tolik času
. (ačkoliv neznám nikoho, kdo by hrál frisbee celý víkend, zato pár takových počítačových pařanů znám...)
Urcite Wii, uz kvuli tomuhle ujetemu videu http://www.youtube.com/watch?v=8_drrgyeA5U .Vim ze postovani videii je trochu ujety, ale tohle me dostalo do kolen (Jako wii butchery nema chybu).
Jako alternativu bych videl MacBooka a nainstalovat Mac Saber a pak muzes behat po byte machat s bookem a hrat si na hvezdny valky :)